Процес Windows MOM.exe: призначення і походження, причини помилок в файлі і методологія їх усунення

Використовуйте зі своїм комп'ютером передбачає не тільки використання пристрою для виконання певних завдань, а й вимагає систематичного відстеження «оселилися» в систему програмних компонентів, файлів, з метою оптимізації роботи ПК і активної протидії вірусним зараженням. Іноді, при інспектуванні встановлених і працюючих додатків і програм, користувачі знаходять в системі інструменти з «незрозумілими» назвами, що передбачає необхідність розбиратися в походженні і призначенні обумовлених компонентів. У цій статті розповімо про програму MOM.exe, виявивши яке на своєму ПК, користувач рідко розуміє його характер і робочі зобов'язання, проаналізуємо процес його появи в системі, помилки, що виникають під кураторством файлу, з перспективою на їх усунення.

Робота з процесом Windows MOM.exe.

Що собою являє файл MOM.exe

При появі різноманітних файлових компонентів, з розширенням exe, при невідомих аспектах появи модуля на ПК, найчастіше користувачі починають панікувати, так як під подібними процесами можуть ховатися шкідливі утиліти, що працюють у фоновому режимі, і завдають значної шкоди програмному забезпеченню. Не виключенням є і файл MOM, який, за замовчуванням, не встановлюється користувачем в якості функціонального додатки, що викликає ряд підозр. Ці міркування змушують розбиратися, що це за процес, з незрозумілою назвою MOM.exe, що працює переважно на постійній основі в фоновому форматі, чи є він шкідливим, або ж його походження легальне.

Хочеться відразу заспокоїти власника ПК: при правильному розташуванні файлу, і коректної його роботи приводів для переживань немає, так як обумовлений процес є легальним компонентом Центру управління Catalyst, що входить до складу програмного забезпечення відеокарт з категорії AMD. У цьому процесі, який встановлюється безпосередньо з драйверами відеокарти, закладена частина завдань, які полягають в управлінні ATI, його налаштуваннях, ініціалізації, функціонуванні, моніторингу продуктивності пристрою, що відповідає за графіком.

Додаток MOM працює в тандемі з Microsoft Framework, інстальована на ПК, причому синхронізоване функціонування цих модулів обумовлює коректну роботу Catalyst Control Center, що необхідно для можливості якісного відтворення картинки на моніторі лептопа і можливості настройки графіки під потреби користувача. Причинами для появи сумнівів щодо законності перебування файлу в системі можуть виступати:

  1. Чи не оснащеність комп'ютера відкритий класу AMD.
  2. Розташування обумовленого файлу в непризначеному для цього місці. При санкціонованому походження процесу він повинен бути розміщений за адресою C: / Program Files (X86) / ATI Technologies.

У сумнівних ситуаціях варто проявити пильність і перевірити систему на шкідливі компоненти будь-якої з надійних програм, з класовим призначенням на виявлення і знищення вірусів в системі, а також спаму і сміття.

Помилки, що спостерігаються з боку додатка MOM

Найчастіше користувач навіть не здогадується про функціонування в фоновому форматі файлу з назвою MOM, якщо його робота коректна і безпрецедентна за характером. Питання до додатка MOM, має розширення exe, з'являються лише в тих випадках, коли файл дає про себе знати певними помилками і збоями, що обмежують можливості користувача в експлуатації ПК. Примітно, що помилка, пов'язана з некоректністю роботи обумовленого додатки, може проявлятися на будь-якому етапі експлуатації ПК, причому найчастіше такі прецеденти відбуваються при запуску лептопа або спробі відкрити будь-яку утиліту, і виражаються повідомленням про неприпустимість ініціалізації програмного компонента, або ж в процесі роботи, при потребі скористатися опцією специфічного характеру.

При потребі вирішити питання з помилкою, момент її появи не є ключовим аспектом у визначенні причини появи збою. Текст повідомлення про помилку також може бути по-різному прописаний, з орієнтуванням на неможливість активізації роботи файлу, невідповідність зазначеного шляху до шуканого системою компоненту або неприпустимість запуску конкретної утиліти. Визначається категоризація проблеми за наявністю в структурі повідомлення назви MOM.exe. При потребі усунути несправність обумовленої категорії, що має причинно-наслідковий зв'язок, важливо орієнтуватися на фактори, здатні спровокувати подібний прецедент, про яких і піде мова далі.

Причина несправності

Якщо вам довелося зіткнутися з несправністю, суть якої полягає в неможливості ініціалізації файлу MOM.exe, починати вирішувати проблему необхідно з пошуку причини прецеденту. Примітно, що, як і більшість інших неполадок, що виникають на ПК, збій цього класу, вирішується шляхом проб і помилок, з почерговим винятком можливих провокаторів проблеми. До поширених причин прецеденту фахівці відносять наступні фактори:

  1. Помилка виявляється на базі наявності конфлікту між обумовленим файлом і програмною платформою NET Framework. Джерело проблеми часто виступає в устаревании версії базової платформи, що обумовлює потребу оновлення фундаментального Framework до останньої варіації, сумісної з ОС.
  2. Процес MOM може бути не инициализирован через наявність непрацездатних компонентів в структурі центру Catalyst Control, що провокується нерідко непродуктивністю драйверів робочої відеокарти.
  3. Файл з назвою MOM має шкідливе, вірусне походження.

Знаючи основні, найбільш ймовірні причини неполадок, що провокують появу сповіщення, в тілі якого присутня назва виконавчо модуля MOM.exe, варто приступати до почергової перевірці версій, з орієнтуванням на позитивний результат.

Як усунути помилки процесу

Починати боротьбу з обумовленої помилкою варто з виключення вірусного зараження ПК, так такий розвиток подій, а саме, впровадження шкідливих елементів в систему, може вилитися не тільки в неможливість запустити певну утиліту, або виконати конкретне завдання, а й спричинити за собою більш небезпечні наслідки, аж до повного виходу лептопа з ладу. З цією метою варто скористатися однією з потужних, запропонованих офіційними розробниками антивірусного забезпечення, програм, проінспектувати ПК на наявність вірусів, паралельно очистивши систему від сміття, у вигляді кешу, тимчасових файлів і процесів, запущених у фоновому режимі, однак, неактуальних для користувача. Така процедура точно не зашкодить комп'ютера, дозволить оптимізувати роботу пристрою, підвищити його продуктивність, а також усуне помилку, якщо вона була в їхнім шкідливий походження файлу MOM.

Якщо варіант з зараженням комп'ютера вірусами не підтвердився, як другий етап боротьби з несправністю має виступати оновлення драйверів наявного обладнання, зокрема, відеокарти. Застарілі драйвера нерідко стають причиною несправності з ініціалізацією файлів класу exe, причому прецеденти виникають непередбачено, на тлі недавнього, відмінного функціонування системи. Оновити драйвера можна як в ручному режимі, по черзі завантажуючи останні версії програм для кожного компонента системи з офіційних сайтів розробників обладнання, так і за допомогою спеціального додатку, наприклад, скориставшись софтом DriverDoc, який виконає процедуру в автоматичному режимі. Паралельно необхідно завантажити та інсталювати оновлену, останню версію платформи від Microsoft - NET Framework.

Якщо і ці дії не дали результату, спробуйте реставрувати ОС шляхом її «відкату» до моменту, коли все працювало справно: проведіть операцію «Відновлення системи», шляхом угоди з рекомендаціями «Майстри», вибравши точку, до якої необхідно виконати повернення процесів, орієнтуючись на час початку ініціалізації проблеми.

Підведення підсумків

ПОРАДА. Помилки, пов'язані з неможливістю ініціалізації процесів класу exe, є найбільш поширеними на комп'ютерних пристроях. Небезпека такого роду несправності полягає у високій імовірності вірусного зараження ПК, під грифом впровадження в систему шкідливих компонентів, замаскованих під «звичні» для кожного користувача файли. Цей факт вимагає невідкладної перевірки ПК на віруси і видалення небезпечних компонентів, при підтвердженні зараження.

В інших випадках, якщо версія з вірусами не підтвердилася, помилка не є критичною для комп'ютерного пристрою та системи. Діючи відповідно до викладеного алгоритму, кожен користувач самостійно зможе впоратися з виниклою несправністю, причому маніпуляції призводять практично завжди до стовідсотково позитивного результату. Як крайня, радикальна міра боротьби з несправністю професіоналами позиціонується повна перевстановлення системи, однак, до цього доходить справа дуже рідко, найчастіше користувач справляється з проблемою за допомогою одного з вищеописаних методів.