Бездротові зарядні пристрої для iPhone: особливості вибору та кращі моделі

Елементи з бездротовою функціональністю увійшли в експлуатацію ще кілька десятиліть тому, у вигляді модулів для передачі інтернет-зв'язку, а також були реалізовані в маніпуляторах без проводів, клавіатурі для персональних і портативних комп'ютерних пристроїв, і не тільки. Нарешті, дочекалися: світ «побачив» і бездротові технології в зарядний пристрій для смартфонів, чого, на тлі технологічного прогресу, варто було очікувати. На відміну від бездротових мишок і клавіатур, які хоч і користуються популярністю, не змогли витіснити стандартні, провідні аксесуари, зарядка, «працюють» без проводів, пророкують «велике» майбутнє, за рахунок їх відмінних характеристик і можливостей, що дозволяють спростити життя власнику сучасного девайса . У цій статті мова піде про порівняно новий пристрій бездротового зв'язку, у вигляді зарядки для смартфона: розглянемо кращі моделі в нинішній час, розповімо про принципи функціонування пристроїв, їх переважних сторонах і особливості підбору аксесуара, згідно з технічними характеристиками і перевагам користувача.

Нюанси вибір Як бездротової зарядки для iPhone.

Специфіка функціонування зарядки бездротового типу

Перш ніж приступити до підбору сучасного, бездротового аксесуара для смартфона, важливо розібратися в особливостях його функціонування, що пояснить багато технічні моменти, пов'язані з принципами передачі струму від зарядки до девайса без наявності звичних проводів. Для цього необхідно здійснити незначний екскурс в теорію «шкільної» фізики, на базі якої грунтується принцип зарядки смартфона.

Щоб зрозуміти принцип роботи бездротового зарядного пристрою, досить згадати інформацію про електромагнітної індукції: електромагнетизм формується при проходженні струму по провіднику, в процесі чого навколо нього виникає електромагнітне поле. При попаданні в обумовлене поле іншого провідника в ньому за інерцією створюється струм. Відповідно, при грамотному розташуванні котушок індуктивності можна локалізувати на порівняно невеликій за параметрами площі умовно потужне випромінювання електромагнітного характеру. На такому фізичному принципі і розроблені бездротові зарядки: в їх конфігурації є вбудована електромагнітна котушка невеликих розмірів, яка, за допомогою підключення через USB або розетку активізується, із забезпеченням можливості передачі заряду девайсу, що має аналогічний, у відповідь електромагнітний елемент, вмонтований в гаджет.

Далі все відбувається просто і банально: при розташуванні смартфона на поверхні зарядного пристрою відбувається взаємодія електромагнітних котушок, за рахунок чого і поповнюється заряд батареї девайса, модифікованого відповідним електромагнітним компонентом. У нинішній час можливість бездротової зарядки реалізована в моделях смартфонів iPhone восьмий і Ікс-серії, а також в останніх версіях девайсів, які працюють на Android. Однак, згідно з твердженнями професіоналів, експлуатація аксесуарів можлива і на попередніх моделях пристроїв, за допомогою придбання спеціальних чохлів або модулів, вбудованих під знімну кришку гаджета. Якщо користувач має смартфон, можливості якого підтримують опцію QI, або ж придбав додатковий модуль, що дозволяє заряджати сучасний гаджет бездротовим способом, тоді варто приступити до розбору характеристик, які обумовлюють підбір зарядного аксесуара з асортименту бездротових моделей.

Важливі характеристики, що обумовлюють вибір

Незважаючи на порівняно недавній вихід зарядок бездротової категорії на світові ринки, їх асортимент є гідним. Розмаїття полягають не тільки в виробника, а й обумовлені технічними властивостями продукції, що провокує необхідність розбиратися в різниці між зарядними пристроями, з пошуком відповіді на питання, як вибрати бездротову зарядку для iPhone, щоб її характеристики відповідали вимогам потенційного покупця.

Першою, на що варто звертати увагу, при вирішенні дилеми, яку бездротову зарядку вибрати для iPhone X, або іншої версії смартфона, - це стандарт, який закладений в основу функціонування пристрою. Перевагу варто віддати моделям, які використовують для передачі заряду протокол QI, який є більш надійним, ефективним і варіабельності, ніж конкуруючий з ним стандарт PMA. Непогано, якщо в числі функцій вибраного пристрою буде присутній опція Quick Change, що інтерпретується як режим швидкої зарядки. Така функція дозволяє скоротити час наповнення батареї, що важливо для зайнятих і мобільних людей. З цієї функції випливає наступна - потужність, яка обумовлює в комплексі з попередньою опцією швидкість повного заряду акумулятора: чим потужніший апарат, тим швидше він зможе впоратися зі своїм безпосереднім завданням.

Важливою є можливість експлуатації пристрою стосовно кількох гаджетам одночасно: така умова актуально для людей, що мають в розпорядженні кілька смартфонів, а також для сімейного використання. Зовнішній вигляд пристрою або дизайн - ці характеристики рідко впливають на вибір, вважаються відносно до багатьох товарів суб'єктивної рисою для підбору, однак, стосовно бездротовою зарядкою цей критерій безпосередньо впливає на раціональність експлуатації моделі:

  1. Горизонтальні зарядні пристрої у вигляді площадки або таблетки характеризуються непомітністю і компактністю, однак, обмежують можливість і зручність перегляду інформації на смартфоні під час його зарядки.
  2. Вертикальні док-станції дозволяють стежити за інформацією на екрані в режимі підзарядки, мають надійну фіксацію гаджета, що виключає можливість його «зісковзування» з платформи при дзвінку або надходженні повідомлення в вібраційному режимі.
  3. Зарядки-трансформери - це оптимальне рішення, що поєднує в собі переваги обох варіантів, однак, цінова політика таких моделей значно вище.

І ще один важливий момент: бренд або виробник. Як показує практика, куплене бездротовий пристрій під «сумнівним» брендом може стати причиною невиконання пристроєм заявлених функцій, або ж швидкого його виходу з ладу, а іноді навіть фактором, що скорочують період «життя» смартфона, що обумовлює необхідність враховувати цей критерій при покупці товару.

Кращі моделі бездротових зарядок

Користувачі і фахівці, як найважливіші характеристики бездротових зарядок виділяють багатозадачність, можливість швидкої підзарядки декількох апаратів одночасно, гідну потужність, зручність в експлуатації, обумовлене зміною зарядки, з орієнтуванням на товари від перевіреного часом виробника. Грунтуючись на головні критерії, був складений рейтинг бездротових зарядок для iPhone, а також інших смартфонів, модифікованих стандартом QI.

Впевнено і беззаперечно в рейтинг кращих зарядок бездротової категорії входить модель Charging Pad від відомого і надійного виробника мобільних аксесуарів Belkin. Модель підходить для будь-яких смартфонів, забезпечених технологією QI, характеризується як потужний агрегат, який гарантує можливість швидкої і безпечної зарядки, за рахунок рівномірного розподілу енергії по поверхні майданчика в формі таблетки, з діаметром, рівним дванадцяти сантиметрів. До переваг зараховують протиковзку поверхню, яка захищає девайс від падінь, наявність світлового індикатора, який подаватиметься користувача про стовідсоткову зарядці гаджета зміною кольору підсвічування, а також модифікацію порівняно довгим шнуром, що дозволяє розташувати апарат на пристойній відстані від джерела живлення. Апарат практично не має недоліків, за винятком ціни, яка становить близько дев'яти тисяч рублів за одиницю товару, що не можна віднести до демократичних рішень покупки.

Як краща бездротова зарядка для iPhone XS позиціонується багатьма споживачами модель Momax Q.DOCK 2 Fast, модифікована двома індукційними котушками і, розроблена в формі конструктора, що дозволяє заряджати девайс як в горизонтальному, так і у вертикальному положенні. Незважаючи на Китайське походження, апарат характеризується відмінним і надійним якістю, гідним експлуатаційним періодом, потужністю, яка дорівнює десяти вольтам, цікавим дизайном, з можливістю вибору кольору товару, а також синхронізацією з усіма пристроями, що володіють технологією QI. Примітно, що смартфон буде заряджатися навіть в чохлі, товщина якого не перевищує шести міліметрів. Доповнює враження від моделі порівняно невисока ціна, наявність колірного індикатора заряду і противоскользящего покриття. Відмінна модель за «розумні» гроші.

Ще одну модель від Momax під назвою Q.PAD Dual можна не включити в рейтинг кращих моделей бездротових зарядок, так як її функціональні особливості та популярність знаходяться на лідерських позиціях, причому на тлі відмінного поєднання ціни і якісних показників. Її фішкою виступає універсальність, причому не тільки в плані асортименту допустимих до синхронізації гаджетів, але і в сфері здатності одночасної роботи з двома смартфонами, навіть якщо вони мають різну технологічну базу. Простий, і в той же час приємний і стильний дизайн дозволить експлуатувати модель при будь-яких вимогах по сумісності з інтер'єром, а нековзне покриття вбереже ваші гаджети від падінь і механічних пошкоджень.

У ТОП-5 бездротових зарядок, які підходять як для iPhone, так і для інших смартфонів зі стандартом QI користувачі включають модель RavPower Charging Pad з ефектним дизайном і гідними технічними параметрами. Агрегат має гідний потенціал по потужності, швидко справляється з поставленим завданням, виконаний у формі шайби, причому для старту зарядного процесу не потрібно точного позиціонування смартфона на майданчику. До недоліків користувачі відносять неможливість заряду смартфона з металевим або товстим корпусом, параметри якого перевищують три міліметри.

Бездротова зарядна підставка вертикального класу Anker PowerWave позиціонується як якісний і продуктивний апарат, що дозволяє поповнювати ресурси батареї iPhone X і наступні варіації від Apple, на потужності сім цілих п'ять десятих вольта, при цьому смартфони нижче за рангом будуть заряджатися на швидкості десять вольт. Зарядний інструмент бездротового класу забезпечений системою охолодження, що гарантує надійний захист гаджетів від перегріву, а також значно збільшує експлуатаційний період пристрою.

Підведення підсумків

Вибір елемента для забезпечення заряду акумуляторної батареї смартфона насправді не ставитися до критично важким завданням, якщо підійти до процесу грамотно. Першочергово варто визначитися з видом бажаного пристрою і сумою, яку потенційний покупець готовий пожертвувати на благо зручності і простоти зарядки девайса. Далі залишається вивчити асортимент, виключити варіанти з невідомим походженням, і підібрати той апарат, який підходить для наявного гаджета за технічними характеристиками, відповідно до вимог до швидкості зарядки, і відсутністю негативного впливу товару на смартфон і його акумулятор. У статті запропоновані кращі варіанти бездротових зарядок в нинішній час, однак, його не можна назвати остаточним, так як виробництво не стоїть на місці, і, може, вже завтра на ринку з'явиться новинка, яка перевершить за якісними параметрами всі запропоновані моделі. Перед покупкою пристрою, прочитайте з усім асортиментом, що дозволить зробити правильний і раціональний вибір.