Профіль A2DP в телефоні: що це таке і як його активувати

Стандарт бездротової передачі даних між пристроями Bluetooth, незважаючи на невеликий радіус дії, користується популярністю по всьому світу і активно застосовується для вирішення багатьох завдань. Зручність використання інтерфейсу Bluetooth в смартфонах, комп'ютерах і інших цифрових пристроях забезпечило динамічний розвиток і просування технології. Багато виробників телефонів навіть позбавляють свої девайси 3, 5-міліметрового роз'єму під навушники, привчаючи користувачів прослуховування аудіо без проводів. Сучасні смартфони підтримують стандарт A2DP Bluetooth, який дає можливість використання бездротових навушників або колонок.

Як використовувати A2DP профіль в телефоні.

Що таке профіль A2DP

Функціонал телефонів з кожним роком розширюється, в результаті чого мобільний пристрій крім основної своєї задачі давно вже здатне виконувати безліч інших. Виявивши в смартфоні профіль A2DP, деякі користувачі задаються питанням, що це таке. Саме цю тему ми і розкриємо. Профіль Bluetooth A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) є розширеним протоколом бездротового поширення аудіо між пристроями. Передача стереозвуку здійснюється по каналу Bluetooth в режимі реального часу. Пристрої, що підтримують A2DP, можна розділити на два типи:

  • Передавач, в якості якого може виступати смартфон, планшет, приставка Smart-TV, КПК або інший девайс. В даному випадку завдання пристрою полягає в передачі аудіо.
  • Приймач (навушники, портативна колонка, автомагнітола та ін.), Тобто пристрій, що приймає аудіо сигнал.

Реалізація технології дозволяє передавати по бездротовому зв'язку Bluetooth високоякісні аудіофайли різних форматів. Передача двоканального сигналу аудіо по Bluetooth в початковому варіанті без стиснення неможлива через обмеження пропускної здатності даної специфікації бездротових персональних мереж, тому цифровий потік обробляється перед відправкою на приймаючий пристрій. У A2DP профілі для стиснення використовуються різні кодеки, що стискають контент аудіо до розмірів каналу Bluetooth, якість звуку при цьому залишається на високому рівні, що обумовлено застосовуваними алгоритмами. Стиснення в випадку з A2DP виконується з мінімальними втратами якості, що означає отримання приймачем стереозвуку з якісним бітрейтом.

особливості функціонування

Залучення з'єднання Bluetooth забезпечується профілями, які підтримує пристрій, їх наявністю і визначаються функціональні можливості, а також спектр обладнання, з яким можлива взаємодія. Нерідко в зв'язці з A2DP підтримується і профіль AVRCP, що забезпечує пристрою управління функціоналом телевізора, системи домашнього кінотеатру, автомагнітоли і т. Д., Тобто виконання функцій пульта дистанційного керування. Просто забезпечити зв'язок по каналу недостатньо, для виконання необхідних завдань і джерело сигналу, і приймач повинні мати підтримку одних і тих же профілів. Їх реалізація залежить від конструктивних особливостей апаратного забезпечення, специфіки, а також політики виробника.

Підтримка профілю A2DP передбачає передачу стереофонічного потоку аудіо від джерела сигналу до безпровідної гарнітури або іншим пристроям відтворення звуку і, як було сказано вище, невеликі втрати якості при цьому неминучі через особливості технології Bluetooth. Найчастіше стиск переданого потоку здійснюється із застосуванням стандартного кодека SBC або іншого, наприклад, MP3, AAC і ін. Так, взаємодіючі пристрої узгодять кодек, яким буде оброблятися сигнал (обидва повинні підтримувати один і той же) і параметри кодування (бітрейт, частота дискретизації ). Відзначимо, що в разі використання SBC якість звуку буде нижче, ніж при кодуванні за допомогою MP3 зі стандартними настройками.

Технологія забезпечує передачу даних в межах близько 10 метрів, на більш далекій відстані сигнал буде перериватися, виникнуть перешкоди. При цьому слід враховувати і наявність перешкод у вигляді стін, перегородок та ін., Так що для стабільності сполуки взаємодіють пристрої повинні знаходитися ближче один до одного. На сьогоднішній день технологія A2DP значно поступається за якістю переданого аудіо сучаснішим, вдосконаленим стандартам AptX і AptX HD, що забезпечує передачу звуку майже без втрат.

де використовується

Технологія широко використовується і профіль A2DP можна зустріти в самих різних пристроях, таких як смартфони, планшети, КПК, ноутбуки, колонки, гарнітури, бездротові навушники, акустичні системи, Smart TV та інші девайси з підтримкою Bluetooth. Ви зможете підключити телефон до магнітоли або будь-яким іншим цифровому обладнання при наявності A2DP серед їх характеристик, а також управляти відтворенням. Стандарт підтримує операційні системи Windows, Linux, Mac OS X і мобільні ОС Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry. Можливість передачі аудіо вимагає синхронізації пристроїв, для чого потрібно включити A2DP Bluetooth на девайсі і вибрати приймач, як це здійснити розглянемо нижче на прикладі Android. Сумісність устаткування з технологією A2DP дозволяє з'єднувати девайси незалежно від їх моделі і виробника, що дуже зручно.

Як правильно підключити

Для застосування стандарту зв'язку A2DP необхідно активувати відповідну функцію в налаштуваннях підтримує девайса. Наприклад, на смартфонах під управлінням Android буде потрібно включити Bluetooth. Зробити це можна, звернувшись до налаштувань (опція доступна в блоці «Бездротові мережі») або з шторки повідомлень, що відкривається з робочого столу, що буде ще швидше. Якщо профіль A2DP підтримується смартфоном, то буде активований, при цьому в налаштуванні він не потребує. Далі потрібно включити навушники, які повинні бути заряджені.

Смартфон виявить пристрій і його необхідно вибрати зі списку доступних для з'єднання по Bluetooth пристроїв, за цими діями піде синхронізація. Щоб користуватися благами сучасних технологій передачі аудіо A2DP Bluetooth, користувачеві не потрібно нічого додатково налаштовувати, функція доступна відразу ж після активації за умови підтримки стандарту зв'язку обома пристроями.