Виправлення помилки nvlddmkm.sys

Знайомство з «синіми екранами смерті» не можна назвати приємною подією, вона має на увазі наявність програмних або апаратних несправностей і нерідко обіцяє довгі копання в пошуках джерела неприємності для його усунення. Збої супроводжуються повідомленнями, які допомагають трохи пролити світло на суть проблеми і нерідко вказують на конкретний файл, при цьому причин неполадки може бути безліч. Одна з таких помилок BSOD, знайома власникам відеокарт торгової марки Nvidia, - «0х00000116 в nvlddmkm.sys». Вона може мати і інші обличия і виникати при старті системи, телевізор не використовується, в процесі роботи, наприклад, під час гри або при виконанні певних дій на комп'ютері, після установки оновлень операційки або програм, а також апаратного апгрейда в різних версіях ОС Windows. Поява збою свідчить про некоректне функціонування драйвера для відеокарти і, незважаючи на очевидність області пошуку проблеми, справа може бути не тільки в неактуальних версіях софта. Оскільки асортимент ймовірних джерел проблеми досить широкий, способів вирішення теж буде кілька, і кожен з них буде ефективний в конкретному випадку.

Усунення помилки nvlddmkm.sys.

Причини проблем з Nvidia

Синій екран з помилкою в nvlddmkm.sys часто з'являється в Windows 7, 8 або 10 і в більшості своїй є наслідком неполадок з драйвером Nvidia, але не завжди. Крім невідповідної версії драйвера проблема може бути викликана наступними факторами:

 • Пошкодження драйверів в процесі установки або шкідливою програмою, невірні конфігурації і т. Д.
 • Конфлікт обладнання, програмного забезпечення.
 • Невірні записи в системному реєстрі, викликані різними причинами (вірус, програма або користувач випадково або навмисно могли видалити / пошкодити дані реєстру).
 • Пошкодження жорсткого диска, биті сектора.
 • Неправильні налаштування BIOS.
 • Недостатній розмір файлу підкачки.
 • Бракує потужності блоку живлення.
 • Некоректна робота ОЗУ, несправність однієї з планок пам'яті.
 • Перегрів відеокарти і інші проблеми.

Помилка зупинки файлу nvlddmkm.sys в Windows вирішується шляхом застосування різних способів виправлення по черзі аж до усунення збою, оскільки справжня причина проблеми може полягати в чому завгодно.

Методи вирішення помилки

Ми розглянемо робочі способи, які в більшості випадків результативні при усуненні збою в nvlddmkm.sys. Лікування буде направлено на викорінення передбачуваних першоджерел проблеми. Так, методом виключення вийде виявити винуватця несправності і виправити помилку BSOD.

Перейменовуємо і копіюємо файл nvlddmkm.sys

Проблема в невідповідність драйвера найбільш імовірна і іноді питання вирішується перейменуванням елемента nvlddmkm.sys. Так, щоб виправити ситуацію виконуємо наступне:

 • Качаємо і інсталюємо на комп'ютер свіжі драйвери Nvidia.
 • Переходимо до каталогу C: \ Windows \ System32 \ drivers.
 • Шукаємо тут файл nvlddmkm.sys і міняємо його ім'я на sys.old.
 • Потім йдемо в директорію Nvidia (на системному диску) і беремо звідси файл nvlddmkm.sy_, копіюємо його на робочий стіл.
 • Відкриваємо командний рядок (можна перейти до консолі, використовуючи пошук меню Пуск, де прописати запит cmd).
 • У командному рядку вводимо команду chdir Desktop, тиснемо Enter.
 • Далі пишемо ще одну команду expand.exe nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys, натискаємо клавішу введення.
 • Виконавши ці дії, переносимо файл nvlddmkm.sys з робочого столу в папку, розташовану за адресою C: \ Windows \ System32 \ drivers і перезавантажуємося.

Під «C: \» мається на увазі системний розділ, якщо у вас система стоїть на іншому диску, ім'я томи слід поміняти.

Відкат графічного драйвера

У тому випадку, коли помилка стала турбувати після оновлення драйвера (іноді проблеми з nvlddmkm.sys забезпечені тим, що оновлення некоректно і не підходить), його можна відкотити до попередньої версії. Робиться це так:

 • Звертаємося до Диспетчер пристроїв (інструмент можна запустити різними способами, наприклад з Панелі управління або за допомогою пошукового рядка за запитом msc або диспетчер пристроїв).
 • Розгортаємо в вікні служби вкладку «Відеоадаптери».
 • Клацанням ПКМ на імені пристрою викликаємо контекстне меню і вибираємо «Властивості».
 • У вкладці «Драйвер» тиснемо кнопку «Відкинути», що відновить колишній драйвер. Перезавантажуємося.

Якщо після перезавантаження синій екран з помилкою в nvlddmkm.sys з'являється знову, потрібно буде видалити драйвер і встановити заново.

Чистий установка драйвера

Для усунення помилки nvlddmkm.sys в Віндовс 10 буде потрібно чиста установка драйвера Nvidia, що означає повне видалення всіх слідів за допомогою спеціальної утиліти і повторну установку. Для цього виконуємо наступні дії:

 • Завантажуємося в безпечному режимі.
 • За допомогою софта (наприклад, DriverSweeper, Display Driver Uninstaller або подібного) видаляємо з системи всі файли відеокарти.
 • Запускаємо також утиліту для автоматичного очищення реєстру (CCleaner або ін.).
 • Після видалення драйвера і всіх пов'язаних з ним даних буде потрібно перезавантаження. Запускаємо Windows в стандартному режимі.
 • Тепер необхідно встановити останні драйвери, для чого в диспетчері пристроїв перейти до відеоадаптера і з контекстного меню вибрати опцію «Оновити драйвер». Система сама знайде свіжі драйвери для відеокарти.
 • Як альтернативний варіант можна самостійно завантажити софт з офіційного сайту Nvidia і, запустивши установник виконати процедуру. Якщо до збою застосовувалися нові драйвери, краще завантажити попередню версію, в іншому випадку - останню. При інсталяції слід зазначити опцію «Виконати чисту установку».
 • Після закінчення процесу буде потрібно перезавантаження.

Перевірка модулів пам'яті

Іноді синій екран з кодом помилки VIDEO_TDR_FAILURE nvlddmkm.sys і іншими модифікаціями пов'язаний не з драйверами відеокарти, а оперативною пам'яттю. Таке часто трапляється, якщо до материнке підключено кілька планок RAM, тому щоб з'ясувати, яка з них дає збої потрібно витягти все і поперемінно задіяти кожну, спостерігаючи, чи з'являється збій знову. Якщо виявлено проблемний модуль, його слід замінити. Протестувати ОЗУ можна вбудованим системним інструментом, який можна запустити, наприклад, за допомогою пошуку меню Пуск, ввівши запит «Засіб перевірки пам'яті Windows». Крім того, щоб перевіряти пам'ять на наявність помилок, використовуються сторонні утиліти, такі як Memtest86 +.

Деактивация розгону системи

Причини синього екрану, включаючи помилку в nvlddmkm.sys, різноманітні і один з факторів, який провокує проблему - перегрів. Критичні температури пристроїв можуть бути викликані штучним розгоном, виконаним з метою збільшення швидкодії, швидкості роботи, як правило, за допомогою спеціального софту. Можна перевірити нагрівання компонентів збірки вручну або, скориставшись програмою, наприклад, AIDA64 або аналогічної. Після розгону відеокарти можливі різні неприємності, система може не тільки давати збої, але і не завантажуватися зовсім. Нерідко причина, що викликає помилку 0х00000116 на синьому екрані саме в такому «покращенні». Відкинути редагування можна в BIOS, перейшовши до розділу «Advanced | JamperFree Configuration | Ai Tuning ». Якщо збій викликає розгін (перегрів унаслідок розгону), коли ви повернете відеокарту до свого попереднього стану, проблема синього екрану усунутися.

Заміна БП на більш потужний

Всі компоненти збірки повинні відповідати один одному по характеристикам, так що апгрейд повинен бути виконаний з урахуванням параметрів складових, оскільки несумісність обладнання - частий винуватець синіх екранів і інших несправностей. Так, при покупці потужної відеокарти необхідно обов'язково виконувати і заміну блоку живлення на більш потужний варіант. Залишившись без уваги, старий БП може просто не потягнути новий пристрій, що викличе помилку в 0х00000116 в nvlddmkm.sys. Щоб виправити збій, необхідно врахувати вимоги виробника відеокарти і виконати відповідно до них заміну блоку живлення. У ряді випадків користувачам вдалося позбутися від синього екрану саме таким чином.

Використовуємо функціонал утиліти CHKDSK

Системний інструмент Check Disk допомагає у виправленні багатьох помилок, пов'язаних з ушкодженнями секторів жорсткого диска. Якщо існують проблеми з вінчестером, під час його сканування на помилки, утиліта виправить неполадки. Запускається інструмент з командного рядка адміністратором. Це можна зробити завдяки консолі «Виконати» (затискаємо клавіші Win + R, потім в поле пишемо команду cmd і натискаємо одночасно Ctrl + Shift + Enter) або за допомогою пошукового рядка меню Пуск (пишемо відповідний запит, тиснемо ПКМ на назві знайденої служби і з меню вибираємо запуск від імені адміністратора). Як виправити помилку в nvlddmkm.sys за допомогою утиліти:

 • Відкриваємо командний рядок на правах адміністратора.
 • Вводимо команду chkdsk C: / f і тиснемо Enter (замість «C: \» може бути обраний інший розділ, якщо ОС стоїть на ньому, значення слід обов'язково поміняти. F в команді позначає виконання сканування томи на помилки і їх виправлення в разі виявлення) .
 • Служба виконає автоматичне сканування і відновлення, після чого потрібно перезавантажитися.

Процедура може зайняти деякий час, залежно від обсягів вашого диска. При цьому за результатами процедури буде готовий звіт, з якого ви зможете дізнатися інформацію про проведені роботах. Зазвичай для вирішення даної проблеми вистачає вищеперелічених способів, але якщо жоден з них не виявився ефективним в конкретному випадку, завжди можна перевстановити Windows, хоча з урахуванням різноманітності причин і цей метод не завжди допомагає. Ключем для усунення збою є відстеження моменту його появи. Якщо можна пов'язати помилку з попередніми подіями, рішення лежить на поверхні.