Запуск і настроювання прямого ефіру в Instagram

У соціальній мережі Instagram можна проводити прямі ефіри, зберігати їх і запрошувати до участі інших людей, щоб розповідати про щось разом. У цій статті буде розглянуто, як запустити і налаштувати прямий ефір.

Способи ведення прямого ефіру в Instagram.

Що таке прямий ефір

Прямий ефір в Instagram - це трансляція в режимі реального часу. Інста-блогери користуються цією функцією, коли знаходяться в подорожах, проводять розіграші, роблять довгі огляди, для яких не підходить формат коротких відео в Stories, відповідають на питання і хочуть отримати зворотній зв'язок від аудиторії. До розмови можна підключати інших людей, наприклад, якщо блог освітній, то запрошують експертів, і публіка також бачить їх і чує. При цьому не потрібно якихось особливих знань для настройки ефіру і спеціального устаткування - достатньо телефону і монопода, якщо важлива стійкість камери. Раніше ефіри були доступні до перегляду тільки добу, а потім віддалялися, що означало повну втрату викладеної інформації і змушувало багатьох блогерів вибирати інші формати мовлення. Але в останньому оновленні з'явилася функція збереження ефірів: їх можна завантажувати в «Галерею» і пере, наприклад, в IGTV. На жаль, коментарі та лайки все одно зникають - розробники поки не врахували цей момент.

Як налаштувати трансляцію

Тепер поговоримо про те, як запустити прямий ефір в своєму акаунті Instagram:

  1. Відкрийте програму і натисніть на значок у вигляді будиночка в лівому нижньому кутку.
  2. Вгорі з'явиться ще один значок стилізований під фотоапарат. Натисніть на нього, щоб включити камеру. Розгорніть її в потрібне положення: ви можете показати своє обличчя або робочий стіл, навколишнє оточення і т.п. У процесі трансляції можна переключатися між передньою і задньою камерою.
  3. Внизу ви бачите стрічку з опціями: щоб вийти в прямий ефір, потрібно вибрати відповідний напис і натиснути на кнопку «В ефір».

За замовчуванням, якщо ви не налаштовували приватність, інформація про те, що розпочато трансляція, буде відправлена ​​в вигляді повідомлення всім вашим передплатникам, і вони зможуть в будь-який момент приєднатися до перегляду, тому не варто турбуватися, що мовлення залишиться непоміченим.

Проте, варто подумати, як зробити ваш прямий ефір в Instagram очікуваною подією, якщо ви хочете зібрати велику аудиторію: заздалегідь Анонсує його в публікаціях і обговоріть зручний час. Коли ви почали вести ефір, можете відразу позначити в коментарях тему, якої він присвячений, щоб не відволікатися на пояснення для новоприбулих. Як закріпити коментар з предметом обговорення:

  1. Напишіть його в чат.
  2. Натисніть на текст пальцем і потримайте.
  3. Виберіть «Прикріпити».

Тепер він не буде «тікати» з стрічки, і кожен приєднався зможе прочитати його. Якщо ваша бесіда побудована таким чином, що зворотний зв'язок від аудиторії не потрібна і навіть заважає, можна відключити цю функцію. Як прибрати коментарі:

  1. Поруч з полем для створення відкликання натисніть значок із трьома крапками.
  2. Виберіть «Вимкнути коментарі».

Як приховати ефір

Якщо ви хочете провести закритий прямий ефір для певної аудиторії, то перед початком трансляції справа вгорі натисніть значок зубчастого коліщатка і виберіть «Приховати мої історії від ...». Потім вкажіть людей, для яких не призначений перегляд. Такий спосіб досить обтяжливий, коли блог користується популярністю, тому цей параметр не допоможе відфільтрувати аудиторію по великим категоріями (наприклад, щоб провести платну трансляцію і тимчасово виключити з перегляду частина передплатників), це скоріше захист від нечисленних небажаних глядачів. Їм не прийде повідомлення про ефір, а якщо настройки були застосовані в процесі мовлення, то вони побачать повідомлення: «Трансляція завершена, спасибі за перегляд». Якщо ви раніше приховували свої історії від якихось людей, то поки ви не приберете фільтр, вони не зможуть дивитися ваші прямі ефіри.

Як зробити спільний прямий ефір в Instagram

Як уже згадувалося, трансляцію можна проводити удвох: щоб приєднатися до прямого ефіру в Instagram, глядач повинен натиснути на плашку з відповідною пропозицією, яке завжди з'являється на екрані поруч з коментарями. Автору ефіру прийде запит, і коли він його підтвердить, ви з'явитеся на екрані і отримаєте можливість розмовляти з аудиторією і ініціатором трансляції. До деяких ефірів неможливо підключитися: багато людей блокують запити, тому краще заздалегідь написати автору і попросити доступ.

І пам'ятайте, якщо ви хочете зберегти трансляцію не тільки на 24 години, а й скачати в пам'ять пристрою, вона повинна тривати не довше години. Після завершення натисніть кнопку Save, виберіть внутрішню пам'ять або SD-карту і підтвердіть дію, натиснувши Done. Тепер ви зможете повторно опублікувати ефір, якщо захочете.