Якими програмами можна відкрити файл формату ODT

У деяких нових ноутбуках встановлена ​​програма-альтернатива Microsoft Office Word. Друкуючи в ній, людина отримує документ в розширенні ODT, яке не завжди читається іншим текстовим софтом. В результаті у його адресата, не має такого додатка, виникає проблема з відкриттям файлу. Про те, як її обійти, читайте далі.

Способи відкриття файлу формату ODT.

Загальний опис розширення

Формат ODT належить програмам OpenOffice, LibreOffice і StarOffice, розробленим компанією OASIS в якості вільного для поширення продукту на відміну від платного пакету Microsoft Office. У них можна створювати відкривати документи Word, таблиці Excel, презентації і т.п. Спочатку ці додатки призначалися для платформи Linux, але пізніше були адаптовані і під «Віндовс». ODT розшифровується як «Відкритий текстовий документ», перша буква абревіатури вказує на безкоштовність програми, якої він належить. Проблема інтеграції такого типу файлу в Word вирішується шляхом скачування спеціального плагіна, але і це не завжди приводить до бажаного результату.

Програми для відкриття ODT файлів на комп'ютері

Документи в форматі ODT читаються кількома програмами, ось, ніж можна їх відкрити:

 • OpenOffice Writer.
 • LibreOffice Writer.
 • Universal Viewer.
 • Windows Office.
 • Microsoft Word.

Почнемо з самого першого додатка - OpenOffice Writer:

 1. Скачайте його безкоштовно з офіційного сайту: виберіть версію для Windows і відповідну розрядність, встановіть дистрибутив.
 2. Запустіть програму. Її інтерфейс дуже схожий на Word, тому розібратися легко. Натисніть «Файл» - «Відкрити» та виберіть потрібний документ.
 3. Також можна клацнути по документу - система сама розпізнає, як відкрити файл, адже програма вже в наявності.

LibreOffice Writer теж може читати і редагувати ODT-файли:

 1. Скачайте його з сайту розробника і встановіть.
 2. Відкрийте вікно програми і натисніть Open File.
 3. Виберіть потрібний документ.

В Universal Viewer можна редагувати текст, але можна його переглянути. Для цього:

 1. Скачайте і встановіть програму.
 2. Відкрийте її і натисніть File - Open.

На жаль, форматування повністю порушиться, зникнуть заголовки і виділені області. Існує також програма Windows Office (не плутайте зі знаменитою Microsoft Office), розроблена відносно недавно, безкоштовна і здатна відкрити майже будь-який текстовий формат. Щоб скористатися нею, досить зробити кілька простих кроків:

 1. Завантажити програму та встановити.
 2. Натиснути Ctrl + O.
 3. Вибрати файл.

У пакеті будуть ще аналоги Excel і PowerPoint - з ними також можна працювати, як з звичними програмами, інтерфейс майже повністю повторює дизайн попередників. В Word, починаючи з версії 2003 і вище, теж можна відкривати файли в форматі ODT, але це вже не так просто. Для початку доведеться завантажити спеціальний плагін, або встановити пакети оновлень «Віндовс», де вийшли адаптаційні компоненти, що інтегрують ODT-файли в Word. У другому випадку досить зайти на сайт Microsoft, вбити в «Пошук»: SP2, скачати пакети і інсталювати їх.

Щоб встановити плагін Sun ODF Plugin, потрібно зробити наступне:

 1. Відкрити офіційний сайт компанії Sun.
 2. Вибрати плагін, що підходить до вашої версії Word.
 3. Натиснути Register Now і заповнити анкету для реєстрації.
 4. Погодитися з правилами використання продукту.
 5. Завантажити Sun ODF Plugin і запустити установку.
 6. Перевірити, щоб всі файли збереглися в директорію Program Files.

Тепер ви зможете відкривати ODT-файли через Word точно так же, як документи з розширеннями .doc і .docx.

Як відкрити ODT-файл на смартфоні

Для iPhone і Android теж є додатки, що дозволяють читати і редагувати файли у форматі ODT:

 1. OpenDocument Reader - здатний не тільки демонструвати вміст документа, а й вносити корективи, створювати нові текстові файли, а також озвучувати написане.
 2. Open Office Viewer - володіє майже тим же набором функцій, що і попередній, але зчитує також pdf-файли і безліч інших текстових форматів.
 3. DOC to ODT Converter - програма, яка може перевести DOC-файл в ODT і навпаки.

Для Android всі ці додатки безкоштовні, а для iPhone - умовно-6есплатние.

Онлайн сервіси для роботи з файлами в форматі ODT

Якщо вам нечасто доводиться мати справу з ODT-документами і не хочеться встановлювати заради одиничного випадку додаткові програми, на допомогу прийдуть онлайн-переглядачі, редактори і перетворювачі. Найпопулярніші з них:

 1. Вбудований редактор текстових файлів в «яндекс.браузер». Якщо ви користуєтеся даними інтернет-серферів, то досить перетягнути документ в адресний рядок, щоб він відкрився. При бажанні можна викликати набір інструментів і скорегувати текст.
 2. «Документи Google» - популярний ресурс з інтерфейсом, що нагадує Word. На стартовій сторінці буде значок папки: натисніть на нього і натисніть "Завантажити", а потім виберіть файл. Для роботи з цим редактором ви повинні бути зареєстровані в сервісах «Гугл».
 3. Zoho Docs - аналог попереднього, найбільш популярний в англомовному середовищі. Перед початком роботи доведеться завести аккаунт або використовувати існуючий на «Гугл» або «Майкрософт». Далі натисніть Docs і Upload, щоб вибрати файл.

Що ще може викликати проблеми з файлом

Також при спробі відкрити ODT-файл можуть виникнути такі проблеми:

 1. Несумісність плагіна для Word з піратською версією Windows - в цьому випадку формат документа або залишається непізнаним, або вміст перетворюється в набір символів.
 2. Файл пошкоджений при скачуванні і його не вдається переглянути жодним із запропонованих способів.

У першому випадку достатньо змінити програму-переглядач, щоб отримати доступ до тексту, а в другому доведеться відмовитися від спроб відкрити документ.