Оновлення прошивки Андроїд на планшеті

У будь-якого користувача Андроїд рано чи пізно з'являється потреба оновити прошивку. Відбувається це через низку причин, але суть полягає в тому, що ця процедура є досить простий і виконати її може кожен користувач, незалежно від своїх знань в сфері техніки.

Періодично потрібно міняти версію ПО на новішу

Давайте дізнаємося, як оновити Андроїд на планшеті, для чого це робити і якими способами можна виконати установку більш нової версії програмного забезпечення?

Для чого оновлювати прошивку?

У більшості випадків оновлення робиться через те, що виробник постійно вдосконалює, допрацьовує своє програмне забезпечення, в зв'язку з чим з'являються все нові і нові його версії.

У них усуваються колишні неполадки, з'являються нові функції, може змінюватися інтерфейс, тому періодичне оновлення системи найчастіше грає на користь працездатності планшета.

Більш того, в певний момент вам в будь-якому випадку доведеться змінити своє ПО, так як деякі програми (які теж оновлюються) перестають працювати в старих версіях Андроїд. Або буває таке, що застаріла версія починає глючити, в ній виникає багато проблем.

Все це приводить нас до висновку, що кожному користувачеві корисно знати, як оновити прошивку самостійно і не йти кожен раз в сервісний центр.

Оновлюємо прошивку на Андроїд

Найпростіший спосіб оновити ваш пристрій - через настройки, за допомогою інтернет-з'єднання. Цей варіант підійде тим, хто користується планшетом від відомого бренду, тобто виробник передбачив виконання такої дії через налаштування системи. У китайських моделей такої функції просто немає.

Виглядає ж все це таким чином:

  • Зайдіть в налаштування системи, включіть Wi-Fi - необхідно, щоб з'єднання було якісним і стабільним, тобто оновлення не зупинилася в найпотрібніший момент через неполадки в мережі.
  • Знайдіть розділ меню налаштувань «Інформація про пристрій», після чого перед вами з'явиться інформація про назву, серії, моделі пристрою і пункт про оновлення - виберіть його.

  • Натисніть на «Оновити», потім виберіть «Перезавантажитися і встановити оновлення», далі ваш пристрій зробить все самостійно.
  • Ваше завдання - простежити за процесом і тим, щоб не обірвалося інтернет-з'єднання, тому краще нікуди з планшетом не йти.

Якщо у вас в меню немає пункту для поновлення, то встановити нову версію ПО можна через офіційний сайт виробника за допомогою таких дій:

  • З комп'ютера зайдіть на сайт виробника вашого гаджета.
  • Знайдіть найбільш актуальну прошивку для пристрою, завантажте її на комп'ютер. Ще вам потрібна програма для завантаження її на планшет (вона повинна бути передбачена на тому ж сайті).

  • Підключіть планшет до стаціонарного ПК, включіть програму, яку ви скачали з сайту, вкажіть в ній шлях до файлу з ПО і запустіть процес оновлення.

Останній спосіб, який є досить простим і дозволить вам оновити систему на вашому гаджеті, являє собою використання спеціальних програм.

Завантажити їх можна з Google Play Market, а найбільш затребуваними додатками, яким довіряють користувачі, є Rom Updater і Rom Manager. Для оновлення системи таким шляхом зробіть наступне:

  • Скачайте один з додатків через магазин Play, встановіть його на планшеті.
  • Запустіть програму, виберіть у меню пункт «Оновити прошивку» або «Завантажити прошивку», якщо це потрібно.
  • Далі додаток все зробить самостійно, головне, йому не заважати.

Як бачите, оновити програмне забезпечення на планшеті досить просто, проте, є свої нюанси - на неоригінальних продуктах вам, швидше за все, доведеться повністю його перевстановити. Якщо ви користуєтеся «безимённим» пристроєм, під яке спеціально не розробляється система, потрібно самостійно пошукати відповідне ПО і встановити його на гаджет, але це вже зовсім інша тема.

Відзначимо, що сам процес відбувається швидко і легко - ви можете вибрати один з декількох варіантів перепрошивки виходячи з того, який з них для вас найбільш зручний. Спробувавши один раз, ви зможете в подальшому без проблем оновлювати свою систему на новішу версію, і вам не доведеться кожного разу звертатися до фахівців.