Помилка Windows «Error loading operating system» - причини виникнення та способи усунення

Помилка «Error loading operating system» може очікуватися при установці Windows XP і перезавантаження. Поки комп'ютер запускається, його BIOS і CMOS перевіряють обладнання та ОС. Якщо щось не так, BIOS і CMOS НЕ будуть запускати операційну систему. При появі такої помилки ви не зможете потрапити на робочий стіл Windows. Інші ОС, такі як Windows Vista або Windows 7, що не будуть відображати це повідомлення. Якщо ваша проблема полягає в тому, що неможливо завантажити Windows Vista або Windows 7 без цього повідомлення, просто спробуйте відновити завантаження з інсталяційного диска Windows.

Виправлення помилки «Error loading operating system».

Що означає ця помилка

Повідомлення про помилку: «Error loading operating system» з чорним екраном (в перекладі означає «Помилка завантаження ОС») - це дратує проблема, яку користувачі часто відчувають при спробі завантажити свій ПК з Windows. Проблема запуску зазвичай виникає після нової установки ОС Windows, раптового збою живлення, збою або перезавантаження. Що саме змушує ОС вашого ПК не завантажуватися в належним чином? Як можна вирішити проблему «помилка завантаження операційної системи»? Всякий раз, коли Windows (7 і новіше) включається і запускається, його BIOS і CMOS починають працювати над налаштуванням ОС, перевіряють вінчестери і потім завантажують ОС. Під час процесу, якщо є якась проблема на жорсткому диску, операційна система не запускається, і ви не можете відкрити свій робочий стіл. Це означає, що ваша ОС має наступні проблеми, які заважають належному запуску ОС:

 • Системний розділ вінчестера пошкоджений через раптове відключення живлення, зараження вірусом або записи.
 • Файли і папки ОС пошкоджені.
 • BIOS не підтримує вінчестер.
 • До вашої ПК підключено кілька вінчестерів, через що основний вінчестер, що містить ОС і системні програми, тепер не виявляється.
 • HDD став фізично пошкодженим.

причини проблеми

BIOS завантажує 1-й сектор з вінчестера (Master Boot Record), перевіряє підпис 55 AA і передає управління в Master Boot Record. У MBR сканує таблицю розділів на наявність активного розділу, потім завантажує 1-й сектор з активного розділу, перевіряє підпис 55 AA і передає управління завантажувального сектора. Завантажувальний сектор завантажує 15 додаткових секторів з початку диска (Volume Boot Record) і передає управління першому додатковому сектору VBR в Windows XP та інших. Volume Boot Record завантажує файл BOOTMGR з кореневого каталогу завантажувального розділу в пам'ять і передає йому управління.

BOOTMGR завантажує гілку реєстру Boot \ BCD і відображає меню завантаження. Це означає, що BOOTMGR може запустити тест пам'яті і встановити завантаження в безпечному режимі для запиту користувача. Але зазвичай він завантажує winload.exe, коли ПК завантажується нормально (холодний запуск) або winresume.exe (коли ПК виходить зі сплячого режиму). Winload.exe відкриває гілку реєстру SYSTEM, отримує список драйверів, завантажує NTOSKRNL.exe, завантажує драйвери (файли * .SYS) і передає управління NTOSKRNL.exe. Winresume.exe завантажує дамп пам'яті з hiberfil.sys і передає управління йому. BIOS завантажує 1-й сектор з вінчестера (Master Boot Record), перевіряє підпис 55 AA і передає управління в Master Boot Record.

У MBR (в Windows 8) сканує таблицю розділів на наявність активних розділів. Існує один активний розділ, тому Master Boot Record намагається завантажити 1-й сектор з активного розділу, але сектор знаходиться поза лічильника секторів пристрою або не містить підпису 55 AA. Таким чином, MBR видає повідомлення про помилку «Error loading operating system» і зупиняє машину.

Як виправити неполадку з кодом «Error loading operating system»

Усуваючи проблему «Error loading operating system», є ймовірність, що ви можете втратити важливі дані з розділів вашого ПК. Якщо у вас немає резервної копії ваших даних, професійне програмне забезпечення для відновлення даних є єдиним способом повернути втрачені файли і папки. Одним з широко використовуваних програм є Stellar Data Recovery Professional для Windows. Це безпечний і надійний спосіб повернути всі типи файлів і папок, будь то документи Word, PowerPoints, PDF, Excel, фотографії, аудіо чи відео. Програмне забезпечення є кращим рішенням для відновлення втрачених даних в Windows. Цей інструмент підтримує відновлення з розділів FAT, NTFS і exFAT. Є багато методів, за допомогою яких ви можете виправити проблему «Помилка завантаження операційної системи». Рекомендується вибрати правильний відповідно до необхідної ситуацією.

 1. Ви можете виконати Windows CHKDSK, якщо є проблема з вінчестером. Цей інструмент Windows сканує і виправляє пошкоджене сектора на жорсткому диску.
 2. Інший спосіб - відновити інформацію головного завантажувального запису (MBR) комп'ютера, щоб виправити невідповідні розділи вінчестера і настройки.
 3. Коли BIOS на материнській платі не підтримує HDD або він не налаштований належним чином в CMOS, оновлення BIOS також є працездатним рішенням.

Розглянемо ці та інші ефективні методи більш докладно.

Сканування і виправлення за допомогою інструменту Windows CHKDSK

Важливо спочатку спробувати визначити причину вашої проблеми, а потім діяти відповідним чином для її усунення. Щоб виключити проблему з вінчестером, спочатку виконайте Windows CHKDSK. Це вбудований в Windows інструмент для оцінки загального стану вінчестера. Windows CHKDSK сканує і виправляє пошкоджені сектора і помилки, якщо такі є. Кроки для реалізації Windows CHKDSK:

 • Клацніть правою кнопкою миші диск, щоб перевірити його на наявність помилок.
 • Виберіть «Властивості»
 • Натисніть на «Інструменти»
 • У розділі «Перевірка помилок» натисніть «Перевірити».
 • З'явиться діалогове вікно з параметрами перевірки диска, реєстрації та сканування на наявність пошкоджених секторів.
 • Натисніть «Пуск».

Сканування виправить і покаже, чи немає фізичного пошкодження вінчестера.

Оновлення системний BIOS до останньої версії

Будьте особливо уважні при оновленні версії BIOS. Це пов'язано з тим, що під час процесу через раптової втрати харчування мікропрограма BIOS може бути пошкоджена. Отже, ви не зможете завантажитися і отримати доступ до своїх даних. Таким чином, завжди виконуйте рекомендації щодо створення резервної копії всіх важливих файлів перед оновленням BIOS, щоб ви могли звертатися до них і працювати з ними пізніше. Щоб оновити BIOS вашого комп'ютера, виконайте такі кроки:

 • Знайдіть марку і модель вашої материнської плати. Перевірте це в керівництві користувача вашої материнської плати.
 • Визначте поточну версію BIOS - для цього відкрийте програму System Information. У полі пошуку введіть «Інформація про систему» ​​і виберіть «Зведена інформація про систему». Тут буде відображатися версія BIOS.
 • Завантажте останнє оновлення BIOS - відвідайте веб-сайт виробника материнської плати або ноутбука. Знайдіть модель зі списку доступних завантажень перейдіть на оновлення BIOS.
 • Після завантаження запустіть оновлення BIOS.

Перезавантажте ПК після оновлення BIOS.

Відновлення інформації MBR жорсткого диска

Кожна ОС Windows має свій спосіб відновлення інформації MBR. Ознайомтеся з інструкціями для вашої версії Windows в Інтернеті і поверніть інформацію про MBR для вирішення проблеми «Помилка завантаження операційної системи». Вимога: інсталяційний CD / DVD Windows.

 • Перезавантажте ПК і завантажити з компакт-диска Windows.
 • У повідомленні «Натисніть будь-яку клавішу для завантаження з CD або DVD» натисніть будь-яку кнопку.
 • Натисніть «Відновити ваш комп'ютер».
 • Виберіть «Усунення неполадок».
 • Виберіть командний рядок.

Коли командний рядок завантажиться, введіть наступні чотири команди і натисніть Enter після кожної. Дочекайтеся закінчення кожної операції:

 • bootrec / FixMbr
 • bootrec / FixBoot
 • bootrec / ScanOs
 • bootrec / RebuildBcd

Перезавантажте ПК.

Переінсталюйте операційну систему Windows

Коли програмні файли і папки вашої ОС Windows пошкоджені, на ПК відображається повідомлення «помилка завантаження операційної системи». Таким чином, якщо вищезгадані методи не вирішують проблему і вінчестер також працює належним чином, останній варіант - перевстановити ОС Windows. Перевстановлення Windows повертає вам швидко працюючий ПК.

Інші причини виникнення помилки і способи її усунення

Така помилка при завантаженні комп'ютера виникає у власників ПК, коли ПК завантажує свою ОС неправильно через деяких проблем з вінчестером, пошкоджених файлів / папок ОС, неправильної інформації MBR (головний запис завантаження) вінчестера ПК і багато чого іншого. Ця комп'ютерна помилка завантаження ОС часто відбувається з чорним екраном при таких обставинах:

 • Після установки або переустановки ОС.
 • Перезавантаження ПК після раптового відключення живлення, стрибка напруги або збою комп'ютера.
 • Коли ПК серйозно пошкоджений або атакований вірусами і т. Д.
 • Коли HDD Не розділений належним чином.

Як ми згадували вище, ці помилки при завантаженні комп'ютера викликають проблеми ОС, коли вона завантажується неправильно, як зазвичай. Ось ще кілька можливих причин, за якими на вашому комп'ютері виникають такі помилки:

 • Збої жорсткого диска. Незалежно від того, які версії ОС Windows ви використовуєте на вашому комп'ютері, такі помилки при завантаженні комп'ютера часто можуть бути викликані збоями всюди присутній. Чому? Коли люди намагаються завантажити бажаний ПК, комп'ютера часто потрібно прочитати інформацію про ОС, що зберігається на ПК, і, нарешті, виконати плавну настройку комп'ютера. Проте, коли жорсткий диск будь-яким чином пошкоджений або розділи, які містять багато важливих даних операційної системи, заповнені пошкодженими секторами чи фізично пошкоджені, ПК часто не зможе розпізнати потрібну інформацію ОС і змусити її безуспішно завантажуватися.
 • Інформація про MBR жорсткого диска комп'ютера невірна. Звичайне завантаження комп'ютера завантаження також може бути негативно порушена або зупинена неправильною інформацією MBR жорсткого диска, яка часто може привести до того, що ПК знайде і прочитає необхідні дані з фактичних розділів жорсткого диска протягом декількох секунд. Як тільки інформація MBR на жорсткому диску стає невірною, ймовірність помилки завантаження ОС ПК також буде збільшена.
 • ОС несправна. За винятком деяких проблем з HDD, які можуть негативно вплинути на загальну завантаження ОС вашого ПК, проблеми, що виникають через ОС ПК, такі як деякі пошкоджене завантажувальні файли або файли конфігурації ОС вашого комп'ютера, також можуть привести до виникнення проблеми.
 • Неправильно встановлені HDD, якщо на одному ПК використовується кілька жорстких дисків. Завжди необхідно вказувати основний HDD (який використовується для зберігання важливої ​​операційної системи, додатків або т.д.) зі списку інших додаткових дисків, щоб ПК міг автоматично розпізнавати диск з операційною системою і завантажувати операційну систему комп'ютера.
 • HDD неправильно розділений. Неправильно розмічений жорсткий диск також вплине на завантаження операційної системи ПК при щоденному використанні.

додаткові рекомендації

Незалежно від того, що змушує ваш ПК вискакувати з-за помилки завантаження операційної системи, є кілька способів, за допомогою яких ви можете легко усунути такі помилки:

 1. Перевірте, чи добре розпізнано HDD вашого ПК.

Незалежно від того, чи спричинені помилки вашого ПК завантаженням операційної системи збоями жорсткого диска чи ні, перевірте стан жорсткого диска прямо зараз. Спробуйте отримати доступ до файлів всередині і подивіться, чи є у вас якась похибка не відформатованого диска або пов'язані з нею недоступні помилки диска, які можуть зупинити подальше використання даних. Потім відкрийте «Управління дисками» і перевірте, чи відображається він там нормально. Файлова система вашого внутрішнього жорсткого диска не повинна бути перетворена в RAW. Потім запустіть сканування CHKDSK на цьому жорсткому диску, щоб побачити, чи не занадто багато пошкоджених секторів або інших фізичних ушкоджень. Якщо після всіх цих перевірок ви не отримаєте нічого незвичайного, ваш HDD повинен бути в гарному стані. А потім виключіть цей пункт і продовжуйте перевіряти інші шляхи.

 1. Відновіть інформацію MBR на жорсткому диску Вашого комп'ютера.

Якщо інформація MBR на жорсткому диску вашого ПК відображається неправильно, найбільш практичним або працездатним способом усунення цієї помилки завантаження операційної системи є відновлення інформації MBR назад. Тому, незалежно від того, що ви робили раніше, негайно зупиніть його і знайдіть правильні кроки для відновлення інформації MBR диска. У наші дні, оскільки в різних версіях операційної системи люди по-різному вирішують відновлювати інформацію MBR на жорсткому диску, краще спочатку перевірити поточну версію Windows для вашого ПК і перейти до прочитання відповідних статей / тим, щоб продовжити. Потім перезавантажте ПК і подивіться, чи проблема з'являється знову помилка завантаження операційної системи.

 1. Відновіть заводські настройки ПК.

Якщо ви не залишили важливих даних на жорсткому диску ПК або інших пристроях зберігання, вставлених зараз, ви також можете відновити свій ПК до заводських налаштувань і подивитися, чи зможете ви продовжувати використовувати його функціонально, як раніше. Але, якщо ви дійсно розібрали там важливі комп'ютерні дані, вам не слід відразу ж відновлювати їх до заводських налаштувань.

Навчіться уникати інших проблем з комп'ютером:

 • Перед перевіркою диска, перевстановлення операційної системи ПК або відновленням заводських налаштувань зробіть резервну копію важливих даних на жорсткому диску.

HDD часто використовується для зберігання дуже важливих або цінних файлів, пісень, відео і тому подібної інформації. Перш ніж виконувати будь-яку перевірку диска, перевстановити операційну систему комп'ютера або відновити заводські настройки ПК, в разі несподіваного стирання незбережених даних з диска, спочатку скопіюйте корисні дані на інші пристрої зберігання.

 • Спробуйте відновити дані комп'ютера за допомогою програмного забезпечення для відновлення файлів на жорсткому диску.

Незалежно від того, створювали ви резервні копії комп'ютерних даних в іншому місці, ви можете сканувати потрібний HDD або зовнішній HDD і відновлювати дані диска за допомогою програмного забезпечення для відновлення файлів після видалення або втрати даних ПК через неправильну завантаження ОС, перевстановлення, форматування / перезапису жорсткого диска і т.д. Ви можете використовувати нижчеописаний метод для резервного копіювання файлів з Windows XP, Windows Vista і Windows 7 і Windows 8.

По-перше, вам потрібно мати інсталяційний DVD-диск Windows. Якщо у вас його немає, ви можете завантажити офіційний образ ISO з сайту Microsoft. Вам необхідно записати його на DVD або створити завантажувальний USB-накопичувач (не менше 4 ГБ). Для цього ви можете використовувати Windows 7 USB / DVD Download Tool від Microsoft. Отримавши завантажувальний DVD або USB, вставте його в ПК і перезавантажте його. З'явиться повідомлення «Натисніть будь-яку клавішу для завантаження з CD або DVD». Якщо ви цього не зробите, вам потрібно буде вибрати DVD або USB в якості завантажувального пристрою. Для цього вам потрібно буде натиснути клавішу на екрані з логотипом виробника вашого ПК. Це залежить від виробника: для HP це зазвичай ESC або F9, для Dell ви повинні натиснути F12 і т. Д.

Після завантаження з DVD або USB ви побачите повідомлення «Windows завантажує файли», після чого з'явиться екран завантаження Windows «Starting Windows». Виберіть розкладку клавіатури та натисніть «Далі». Потім виберіть «Відновити комп'ютер». Дозвольте системі шукати установки Windows. Потім натисніть «Далі». Якщо установки Windows не були знайдені (або якщо ви використовуєте Windows XP), ви побачите повідомлення про помилку «Вибір резервної копії образу системи». Просто натисніть кнопку «Скасувати» в обох вікнах. У будь-якому випадку, ви потрапите на екран «Параметри відновлення системи». Звідси ви можете спробувати використовувати System Restore або Startup Repair, щоб подивитися, чи зможете ви полагодити свій ПК. Для резервного копіювання файлів виберіть «Командний рядок».

Введіть «Блокнот» і натисніть Enter. Натисніть Файл-Відкрити. В поле «Тип файлів» виберіть «Всі файли». Тепер ви можете перейти в «Комп'ютер» (зліва), щоб побачити ваші розділи. Знайдіть файли, резервну копію яких ви хочете зробити, клацніть правою кнопкою миші на них і виберіть «Копіювати». Зазвичай ваші файли знаходяться в C: \ Documents and Settings \ UserName в середовищі Windows XP і в C: \ Users \ UserName в Windows Vista або Windows 7. Вставте зовнішній HDD або USB-накопичувач, знову зайдіть в «Комп'ютер» і вставте їх туди . Зверніть увагу, що ви не побачите жодного діалогу прогресу. Будьте обережні, щоб не двічі клацнути файл, інакше він відкриється в Блокноті. Якщо Notepad зависає, ви можете повернутися в командний рядок, набрати «taskmgr» і за допомогою диспетчера задач завершити роботу «Блокнота», а потім його запустити знову. Коли ви закінчите, закрийте всі вікна і перезавантажте ПК. Зверніть увагу: якщо у вас багато файлів для резервного копіювання, це середовище предустановки Windows (Windows PE) буде перезапускати кожні 24 години.

Виправлення помилки завантаження за допомогою стороннього ПО

Помилка завантаження операційної системи часто виникає, коли BIOS неправильно визначає HDD або не підтримує місткість жорсткого диска, на який ви встановлюєте Windows. Щоб вирішити цю проблему, поновіть BIOS системної плати комп'ютера. Потім переконайтеся, що HDD правильно налаштований в налаштуванні CMOS і може бути виявлений. Потім спробуйте змінити «Режим доступу» на жорсткому диску на LBA. Наступним етапом буде виправлення проблем з розділами. Неправильні налаштування жорсткого диска і розділів (включаючи помилку таблиці розділів, помилку MBR і неправильний активний розділ) також приведуть до помилки завантаження операційної системи. Для повного та ефективного виправлення помилок завантаження операційної системи ви можете використовувати Fix Genius. Це програмне забезпечення має зручний інтерфейс і гарантує, що він досить простий для кожного користувача комп'ютера, незалежно від його навичок.

 1. Створіть завантажувальний CD.

Вам необхідно використовувати завантажувальний диск, що містить систему, з якої ви можете завантажитися. Запишіть завантажувальний диск наступним чином:

 • Вставте порожній CD, DVD або USB-флешку в інший комп'ютер.
 • Скачайте, встановіть і запустіть Fix Genius на цьому комп'ютері.
 • Натисніть кнопку «Записати» в головному інтерфейсі програми.

Через деякий час створиться завантажувальний CD.

 1. Завантажте комп'ютер з компакт-диска. Тепер звернемося до комп'ютера з системними помилками.
  • Вставте в нього завантажувальний CD.
  • Натисніть Delete, F8 або F2, щоб отримати доступ до налаштування BIOS.
  • Перейдіть до «Boot Device Select» і натисніть «Enter».
  • Виберіть CD в якості першого завантажувального пристрою.
  • Натисніть F10, щоб зберегти зміни. Ваш комп'ютер автоматично перезавантажиться і отримає доступ до системи, записаної на цьому CD.
 2. Виправлення помилки при завантаженні операційної системи. Після входу в систему ви ввійдете в інтерфейс Fix Genius в середовищі Win PE. Виберіть «Відновлення Windows» / «Центр рішень» / «Збій перед завантаженням». Є кілька утиліт для фіксації. Спробуйте «Відновлення MBR», яке може бути основною причиною проблеми «Помилка завантаження операційної системи».
 3. Розбийте вінчестер. Якщо помилка все ще виникає, вам може знадобитися використовувати Partition Manager на вкладці Disk Tools, щоб розбити HDD перед установкою нової системи Windows.

Так що тепер не потрібно більше турбуватися, якщо ви зіткнулися з помилкою завантаження комп'ютера при завантаженні операційної системи при спробі завантажити комп'ютер. Спробуйте описані вище методи для усунення помилок комп'ютера, викликаних будь-який з проблем жорсткого диска або пошкоджених файлів операційної системи. Якщо в процесі виправлення помилки завантаження операційної системи ви втрачаєте системні дані, Stellar Data Recovery Professional для Windows є надійним рішенням для відновлення втрачених файлів і папок.