Виправлення помилки 0x0000000a в Windows

Ваш комп'ютер - це ваше робоче місце, будь то офіс або будинок. Постійно оновлювати його завжди буде корисно, але іноді через безпрецедентні подій або ситуацій працювати в системі стає важко. Одна з таких ситуацій - коли система раптово стикається з помилкою 0x0000000a, яка не дозволяє оптимально використовувати ваш пристрій.

Методика виправлення помилки 0x0000000a в Windows.

Чому ця помилка з'являється

Код помилки 0x0000000a вважається помилкою запуску Windows, яка зазвичай виникає в процесі установки. Вона також називається STOP 0x0000000A або IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Всякий раз, коли який-небудь драйвер або ядро ​​Windows використовує неправильну адресу пам'яті, це призводить до появи синього екрану з кодом 0x0000000a, через якого ваш доступ до системи буде закритий. Ця помилка, широко відома як синій екран смерті, відображає те, що щось не так сталося в ОС Windows (з будь-якою версією системи). Основна проблема полягає в тому, що система не змогла розпізнати, який саме файл викликає її. В кінцевому підсумку це може призвести до додаткових зусиль з вашого боку по виявленню і, відповідно, усунення проблеми. За кожною проблемою повинна бути причина? Ось основні з них:

 • Під час установки вказано неправильну адресу операційною системою.
 • Пошкоджений драйвер (попередній або тільки що встановлений).
 • Проблема несумісності обладнання.
 • Пошкоджена база даних реєстру.
 • Розгін обробки.
 • Якийсь обладнання ПК або драйвер вийшли з ладу.
 • Установка драйвера або програмного забезпечення завершена неправильно.
 • Шкідливі програми, які слід видалити, призводять до пошкодження файлів Windows.

І способи усунення помилки 0x0000000a

Виправлення проблеми 0x0000000a у вашій системі важливо для відновлення робочого процесу. Вам потрібно спробувати наші поради один за іншим, і після кожного рішення рекомендується перезапустити систему, щоб побачити, чи вирішено проблему чи ні.

відключення обладнання

Іноді також можливо, що операційна система комп'ютера видає помилку 0x0000000a при установці Windows 7 або використанні драйверів зовнішнього USB-пристрої. І найпростіше рішення, яке ви можете спробувати зараз, це видалити всі підключені зовнішні USB-пристрої з вашого комп'ютера або ноутбука і перезавантажити його. Після відключення всього непотрібного від вашого комп'ютера вам потрібно буде використовувати комп'ютер як зазвичай тільки для цілей тестування і перевірити, як і раніше ви отримуєте цю помилку чи ні. Говорячи «Витяг USB», мається на увазі відключення і видалення всіх підключених до USB пристроїв, таких як кабель принтера, кабель сканера, кабель веб-камери, кабель зовнішнього жорсткого диска і т. Д., Крім миші і клавіатури USB (якщо ви використовуєте клавіатуру і мишу PS2, тоді їх використовувати не потрібно).

Якщо ви виявили, що проблема зникає при видаленні деякі з ваших USB-пристроїв, це означає, що у вас безумовно є проблеми з драйверами, підключеними через USB. Отже, тепер підключіть одне USB-пристрій до вашого комп'ютера і перевірте комп'ютер на наявність помилок. Якщо все йде добре, ви можете підключити другий USB-пристрій до комп'ютера і перезавантажити його. Вам доведеться робити це для кожного USB-пристрою, який було підключено до ПК, поки ви не знайдете несправний компонент. Після цього вам просто потрібно перевстановити драйвери для цього конкретного обладнання і все.

видалення драйверів

Позбавити від помилки 0x0000000a можна за допомогою видалення драйверів. Існує два відомих способу видалення драйверів в Windows, але іноді методи не можуть видалити програми через функцій Windows 10.

Спосіб 1. Видалити драйвери з програм і функцій:

 1. Відкрийте «Виконати» за допомогою поєднання клавіш Win + R.
 2. Введіть «Панель управління» і натисніть клавішу Enter.
 3. В Панелі керування перейдіть в Програми та засоби.
 4. Клацніть правою кнопкою миші драйвер і виберіть «Видалити».
 5. Перезавантажте комп'ютер.

Спосіб 2. Видалення драйверів Windows за допомогою диспетчера пристроїв:

 1. Використовуйте поєднання клавіш Win + X.
 2. Виберіть Диспетчер пристроїв.
 3. Розгорніть список пристроїв. Клацніть правою кнопкою миші проблемне пристрій і виберіть «Видалити пристрій».
 4. Вам може знадобитися встановити прапорець «Видалити драйвер для цього пристрою», а потім натиснути кнопку «Видалити».
 5. Перезавантажте комп'ютер.

Обидва рішення можуть допомогти видалити певний пристрій, але ви не можете повністю видалити драйвер, якщо неправильно встановіть програму, особливо при другому способі. Після перезавантаження комп'ютера Windows 10 як і раніше розпізнає зламаний, неправильно налаштований або несумісний драйвер, навіть якщо ви встановили відповідне ПО. Windows 10 виявить драйвери, які фактично не були видалені, що зберігаються в C: \ Windows \ System32 \ Drivers під час запуску ПК. Крім того, якщо драйвер пошкоджений, Windows 10 при перезавантаженні відновить робочий з резервної копії. Щоб вирішити проблему «збій видалення драйвера» або повністю видалити непотрібні драйвери, ви можете виконати наступні дії. Перш давайте дізнаємося про деякі важливі папках, пов'язаних з драйверами на вашому диску C:

 1. C: \ Windows \ System32 \ Drivers. Ви можете знайти файли .sys точного драйвера пристрою в папці Driver.
 2. C: \ Windows \ System32 \ Inf. Деякі INF-файли зберігаються в папці Inf. Імена файлів не є вихідними іменами пакета драйвера, а викликаються в формах oem # .inf або oem # .pnf (# позначає відповідний номер).
 3. C: \ Windows \ System32 \ DriverStore \ FileRepository. В папці FileRepository зберігаються всі резервні копії пакетів драйверів.
 4. C: \ Windows \ System32. У вас є ці .dll компоненти драйверів в папці System32.

Розглянемо процедуру видалення драйверів на прикладі звукової карти:

 1. Відкрийте диспетчер пристроїв і перейдіть до звукового пристрою, драйвер якого необхідно видалити.
 2. Двічі клацніть пристрій, щоб відкрити його «Властивості», і відкрийте вкладку «Драйвер». Потім натисніть кнопку «Подробиці», щоб відкрити вікно «Інформація про файл драйвера».
 3. Перевірте дані файлу драйвера. Запишіть ці імена файлів у форматі .sys в c: \ Windows \ system32 \ drivers. Наприклад, в списку може бути drmk.sys, ksthunk.sys, portcls.sys і RTKVHD64.sys.
 4. Поверніться в Властивості пристрою і перейдіть на вкладку Докладно.
 5. Виберіть Inf name в спадному меню Property. Потім запишіть інформацію, що відображається в Value. Наприклад, oem18.inf.
 6. Потім вам потрібно знайти відповідну папку, в якій зберігається резервна копія драйвера, в C: \ Windows \ System32 \ DriverStore \ FileRepository.

Якщо після установки драйвера ви отримали повідомлення про помилку, ви можете легко знайти папку резервного копіювання в диспетчері пристроїв: Властивості пристрою / вкладка Події / Інформація. Але якщо такого вмісту немає, ви можете використовувати командний рядок, щоб перевірити відповідну папку.

 1. Натисніть Win + S, введіть cmd.
 2. Запуск від імені адміністратора.

pnputil / enum-drivers> c: \ drivers.txt.

 1. Перейдіть на диск C: і відкрийте файл .txt, створений тільки що. Прокрутіть вниз і перейдіть до пристрою, драйвер якого викликає помилку. Тут ми бачимо ім'я звукової карти, а саме oem18.inf, яке ми записали в минулому кроці.
 2. Потім необхідно запам'ятати оригінальне ім'я hdxrt.inf і знайти таку папку в C: \ Windows \ System32 \ DriverStore \ FileRepository, яка починається з того ж імені.

Відкрийте папку, і ви побачите всі файли резервних копій драйвера пристрою. Ви можете згрупувати файли по даті зміни. Потім з'ясуйте точний установник драйвера, що зберігається в цій папці.

Ще один спосіб:

 1. Перейдіть у вікно «Видалення програм». Ви можете ввести «видалити програму» в полі «Пошук». Або натисніть «Пуск», виберіть «Панель управління» і «Програми та засоби» (наприклад, Windows 7).
 2. Знайдіть пристрій або драйвери. Двічі клацніть запис, щоб видалити драйвери і компоненти.

У диспетчері пристроїв також є функція «Видалити». Ви можете спробувати видалити пристрій і його драйвер:

 1. Зайдіть в диспетчер пристроїв. Ви можете ввести «Диспетчер пристроїв» в поле «Почати пошук», щоб знайти його.
 2. Знайдіть пристрій, що містить проблемний драйвер. Двічі клацніть його, щоб відкрити вікно властивостей.
 3. Виберіть вкладку «Драйвер» і натисніть «Видалити». У маленькому спливаючому вікні встановіть прапорець «Видалити драйвер для цього пристрою» і натисніть «ОК».

У цей момент Windows автоматично видалить і очистить поточний драйвер для пристрою.

Останній етап видалення драйверів:

 1. Клацніть правою кнопкою по папці, наприклад, FileRepository. Виберіть Властивості.
 2. Перейдіть на вкладку «Безпека» і натисніть кнопку «Додатково».
 3. Натисніть «Змінити» поруч з власником. Введіть в свою поточну обліковий запис Windows і натисніть кнопку ОК. Ви побачите зміна облікового запису.
 4. Натисніть кнопку ОК в розділі «Додаткові параметри безпеки» для FileRepository. Натисніть OK у вікні «Властивості». Потім повторіть кроки 1-2. Натисніть кнопку «Змінити права доступу».
 5. Натисніть кнопку «Відключити спадкування».
 6. Натисніть «Видалити все успадковані дозволу від цього об'єкта».
 7. Натисніть кнопку «Додати» над кнопкою «Відключити спадкування».
 8. Натисніть «Вибрати учасника». Потім введіть свою поточну обліковий запис і натисніть ОК.
 9. Встановіть прапорець «Повний доступ» і параметр «Застосовувати ці дозволи лише до об'єктів в цьому каталозі».
 10. Натисніть OK, щоб отримати повний контроль над FileRepository.

Скидання параметрів перевірки драйверів

Після цього ви можете видалити установник драйвера або інші пов'язані з драйвером файли в папці. Тепер потрібно очистити ті записи реєстру драйверів, які включені в функцію автоматичного відновлення драйверів в реєстрі Windows 10. Редактор реєстру - це база даних, в якій зберігаються важливі компоненти Windows. Вам краще зробити резервну копію реєстру, перш ніж вносити будь-які зміни в разі виникнення інших серйозних збоїв комп'ютера, таких як проблема з чорним екраном, збій циклу завантаження, помилка синього екрану і т. Д.

 1. Відкрийте Run за допомогою Win + R.
 2. Введіть regedit і натисніть Enter.
 3. Розгорніть записи в реєстрі за наступним шляхом:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Setup \ PnpLockdownFiles

 1. З лівого боку перейдіть вниз і знайдіть записи, що містять відповідну інформацію про драйвер пристрою, який ви збираєтеся видалити. Наприклад, щоб видалити драйвер звукової карти Realtek, потрібно натиснути правою кнопкою миші, щоб видалити всі відповідні файли .sys і .dll.
 2. Потім перейдіть в HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM, щоб перевірити, чи є запис служб. Якщо це так, видаліть відповідні ключі драйвера під записом.

Тепер ви повністю видалили драйвер пристрою з Windows 10. Перезавантажте комп'ютер, щоб зміни вступили в силу, а потім ви можете завантажити і встановити нову версію драйвера, щоб підтримувати пристрій Windows в актуальному стані.

Налаштування BIOS

Якщо помилка 0x0000000A не зникла після всіх рішень, описаних вище, ви можете розглянути можливість виправлення певних параметрів BIOS, які, як відомо, викликають цю помилку.

ВАЖЛИВО. Зміна BIOS дуже небезпечно, і його слід застосовувати тільки в тому випадку, якщо ви є досвідченим користувачем.
 1. Перше, що вам потрібно зробити, - це завантажити BIOS. Для цього перезавантажте ПК і відразу натискайте клавішу F8 доти, поки не з'явиться меню
 2. Потрапивши в BIOS, вимкніть наступні настройки CMOS:
  • Все кешування, включаючи BIOS, L2, кешування зі зворотним записом на контролерах жорстких дисків і внутрішньому / зовнішньому накопичувачі.
  • Пристрої Plug and play.
  • Будь-яка функція захисту від вірусів в BIOS.
 3. Після того, як ви це зробите, вам потрібно буде визначити причину помилки. Для цього знову увімкніть його кожну функцію, одну за одною, без перезавантаження комп'ютера після і перевіряючи, чи з'являється помилка.
 4. Якщо помилка 0x0000000A з'являється відразу після включення певної функції, просто відключіть її і включіть всі інші.

встановлення оновлення

Оновлення Windows можуть підтримувати вашу систему різними способами і уникнути синього екрану смерті. Вони можуть вирішити конкретні проблеми, забезпечити захист від зловмисних атак або навіть додати нові функції в операційну систему. Їх найпростіше встановити за допомогою служби Windows Update. Хоча ви, безумовно, можете завантажувати їх вручну з серверів Microsoft, але через служби Windows Update значно простіше. Служба Windows Update змінювалася з роками, коли Microsoft випустила нові версії Windows. Якщо раніше апдейти встановлювалися автоматично, більш нові версії Windows містять спеціальну вбудовану функцію служби Windows Update з додатковими параметрами. Нижче представлений кращий спосіб перевірити і встановити апдейти Windows, засновані на вашій версії Windows. У Windows 10 Служба Windows Update знаходиться в розділі «Налаштування». Спочатку торкніться або клацніть меню «Пуск», а потім «Настройки». Опинившись там, виберіть «Оновлення та безпеку», а потім «Оновлення Windows» зліва. Перевірте наявність нових апдейтів Windows 10, натиснувши кнопку «Перевірити наявність оновлень». У Windows 10 завантаження і установка відбувається автоматично і відразу після перевірки.

У Windows 8, Windows 7 і Windows Vista кращий спосіб отримати доступ до Центру поновлення Windows - через Панель управління. У цих версіях Windows Центр оновлення Windows включений в якості аплету на панелі управління, в комплекті з параметрами конфігурації, історією апдейтів і багатьом іншим. Відкрийте панель управління і виберіть Windows Update. Натисніть «Перевірити наявність оновлень», щоб перевірити наявність нових, невстановлених апдейтів. Установка іноді відбувається автоматично або може знадобитися натиснути кнопку «Встановити оновлення», в залежності від того, скільки разів Windows ви використовуєте і як налаштований Windows Update. Microsoft більше не підтримує Windows Vista і не випускає нові апдейти для цієї ОС. Будь-які апдейти, доступні через утиліту Windows Update Windows Vista, що не були встановлені з тих пір, як підтримка припинилася 11 квітня 2017 року. Якщо у вас все апдейти вже завантажені і встановлені до цього моменту, ви не побачите доступні оновлення.

У Windows XP і попередніх версіях Windows Центр оновлення Windows доступний як служба, розміщена на веб-сайті Microsoft Windows Update. Подібно аплету панелі управління і засобу служби Windows Update в більш нових версіях Windows, тут перераховані доступні апдейти Windows, а також кілька простих параметрів конфігурації. Microsoft більше не підтримує ні Windows XP, ні версії Windows, які передували їй. Хоча на сайті Windows Update можуть бути доступні апдейти Windows для вашого комп'ютера з Windows XP, все, що ви побачите, буде випущено до дати закінчення підтримки Windows XP, яка була 8 квітня 2014 року.

Служба Windows Update - не єдиний спосіб установки апдейтів Windows. Як згадувалося вище, поновлення для Windows також можна завантажити окремо з центру завантаження Microsoft, а потім встановити вручну. Інший варіант - використовувати безкоштовну програму оновлення програмного забезпечення. Ці інструменти зазвичай створюються спеціально для оновлення програм сторонніх виробників, але деякі включають функцію завантаження оновлень Windows. У більшості випадків оновлення встановлюються автоматично, але тільки якщо Windows налаштована таким чином.

Відновлення системних файлів

Windows 7 при встановленні компонентів сама надає вам різні засоби перевірки системи, які ви можете час від часу використовувати для отримання різних переваг і рішень. Одним з таких засобів є засіб перевірки системних утиліт. Воно може сканувати і відновлювати пошкоджені файли системи. Для цього необхідно виконати наступне:

 • Відкрийте меню «Пуск».
 • Введіть command, утримуючи Ctrl + Shift.
 • Тепер натисніть Enter.
 • З'явиться діалогове вікно із запитом дозволу, натисніть «Так».
 • Ви побачите чорне вікно з миготливим курсором (який представляє командний рядок). На екрані вам потрібно ввести «SFC / SCANNOW» і натиснути Enter.
 • Розпочнеться сканування будь-системної помилки, через кілька хвилин ви побачите повідомлення з підтвердженням, що пошкоджений файл виявлений і успішно відновлено.

Відновлення системи

Якщо після спроби всіх перерахованих вище рішень помилка 0x0000000A продовжує з'являтися, ви можете спробувати відновити систему до періоду, що передує виникненню помилки. Щоб зробити це, вам потрібно буде використовувати System Restore, яка є вбудованим засобом відновлення, що дозволяє вам повернути вашу систему до попереднього стану.

ВАЖЛИВО. Ця функція повинна бути включена, і в вашій системі має бути присутня відповідна точка відновлення системи.

Щоб відновити систему, натисніть пуск, наберіть на клавіатурі «відновлення» і виберіть зі списку «Відновлення системи». Дотримуйтесь інструкцій майстра і дочекайтеся закінчення процедури. Після цього перезавантажте ПК і перевірте, чи усунуто помилка.

Лікування від вірусів

Для сканування ПК на наявність вірусів використовуйте інструкцію до встановленого антивірусного ПО. На Windows 10 можна скористатися вбудованим компонентом Windows Defender. Відкрийте Налаштування / Оновлення та безпека / Безпека Windows / Відкрити службу безпеку Windows. Дотримуйтесь інструкцій на екрані, дочекайтеся закінчення перевірки і після цього перезавантажте ПК. Якщо помилка 0x0000000a все ще присутній, переходите до наступних рішень.

Апаратне пошкодження диска

У багатьох випадках помилка виникає через пошкодженого апаратного диска, причинами якого можуть бути багаторазове використання, неправильне відключення, неправильне використання, неповне завершення або збій під час установки, відключення живлення і т. Д., Що може привести до неполадок і помилку. Для сканування та усунення будь-якої проблеми, пов'язаної з жорстким диском, Microsoft надала утиліту перевірки диска:

 1. Використовуйте меню «Пуск».
 2. Тут вам потрібно ввести «command», утримуючи клавішу Ctrl + Shift, а потім натиснути Enter.
 3. З'явиться діалогове вікно (Дозвіл), надайте підтвердження.
 4. Коли з'явиться командний рядок, введіть chkdsk / f.
 5. Натисніть Enter.

Крім того, ви можете відкрити меню Пуск Windows / введіть команду run / введіть CMD / після цього введіть chkdsk / f. Утиліта почне сканування на наявність пошкоджень жорсткого диска, вам просто потрібно слідувати інструкціям, зазначеним на екрані. Пізніше ви отримаєте повідомлення про успішне виправлення помилок жорсткого диска.

сканування реєстру

Реєстр Windows - це дуже велика база даних, яку операційна система використовує при виконанні різних функцій. Цей реєстр використовується для зберігання інформації, починаючи від налаштувань шпалер, програмного забезпечення і апаратних налаштувань. Реєстр є невід'ємною частиною Windows, і, ймовірно, швидше за все викликає помилку 0x0000000A у вашій системі. У реєстрі міститься багато даних, на які Windows повинна посилатися при завантаженні програми або використанні апаратного компонента, і з часом ці записи реєстру стають пошкодженими, що робить такі посилання нечитабельним. Саме це пошкодження може привести до помилки 0x0000000A, оскільки Windows тепер не може посилатися на відповідні розділи реєстру, наприклад, при спробі завантажити звукову карту. Таким чином, в якості рішення ви можете розглянути можливість очищення реєстру. Це процес, який тягне за собою видалення і виправлення пошкоджених записів. Однак для цього вам знадобиться професійний інструмент очищення реєстру, такий як Advanced System Repair Pro, який здатний робити все це на додаток до оптимізації продуктивності вашої системи.

сумісність

Сумісність - це перевірка апаратного забезпечення вашого комп'ютера, в ході якого ми перевіряємо, чи підтримує наш комп'ютер з певним типом програмного / апаратного забезпечення чи ні (то, що ви недавно підключили або встановили). Іноді люди купують щось нове (програмне / апаратне забезпечення) для свого комп'ютера, а потім просто підключають або встановлюють його в систему, навіть не знаючи, чи сумісне програмне / апаратне забезпечення з їх комп'ютерною системою чи ні. Вам потрібно відключити нове обладнання тільки для цілей тестування. Або, якщо ви недавно встановили якесь нове програмне забезпечення у вашій операційній системі Windows, то тепер вам потрібно видалити його теж. У тому випадку, якщо ви хочете зберегти нове програмне забезпечення, вам необхідно переконатися, що воно повністю сумісно з поточної встановленою операційною системою.

Як бачите, способів позбутися від помилки 0x0000000a досить багато. Якщо ви вже стикалися з подібною проблемою, поділіться коментарями під цією статтею.