Кращі програвачі для відкриття файлів MKV на Windows

вступ

Подобаються фільми? Ще недавно, щоб подивитися цікаве кіно, доводилося уважно стежити за телепрограмою або ж йти в кінотеатр. Зараз же все настільки просто, що досить буквально за лічені хвилини завантажити на свій ПК фільм у високій якості, щоб насолодитися переглядом на улюбленому дивані. Існує безліч форматів відеофайлів. Одні є більш популярними, інші більш рідкісними. У зв'язку з цим може виникнути проблема з коректним відтворенням деяких з них. Одним з таких форматів є MKV. У чому його переваги перед іншими? За допомогою яких програвачів для Windows можна його подивитися? Відповіді на ці питання ми представляємо в сьогоднішньому матеріалі.

Один з кращих форматів для перегляду фільмів - MKV

Що являє собою формат MKV

За часів повільного Інтернету і малопотужних комп'ютерів не було особливої ​​потреби у відтворенні відео високої якості. Файл з високою роздільною здатністю займає багато місця і вимагає значного запасу продуктивності комп'ютера, чого катастрофічно не вистачало більшості побутових користувачів. Крім того, такий файл практично неможливо було завантажити через Інтернет через дуже повільній швидкості з'єднання. У такій ситуації формат AVI не міг задовольнити потреби користувачів.

Згодом швидкість інтернет-доступу і потужність домашніх комп'ютерів збільшувалися, в результаті настали часи, коли практично кожен пристрій має кілька десятків гігабайт пам'яті, багатоядерний процесор, а швидкість з'єднання вимірюється не кілобітах, а десятками мегабіт в секунду. Відповідно, користувачі стали більш вимогливими до якості контенту. Звичного AVI стало не вистачати, адже якість картинки було вже неприйнятним за сучасними мірками, крім того, неможливо було міняти звукові доріжки і додавати субтитри.

Це один з кращих форматів для перегляду фільмів

Розробники поставили собі за мету створити універсальний формат, який би дозволяв передавати відео високої роздільної здатності і бітрейта, а також додавати кілька звукових доріжок і субтитри. Новостворений формат отримав розширення MKV. Більшість фільмів в HD-якості сьогодні поширюються саме в ньому. Спочатку виникали проблеми через його невисокою поширеності, чого не скажеш зараз. Дивитися його можна практично через будь-який програвач для Windows. Давайте познайомимося з найкращими і перевіреними.

Кращі плеєри для відтворення MKV

VLC Player

Один з найпопулярніших і найбільш універсальних мультимедійних програвачів для Windows, а також практично будь-який з існуючих операційних систем, включаючи мобільні та серверні. Програма є всеїдною, так як може відкрити файл, диск, онлайн-потік і дані з будь-якого зовнішнього пристрою. Встановивши цю програму, ви навряд чи коли-небудь зіткнетеся з неможливістю щось відтворити. Також вона є абсолютно безкоштовною і не містить ніяких шпигунських модулів, реклами і вірусів для відстеження вашої активності. Любителі міняти зовнішній вигляд програм по достоїнству оцінять велика кількість оболонок, завдяки яким плеєр може змінювати оформлення до невпізнання.

Можливості VLC Player:

 • Апаратне декодування, задіють всю потужність і багатозадачність процесора, а також відеокарти для відтворення фільмів з високою роздільною здатністю і бітрейтом.
 • Підтримка практично всіх існуючих форматів медіафайлів і кодеків.
 • Можливість відкрити відеопотік з зовнішньої камери, супутникового ресивера або сервера онлайн-телебачення.
 • Широкі можливості налаштувань відтворення і синхронізації субтитрів, відео та аудіо.

Скачайте Player з офіційного сайту (www.videolan.org/vlc).

Програма відкриває майже будь-який відеофайл

PotPlayer

Менш популярний, ніж VLC Player, але тим не менше такий же просунутий і абсолютно безкоштовний програвач медіафайлів для комп'ютерів, що працюють на операційній системі Windows. Має безліч вбудованих кодеків, завдяки чому можна дивитися розширення MKV і багато інших без установки додаткового програмного забезпечення. Не містить рекламних модулів і інших шкідливих компонентів.

Можливості програми:

 • Дуже висока якість програвання всіх медіафайлів.
 • Підтримка практично всіх форматів відео і аудіо.
 • Підтримка всіх типів субтитрів, відтворення ефектів в них.
 • Наявність вбудованих кодеків.
 • Можливість відкрити битий файл.
 • Зміна швидкості програвання, а також масштабу відображуваного відео.
 • Підтримка тем оформлення.
 • Прозорість вікна при відтворенні.

Скачайте програвач з офіційного сайту (potplayer.ru/download).

PotPlayer - безкоштовний програвач з гнучкою системою налаштувань

GOM Player

Високий рівень, повністю безкоштовний програвач відео для операційної системи Windows. Здатний відкрити велику кількість файлів, включаючи 360-градусне відео віртуальної реальності. Можливості програми:

 • Можливість пошуку субтитрів через Інтернет.
 • Відтворення відео віртуальної реальності, керування ним за допомогою клавіатури або миші.
 • Повтор відтворення, захоплення екрану, зміна швидкості програвання, відеоефекти.
 • Підтримка тем оформлення, можливість налаштувати плеєр під власні потреби.
 • Віддалене управління: відкрити файл, пошук і управління живленням.

Завантажте програму з офіційного сайту (player.gomlab.com/download.gom?language=ru).

GOM Player відкриває навіть 360-градусне відео

Media Player Classic

Дуже легкий програвач з відкритим вихідним кодом. Буде дуже до речі власникам слабких комп'ютерів, що працюють під Windows. Незважаючи на свою простоту, підтримує практично всі загальноприйняті формати відео і аудіо, включаючи MKV. Зовсім не містить шпигунських модулів, реклами або різних тулбаров і панелей. Особливості програми:

 • Дуже маленький розмір програми, мінімальне використання ресурсів комп'ютера.
 • Найширший можливість настройки, підтримка сторонніх модулів і плагінів.
 • Якісно відтворює будь-який файл.
 • Підтримка вбудованих і зовнішніх субтитрів найпоширеніших форматів.
 • Вбудований еквалайзер звуку.

Завантажити програму можна з офіційного сайту (mpc-hc.org).

Media Player Classic - один з найпопулярніших програвачів серед користувачів

Light Alloy

Колись дуже популярний, а зараз трохи призабутий програвач відео формату MKV для Windows. Проте це дуже гідний конкурент найпопулярнішим програмами подібного роду. Чи зможе відкрити практично будь-який формат, а завдяки наявності вбудованих кодеків вам не доведеться турбуватися про встановлення сторонніх пакетів, зайвий раз навантажувальних систему.

Можливості та особливості програми:

 • У віконному режимі відображається шкала часу з поділом на хвилини і секунди, завдяки чому набагато простіше простежити, скільки було вже переглянуто, і скільки ще залишилося до завершення.
 • Віконце відео при наведенні мишки на шкалу часу.
 • Відтворення з мережевих джерел, включаючи YouTube.
 • Інтернет-радіо, великий каталог радіостанцій.
 • Зручний вибір звукової доріжки і субтитрів.
 • Автоматичне відтворення дисків.

Завантажте програму по посиланню (light-alloy.ru).

Програма стане справжнім помічником при перегляді відео

висновок

Насправді програм, які вміють відкрити файл з розширенням MKV, набагато більше. Ми вибрали лише кращі з них. Якщо ви користуєтеся іншим софтом, то напишіть про це в коментарях.