Apple Pay: настройка і правильне використання

У 2016 році на території Російської Федерації була запущена система безконтактних платежів від всіма відомої компанії «Apple» під назвою «Apple Pay». Дана система породила початок безлічі аналогічних сервісів, які ось уже на протязі 3-х років намагаються нав'язати здорову конкуренцію лідеру ринку смартфонів і електронних гаджетів. «Apple Pay» був впроваджений в стандартний додаток «Wallet» і отримав підтримку на всіх смартфонах, оснащених NFC-чипом, тобто для моделей iPhone, починаючи з 6 версії. Після трьох років з сервісом почали працювати практично всі великі фінансові організації (емітенти карт), а також більш-менш великі торгові точки і інтернет-магазини. Але до сих пір у багатьох користувачів виникають питання щодо того, а чи безпечна ця система і як їй правильно користуватися. І саме про відповіді на дані питання і піде мова в цій статті.

Як працює Apple Pay.

Чи безпечно це

Ключове питання, яке визначає вибір, - чи варто заради зручності нехтувати своєю безпекою. На перших етапах тестування і масового застосування багато користувачів з крайньої настороженістю ставилися до безконтактної оплати покупок за допомогою свого смартфона. Хтось боявся, що дані карти зможе отримати зловмисник, який зламав девайс, хтось боявся, що втратить гаджет, а разом з ним і прив'язані банківські карти. Побоювань було багато, але в цілому вони не були пов'язані з самою системою. Головне, що просто необхідно розуміти, - це те, що «Apple Pay» оснащений усіма найсучаснішими інструментами захисту і шифрування, які не допускають ні найменшої компрометації персоніфікованих даних. Ось, наприклад, три ключові моменти, які підтверджують хибність багатьох побоювань:

  1. Ніякої інформації про банківську карті не зберігатися у відкритому вигляді (в тому числі на смартфоні). Всі дані шифруються.
  2. Оплата здійснюється з підтвердженням повноважень за допомогою відбитка пальця (Touch ID) або свого власного обличчя (Face ID), при деяких операціях потрібно додатково ввести PIN-код.
  3. У разі втрати смартфона доступ до системи платежів буде недоступний, так як весь функціонал зав'язаний на скануванні відбитків пальців, і заблокувати роботу «Apple Pay» можна віддалено.

Висновок напрошується сам собою. Вже згадана в цій статті технологія безконтактної оплати на стільки ж безпечна (а в ряді випадків навіть більше), як і звичайні покупки по банківській карті. Але це не скасовує того факту, що сам користувач повинен усіляким чином сприяти інструментів захисту і не допускати елементарних помилок. Наприклад, залишення смартфона без парольного захисту, надання доступу третім особам, установка сторонніх підозрілих додатків і власноручний компрометація своїх персоніфікованих даних.

Які співпрацюють організації

З повним переліком організацій-емітентів, які підтримують «Apple Pay» можна ознайомитися на офіційному сайті компанії - //support.apple.com/ru-ru/HT206637.

наприклад:

"Альфа Банк"

Банк «Девон-Кредит»

Банк «Відкриття»

«Газпромбанк»

«Хоум Кредит Банк»

«Московський Індустріальний Банк»

«МТС Банк»

«ОТП Банк»

«Пошта Банк»

«Промсвязьбанк»

«Райффайзенбанк»

«Рокетбанк»

«Росбанк»

«Россельхозбанк»

Банк «Русский Стандарт» (кредитні та дебетові карти Mastercard)

«Сбербанк»

«СКБ-банк»

«Совкомбанк»

«Тінькофф Банк»

Банк «Точка» (дебетові карти Mastercard)

«Юникредит банк»

Банк «ВТБ 24»

«Яндекс.Деньги» (передплачені картки Mastercard)

До слова, список даних організацій найбільший в Європі. Покриття становить практично 100%.

Як включити і налаштувати

Настав момент привести порядок дій з налаштування і додавання платіжних елементів для їх подальшого активного застосування. Налаштування нескладна і займає буквально кілька хвилин:

  • Відкрийте програму «Wallet» і натисніть на значок «+», який знаходиться в правому верхньому куті екрану.
  • Натисніть на кнопку «Додати кредитну або дебетову карту» і відскануйте її або введіть інформацію вручну.
  • Дотримуйтесь зазначенням вашого банку-емітента і дочекайтеся підтвердження успішності додавання карти.

Все максимально просто. І за тим же принципом в систему можна додати бонусні карти і оплачувати покупки відповідними балами на встановлених для цього умовах.

Як оплатити

В даний час область застосування «Apple Pay» розширена на всі основні варіанти здійснення покупок, наприклад, це оплата в pos-терміналах магазинів, в спеціалізованих додатках, в інтернет-магазинах, проводити оплату в громадському транспорті, відповідно, організація повинна підтримувати прийом платежів подібним чином. І про все детальніше.

В магазинах:

  • Двічі натисніть на кнопку «Home» і підтвердіть свої повноваження відбитком пальців або сканером особи.
  • Дочекайтеся, коли продавець введе суму для оплати, і піднесіть смартфон задньою кришкою до терміналу.
  • Дочекайтеся підтвердження оплати.

В додатках і на сайтах інтернет-магазинів:

  • Додайте потрібний вам товар в магазин і оформите заявку.
  • Якщо це потрібно, дочекайтеся підтвердження заявки від магазину.
  • З наявних способів оплати виберіть «Apple Pay».
  • Перевірте введені раніше дані (ПІБ, адреса, спосіб доставки і т. П.).
  • За аналогією з вищеописаним підтвердіть платіж.

У громадському транспорті оплата проводиться аналогічним чином, що і в звичайному pos-терміналі з підтримкою Paypass, але на території Російської Федерації, як зазначено на офіційному сайті компанії, оплату підтримують кілька організацій в Москві, Новосибірську і Санкт-Петербурзі.

висновок

У будь-який момент часу при бажанні можна видалити з системи додані раніше банківські та бонусні карти. Для цього потрібно лише відкрити програму «Wallet» натиснути на значок «***» і вибрати «Видалити карту». Крім того, можна просто відключити в налаштуваннях активацію режиму «Подвійне натискання на кнопку Home», що запобіжить реагування смартфона і система на подібну дію. В цілому, і «Apple Pay», і все аналогічні сервіси працюють за схожою формулою, оснащені всіма сучасними стандартами безпеки і з кожним роком все щільніше входять в сферу клієнтських покупок. Безумовно, майбутнє саме за ними.