Setup Remediation: що це за програма і навіщо вона потрібна

Користувачі операційної системи Windows 10 нерідко помічають різні додатки і нові функції на комп'ютері, раптово виниклі після кумулятивних оновлень Microsoft. Одна з таких програм, яку можна спостерігати серед встановленого на пристрої софта - Windows Setup Remediation, вона встановлюється разом з оновленням KB4023057. Розглянемо, в чому призначення цього додатка і залишати його в системі.

Навіщо потрібна програма Windows Setup Remediation.

Що таке kb4023057

Накопичувальні поновлення для «Десятки» випускаються нерідко, приносячи з собою сюрпризи, як приємні, так і не дуже. Звичайно, виявивши на комп'ютері в списку програмного забезпечення Windows Setup Remediation, користувач цікавиться, що це. Оскільки софт встановлюється не вручну, а автоматично (і, як відомо, об'єкти, самостійно прописалися в системі, потенційно можуть становити загрозу безпеці), то питання, що це за програма, цілком закономірний. Додаток є корисним і встановлюється разом з іншими оновленнями KB для Windows 10, бувши оновлення kb4023057 (ОС версій х86, х64, ARM64).

Його місія полягає в підвищенні надійності служби Центру оновлень, підготовці пристроїв до використання на «Десятці» жовтневого апдейта 1809 версії, а також скасування призначених для користувача змін, здатних блокувати отримання нової версії або провокувати програмні конфлікти з оновленням. Так, функціонал софта реалізує наступні можливості:

 • Пакет kb4023057 містить компоненти, що виправляють помилки в процесі оновлення операційної системи і усувають проблеми з установкою важливих компонентів для ОС в Центрі Оновлення Windows.
 • підвищується рівень надійності і безпеки Windows, включаючи виконувану процедуру оновлення, при цьому в журналі буде відображатися актуальна інформація про поточний статус.
 • Windows Setup Remediation оновлює системні бібліотеки та модулі, в разі потреби скидає налаштування мережі, а також очистить розділи реєстру (якщо по їх причини не виконується оновлення).
 • При відсутності вільного простору на диску для завантаження компонентів софт може звільнити місце шляхом стиснення даних, пов'язаних з профілем користувача (доступ до файлів при цьому не втрачається).
 • Відновлення пошкоджених системних елементів, активація непрацюючих компонентів вашої ОС.
 • Для усунення проблем з установкою kb4023057 може скинути бази даних служби оновлення «Десятки».
 • Виправлення багів в офіційному магазині додатків Windows Store.

Будучи допоміжним софтом Update Assistant, оновлення виправляє баги і необхідно для стабільної роботи Центру Оновлень, в тому числі для успішної установки пакетів. KB4023057 ставиться в систему без участі користувача, таким чином, щоб уникнути проблем під час процедури оновлення Windows 10, не потрібно перешкоджати його інсталяції.

Звідки з'явилася kb4023057

Оновлено компанії Microsoft Windows Setup Remediation (kb4023057) для Windows 10 з архітектурою х64, х86, ARM64, що заміняє раніше випущене 4022868, призначається для збірок операційки 1507, 1511, 1607, 1703 1709, 1803. Софт є обов'язковим для підготовки системи до установки Update October 2018 (1809) - апдейт вже доступний з 16 січня 2019 року і встановлюється автоматично. У лютому 2019 випущено повторне оновлення kb4023057 з деякими виправленнями, оскільки з січневої версією софта у багатьох користувачів виникала помилка 0х80070643. При цьому призначення залишилося все тим же, підготувати систему до установки нової версії, виконавши необхідні корективи в автоматичному режимі.

Чи можна видалити kb4023057

У тому випадку, якщо турбує помилка 0х80070643, софт постійно запитує поновлення, то ви зможете перевстановити kb4023057, для чого необхідно перейти до параметрів додатків для його видалення:

 • Тиснемо ПКМ на кнопці Пуск і вибираємо з меню «Програми та можливості».
 • У рядку пошуку вводимо kb4023057 і видаляємо додаток, що з'явилося в результатах, натисканням відповідної кнопки під назвою софта.

Видалення цієї програми можна виконати і альтернативним способом, скориставшись панеллю керування, де потрібно перейти в розділ «Програми та засоби» і відшукати в переліку встановленого на пристрої софта додаток зі згадуванням імені kb4023057 (наприклад, Update for Windows 10 for x64 based Systems), а потім видалити. Після цього ви зможете перевірити доступні оновлення в ЦО Windows (завантаження вручну недоступна) і встановити пакет повторно, процедура проходить в автоматичному режимі.

Деактивувати додаток можна в диспетчері завдань, для чого слід вибрати відповідний елемент і натиснути кнопку «Зняти задачу», потім в пункті «Автозавантаження» відключити його. Якщо вам зовсім ні до чого софт Windows Setup Remediation, і ви хочете повністю позбутися від нього, а також ви не бажаєте надалі оновлювати систему, то крім стандартного видалення програми буде потрібно і відключення установки оновлень. Перед подібними процедурами краще створити точку відновлення, щоб в разі небажаних змін була можливість повернути систему в стан до вашого втручання:

 • Переходимо до властивостей системи, для чого відкриваємо консоль «Виконати» (Win + R) і в рядку пишемо запит control sysdm.cpl.
 • У вкладці «Захист системи» вибираємо системний диск і включаємо захист системи, якщо вона відключена (натискаємо «Налаштувати» і переставляємо маркер в пункт активації опції).
 • Тиснемо кнопку «Створити» і вводимо назву точки відновлення, підтверджуємо дію.

Для відключення установки оновлень вам буде потрібно виконати наступні дії:

 • Переходимо до служб (наприклад, через консоль «Виконати», де буде потрібно ввести запит services.msc) і переходимо до Центру Оновлення Windows.
 • Тиснемо «Зупинити».
 • Потім у властивостях ЦО (вікно викликається з контекстного меню) у вкладці «Загальні» виставляємо режим «Відключено» в пункті «Тип запуску».
 • Переходимо на вкладку «Вхід в систему», переставляємо маркер на пункт «З обліковим записом». Далі тиснемо «Обзор» - «Додатково» - «Пошук» і серед результатів вибираємо «Гість».
 • Тепер на вкладці буде відображатися обліковий запис користувача. Нижче потрібно очистити поля пароля і підтвердження, після чого натиснути кнопку «Застосувати».
 • Заново активувати службу можна зворотним способом.

Додаток Windows Setup Remediation (kb4023057) є корисним для системи софтом, але користуватися ним чи ні - це вибір користувача.