Chromebook і Android - додавання чи видалення додатків

Google вперше оголосила про випуск оновлень для Chrome OS, які дозволять запускати Android-додатки на Chromebook ще в травні 2016 року. Хоча розробка підтримки додатків Android на пристроях Chromebook була повільною, сьогодні існує величезна кількість пристроїв різних виробників, які можуть запускати сотні мільйонів додатків, доступних в магазині Google Play.

Як користуватися Chromebook на телефоні.

Як встановити додатки Android на Chromebook

На додаток до оголошення про те, що додатки Android-смартфона з'являться в Chromebook, Google також повідомила, що почне додавати підтримку додатків Linux, помістивши їх у віртуальну машину на основі Debian.

Якщо ваш Chromebook уже підтримує програми для Android

 1. Спочатку переконайтеся, що на Chromebook встановлена ​​остання версія Chrome OS. Вам знадобиться Chrome OS версії 53 або вище.
 2. Для перевірки виберіть область стану або іконку Настройок. Потім виберіть «Про Chrome OS» у верхній частині екрану.
 3. У вікні «Про програму» натисніть кнопку «Перевірити і застосувати оновлення». Якщо є доступне оновлення, воно буде завантажено та встановлено. Після завершення натисніть кнопку «Перезавантажити для оновлення».
 4. Після поновлення Chromebook перейдіть в область стану та виберіть «Налаштування». Перейдіть в розділ Google Play Store і встановіть прапорець «Увімкнути Google Play Store» на Chromebook. Вам буде запропоновано погодитися з умовами обслуговування Google - виберіть «Я згоден», щоб продовжити.

Відкриється програма Google Play Store, і вам буде запропоновано прийняти деякі додаткові положення та умови. Після цього ви можете перейти до наступного кроку.

Якщо ваш Chromebook ще не підтримує програми для Android

Перехід на канал для розробників піддає ваш Chromebook звичайним ризиків, пов'язаних із запуском бета-версії або програмного забезпечення для попереднього тестування. Ви можете зіткнутися з помилками, і, взагалі кажучи, ви будете в значній мірі самостійні в плані підтримки. І тут є величезна пересторога: щоб повернутися до нормального стабільного каналу, вам доведеться включити Powerwash, в Chrome OS - «Скидання до заводських налаштувань». Іншими словами, переконайтеся, що перед початком цього процесу всі ваші дані будуть збережені. Для цього підійде будь-яка утиліта для відновлення інформації. Якщо вам незручно працювати з неперевіреними програмним забезпеченням, пам'ятайте, що канал для розробників Chrome OS буде підтримувати Chromebook в найменш перевіреної доступної версії.

Перейдіть на канал розробника Chrome OS

 1. Виберіть область стану в правому нижньому кутку, потім «Настройки». Відкриється сторінка налаштувань.
 2. Виберіть «Про Chrome OS» у верхній частині сторінки, щоб перевірити номер версії і поточний канал.
 3. Виберіть «Детальніше», щоб перейти до деталей установки ОС. Натисніть кнопку «Змінити канал ...», щоб відкрити діалогове вікно, в якому ви можете вибрати новий канал для Chromebook.
 4. У вас є два варіанти: Beta і Developer - unstable. Виберіть другий і уважно прочитайте попередження. Якщо ви впевнені, що хочете продовжити, натисніть кнопку «Змінити канал».
 5. Chrome OS продовжить оновлення вашого пристрою і помістить його в канал розробника. Дочекайтеся завершення, а потім натисніть кнопку «Перезавантажити».
 6. Після того, як Chromebook перезавантажиться після інсталяції оновлення, щоб перейти на канал розробника, увійдіть в систему як зазвичай. Тепер у вас на панелі додатків є додаток Google Play Store (бета).
 7. Відкрийте додаток Play Store і перегляньте умови обслуговування, параметри резервного копіювання та запит, щоб Google міг збирати анонімні дані про місцезнаходження.
 8. Якщо все в порядку, натисніть кнопку «Згоден». Буде створено Play Store, і вам буде запропоновано прийняти умови використання Google Play. Виберіть «Прийняти», щоб продовжити.

Відкриється магазин Play Store, і ви, можливо, вже ввійдете в систему, якщо ваш обліковий запис Android буде тією ж, що і для входу в Chromebook. Якщо вас попросять налаштувати обліковий запис Play Store, дотримуйтесь інструкцій.

Завантажити та встановити ваші Android-програми

Процес установки додатків для Android-телефону з магазину Play Store на Chromebookі аналогічний установці на смартфон. Play Store буде відформатований як на планшеті. Інші додатки будуть працювати точно так же - програма буде відображатися в планшетному режимі, якщо розробник включив його. В іншому випадку вони масштабуються до більшого екрану Chromebook:

 1. Щоб встановити програму, знайдіть її в Play Store, натисніть і виберіть «Встановити».
 2. Розпочнеться установка. Прийміть всі запити, якщо буде потрібно. Як тільки софт буде встановлено, він з'явиться в треї програм Chrome OS. Для запуску торкніться іконки.

Ви можете управляти Android-додатками, як і іншими для Хром ОС, використовуючи ті ж елементи управління вікном у верхньому правому кутку і клавішу зі стрілкою у верхньому лівому кутку, щоб переміщатися по вікну відкритої утиліти. Деякі додатки можуть бути «миттєвими», що означає, що ви можете відкрити і випробувати їх перед завантаженням. Це відмінний спосіб перевірити, як працює Android-софт, перш ніж встановлювати його.

Недоліки Android-програм

Якість додатки буде залежати від Chromebook. Наприклад, Chromebook з сенсорним екраном, зокрема, 2-в-1, забезпечить найкраще взаємодію з Android-програмою. Системні компоненти, такі як акселерометри, зроблять гру і інші завдання більш приємними. Але це не означає, що кожна утиліта буде добре працювати на вашому застарілому Chromebook. Вам потрібно буде поекспериментувати. Нарешті, пам'ятайте, що налаштування розробники (адміністратора) можуть блокувати можливість додавання Chrome Store або програм для Android на ваш ПК. Якщо ви на роботі або в школі, вам може знадобитися отримати дозволу або перейти в іншу мережу.

Як видалити додатки з Chromebook

Chromebook чудовий тим, що не вимагає величезних жорстких дисків, але є деякі випадки, коли це також може бути і недоліком. Завдяки тому, що сучасні пристрої можуть встановлювати безліч додатків з декількох джерел, вони можуть швидко заповнюватися. В даний час ви можете встановлювати додатки для Android з Google Play Store, Chrome і Linux. Таким чином, місце для зберігання досить швидко може стати проблемою. А завдяки потоковим сервісів, таких як Netflix, що дозволяє завантажувати ваші улюблені фільми і шоу для автономного відтворення, ви можете зіткнутися з пристроєм, на якому недостатньо місця для всього, що вам потрібно. На щастя, вилучити ці програми з вашого Chromebook досить легко.

Як видалити Android-софт з Chromebook

Для більшості користувачів Android-додатки з Google Play Store, ймовірно, є основною причиною, по якій їм необхідно очистити простір, тому ми почнемо з них. Якщо ви використовуєте Chromebook з трекпедом або мишею, клацніть двома пальцями (трекпад) або правою кнопкою миші, коли курсор миші знаходиться над позначкою додатки, а потім натисніть «Видалити». Якщо ви використовуєте планшет з ОС Chrome або сенсорний екран Chromebook, натисніть і утримуйте значок програми, а потім натисніть «Видалити».

Як видалити Linux-програму

Для більшості користувачів Chromebook утиліти під Linux є новинкою, і їх видалення трохи складніше, ніж іншого софта. Почніть з відкриття терміналу. Потім введіть наступну команду (замінивши app_name на назву програми) і натисніть Enter:

sudo apt-get remove app_name

Пам'ятайте, що назва програми, яке ви бачите, може не збігатися з ім'ям операційної системи. Наприклад, іконка в панелі запуску підписана «Steam», а справжня назва програми - «steam-launcher», тому вводити потрібно саме його. Натисніть «Y», а потім Enter, щоб підтвердити, що ви хочете видалити програму. Коли софт буде видалений, ви не побачите підтвердження, але зможете знову ввести текст у вікні терміналу. Останній крок - видалення зайвих файлів, завантажених додатком при першому запуску. Введіть таку команду та натисніть Enter, щоб видалити залишки програми:

sudo apt-get purge app_name

Натисніть «Y» і потім Enter, щоб підтвердити, що ви хочете видалити сміття, і все готово.

Більшість нових Chromebook поставляються в комплекті з Google Play Store, який дозволяє швидко встановлювати ваші улюблені програми зі смартфона. Якщо ваш Chromebook був випущений в 2017 році або пізніше, то він гарантовано підтримує цю функцію. У будь-якому випадку, Google склав великий список гаджетів, які мають доступ до додатків Android. Знайти його можна на офіційному сайті компанії. Google надає сумісність з Android для кожного окремого пристрою, тому рекомендується по можливості знайти конкретну модель.