Процес UsoClient.exe: вірус або стандартна операція

Запуск персонального або портативного комп'ютера - це технологічно складний процес, при якому пристрій завантажує всі необхідні для подальшого функціонування операції. На продуктивних ПК процес займає кілька секунд, залишається практично непоміченим користувачем, в більш повільних пристроях процедура вимагає трохи більше часу. Споглядаючи процес запуску комп'ютера, іноді користувач помічає, як на екрані при зміні графічних елементів на кілька секунд з'являється чорний екран, з текстовим супроводом UsoClient.exe. Подібний прецедент змушує панікувати: під грифом такої операції може ховатися все що завгодно, аж до вірусного зараження ПК, з усіма наслідками, що випливають. У цій статті розповімо, що це за «дивна» консоль, з не менш незрозумілим написом, чому вона з'являється, служить загрозою для працездатності комп'ютера чи ні, як з нею «боротися» і чи є в цьому потреба.

Небезпека процесу UsoClient.exe.

Суть напису UsoClient.exe: що це за процес

Кожен користувач комп'ютерного пристрою повинен уважно стежити за процесами, виконуваними на ПК, так як від цього безпосередньо залежить можливість подальшої безперебійної експлуатації апарату. Природно, такий прецедент, як поява консолі з чорної заливанням і будь-яким текстовим повідомленням не повинен залишитися без уваги: ​​подібна ситуація може виступати як стандартним процесом при запуску лептопа, так і тривожним сигналом про впровадження вірусу в систему, який може суттєво порушити роботу ОС. У будь-якому випадку необхідність розібратися, що це за повідомлення UsoClient.exe, існує, з пошуком відповіді на питання, небезпечний цей прецедент для комп'ютера і операційної системи, або приводу для переживань немає.

UsoClient.exe - являє собою модифікацію файлу з розширенням exe, відноситься до категорії «виконувані», що має на увазі здійснення процесу запуску певних завдань, які виконуються ПК при його експлуатації, розроблений спеціально для ОС Windows 10. Процес відноситься до стандартних операцій для десятої версії Windows, запускається «Планувальником завдань», обумовлює коректність функціонування стокового додатки системи під назвою «Центр оновлення Windows». Відповідно, в силу функціонального призначення, приналежності файлу до «системним компонентам», консоль з повідомленням UsoClient.exe не є загрозою для ПК і його працездатності. Користувачам, яким з якоїсь причини цей процес «заважає», бажаючим вилучити операцію з завантажувальних компонентів, необхідно розбиратися, здійснимо це завдання, з попередніми пошуком файлу в системі, про що і піде мова далі.

Специфіка появи і місце розташування файлу

Якщо користувач цікавиться проблемою запуску консолі з повідомленням UsoClient.exe, значить, йому вже довелося зіткнутися з подібним прецедентом на своєму лептопі. З'являється, як правило, консольне вікно, на певному етапі запуску комп'ютера, причому візуальний прояв відбувається наступним чином: на кілька секунд, в процесі стартовою роботи лептопа виникає консоль з чорним екраном, у верхньому рядку якого прописано назву з адресою доступу до файлу UsoClient.exe . Через кілька секунд це вікно зникає, процес завантаження триває в штатному режимі. Іноді аналогічний прецедент виникає при завантаженні деяких категорій додатків, однак, такі випадки вкрай рідкісні на практиці. Нерідко цей процес навіть невловимий візуально, якщо лептоп має гідні технічні параметри по продуктивності і завантаження ОС відбувається оперативно.

Відшукати обумовлений файл можна за адресою, прописаному в верхньому рядку виникає консолі: найчастіше це C: / Windows / System32, іноді, місцем розташування системного компонента може виступати папка C: / winSxS. Розташування обумовленого об'єкта за іншою адресою свідчить про сумнівне походження файлу. Зупинка роботи цього процесу не є обов'язковою, тому що операція не впливає на продуктивність лептопа, проте, при виникненні такої необхідності користувач може вилучити операцію з програмних завдань власними силами, знаючи регламент виконання процедури.

Як блокувати процес

Так як процес UsoClient зараховується до системних, то в його блокування немає практичної необхідності, і користувач повинен розуміти відповідальність за відключення роботи системного інструменту. Файл безпосередньо відповідає за оновлення системних елементів операційної системи в автоматичному режимі, тому, після відключення обумовленої функції, користувачу надалі, для коректного функціонування ОС, необхідно буде здійснювати оновлення в ручному форматі, причому систематично. Якщо роздратування користувача від спливаючій консолі має вищу пріоритетність, ніж потреба в подальших виконаннях ручних оновлень системи, тоді доведеться відключити процес слідуючи регламенту:

  1. Через вікно «Виконати», виклик якого в Windows 10 здійснюється одночасним натисканням клавіш WIN і R, зайти в меню «Планувальник завдань» за допомогою введення директиви Taskschd.msc в рядку «Відкрити». Відкрилося додаток безпосередньо відповідає за видалення, коригування, виправлення і зупинку системних задач.
  2. Для зупинки процесу UsoClient потрібно в розкритому реєстрі відшукати папку UpdateOrchestrator, відкрити її правою клавішею маніпулятора.
  3. У правій області вікна розкриється список завдань, серед яких потрібно знайти файл Schedule Scan, клацнути по ньому мишкою, що зумовить можливість доступу до розділу «Дії».
  4. У рубриці «Дії» в реєстрі «Обраний елемент» правою кнопкою маніпулятора клацнути по пункту «Відключити».

Після проведених маніпуляцій перезапустити ПК для вступу в силу внесених змін: завантаження лептопа вже не буде супроводжуватися появою завдання UsoClient.

Виняток варіанту з вірусним зараженням ПК

Хоч елемент UsoClient і зараховується до системних, ймовірність того, що обумовлений процес має шкідливе, вірусне підмога, існує. Свідченням того, що файл має вірусне походження, може виступати його нестандартне розташування:

  1. Файл, при запуску ПК, завантажується з адреси, що не відповідає C: / Windows / System32.
  2. У реєстрі System32 є кілька файлів UsoClient.exe, причому з незначним розходженням в назві, що свідчить про оригінальність тільки одного процесуального документа.

Подібні ситуації можуть бути фактом зараження комп'ютера вірусними компонентами, що ховаються під назвою, що має ідентичне або подібне ім'я з системним процесом, для більш надійної маскування загрози від власника ПК. Припущення, що файл має вірусний характер, вимагає негайного вжиття кардинальних заходів, з антивірусної орієнтуванням, що полягають у перевірці системи на наявність вірусів з паралельним їх видаленням. З цією метою користувач може використовувати будь-який доступний противірусний софт, встановлений на ПК, наприклад, AdwCleaner, Spyware Doctor, CCleaner або аналогічні за призначенням і функціональності додатку. Сканування і видалення виявлених загроз надійної антивірусної утилітою дозволить вирішити проблему, вилучити питання про появу процесу UsoClient шкідливої ​​природи, а також застосування утиліти посприяє очищенню і оптимізації роботи лептопа.

Підведення підсумків

Поява консолі UsoClient при завантаженні лептопа, якщо адреса процесу відповідає C: / Windows / System32, не має проблемного підмоги, свідчить про старт завдання оновлення системи, що ставитися до стандартних процедур в ОС Windows 10 і не є приводом для паніки. У ситуаціях, коли для користувача критично поява консолі, процес можна зупинити за допомогою виконання нескладних маніпуляцій, описаних в статті. Виконавши процедуру вилучення завдання UsoClient, не забувайте про необхідність регулярного оновлення системи ручними способами, з метою оптимізації функціональних можливостей ПК, а також систематично робите сканування лептопа на віруси в профілактичних цілях.