Кращі процесори для смартфона в 2018 році

Мобільні пристрої стають все потужнішими і функціональніша. Багато в чому це відбувається завдяки появі нових процесорів, все більш потужних. Ще років 5 тому така обчислювальна потужність була непоганою для ноутбуків, а зараз кращі процесори для смартфонів (CPU) не менше продуктивні. Як і в комп'ютерах, в мобільній техніці використовуються багатоядерні процесори, але принцип роботи їх дещо інший. Тут ядра можуть працювати на різних частотах, в залежності від навантаження. Це забезпечує при необхідності більшу продуктивність і одночасно низьке енергоспоживання в спокої. Виробників цих пристроїв досить багато, і всі вони намагаються домогтися максимальної продуктивності. Для цього застосовуються різні підходи, але практично кожен процесор містить у собі безліч підсистем. Наприклад, обробкою графіки в іграх або управлінням зображенням з камери займаються спеціальні вбудовані модулі. Найвдаліші моделі постійно вдосконалюються, утворюючи цілі лінійки. Тому розглянемо топ процесорів для смартфонів в 2018 році. Він відрізняється від попереднього року, і дуже швидко знову зміниться, так як ринок смартфонів еволюціонує дуже швидко.

ТОП 10 кращих процесорів для смартфонів.

Виробники

Зараз склалася така ситуація, що на ринку немає конкретного лідера в сфері мобільних CPU. Однак є кілька виробників, які випускають більшість таких пристроїв. Всі вони пропонують свої унікальні моделі, які мають як переваги, так і недоліки. Тому найкращий процесор для смартфона в 2018 році вибрати не так вже й просто - в одних завданнях краще одні, а в інших - інші.

Основні виробники:

  • Qualcomm - це американська компанія, яка пропонує процесори лінійки Snapdragon. Серед них є як бюджетні варіанти, так і дуже продуктивні, для топових смартфонів.
  • Samsung - корейська компанія, про яку знають всі. Продукція відрізняється високою якістю і надійністю. CPU з лінійки Exynox належать до найбільш розвиває і перспективним.
  • MediaTek - ця компанія довгий час виробляла бюджетні процесори, тому завоювала чималу частку ринку смартфонів. Але останні моделі лінійки Helio X здатні змагатися з обчислювальної потужності з іншими конкурентами.
  • Huawei - ця компанія випускає високопродуктивні процесори під брендом HiSilicon. Використовуються вони в основному в пристроях власного виробництва.
  • Apple - ця компанія не потребує представлення. Виробляє власні чіпсети, які використовує у власних девайсах.

Звичайно, існують і інші, менші компанії, які займаються виробництвом CPU для мобільної техніки. Але вони не мають великої популярності, та й чогось видатного не випускають. Тепер розглянемо рейтинг мобільних процесорів для смартфона, актуальний для 2018 року.

№10 - Helio P23

Ця потужна модель випускається компанією Mediatek. Побудована на 8 ядрах Cortex A53, з них половина працює на частоті 2.3 ГГц, а половина - на 1.7 ГГц. Це забезпечує хорошу енергозбереження, а при необхідності і високу продуктивність. Цей CPU оптимізований під якісну відеозйомку, для роботи з камерою до 24 Мп, і обробки відео з роздільною здатністю 4К. Є подвійний модуль LTE для високошвидкісної завантаження даних, тому цей процесор використовується в смартфонах з двома сім-картами.

№9 - Snapdragon 625

Цей 64-бітний кандидат від компанії Qualcomm також використовує 8 ядер A53, що працюють на частоті 2 ГГц. Спеціалізації не має, тому може застосовуватися в самих різних пристроях. Цей процесор теж легко справляється з обробкою відео 4К. Особливість цієї моделі - наявність потужного вбудованого графічного адаптера Adreno 506, який легко справляється з найскладнішою графікою в сучасних іграх.

№8 - Exynox 7885

Представник від Самсунга розроблявся у великій секретності. Він належить до нового покоління і підтримує всі сучасні стандарти, наприклад, прекрасно працює з Bluetooth 5.0. Exynox 7885 має 4 ядра А53 і 4 ядра А73, що працюють на частоті 2.2 ГГц. Є вбудований графічний чіп Mali-G71 і модуль LTE, що забезпечує швидкість передачі до 600 Мбіт / с. В цілому це відмінний середнячок.

№7 - Helio X30

Цей процесор від MediaTek створений за абсолютно новою технологією. Нове тут - взаємодія ядер, дуже ефективне, а їх тут 10 штук, організованих в три кластери. У першому - пара Cortex A73, які працюють на частоті 2.5 ГГц. У двох інших кластерах - по чотири A53, що працюють на частотах 1.9 і 2.2 ГГц. Це забезпечує чудові показники, причому енергоспоживання в порівнянні з попередньою моделлю цієї компанії знизилася на цілих 25%. Цей чіп має і графічний модуль, який працює на частоті 800 МГц і забезпечує хорошу продуктивність як в іграх, так і при обробці відео високої роздільної здатності.

№6 - Snapdragon 660

Цей CPU від Qualcomm хоч і був представлений в 2017 році, але як і раніше залишається одним з найпотужніших в рейтингу кращих процесорів для смартфонів. Він має 8 ядер Kryo, з них чотири працюють на 1.8 ГГц, а чотири - на 2.2 ГГц. Крім того, є графічна система Adreno 512, одна з найпотужніших на ринку. Цей CPU легко справляється навіть з найважчою в плані графіки грою, і може впоратися з обробкою відео 4K. При цьому він використовується і в смартфонах середнього класу.

№5 - Snapdragon 835

Черговий кандидат від тієї ж компанії, заслужено входить в таблицю рейтингу процесорів для смартфонів в 2018 році. Має 8 ядер Kryo 280, з них чотири працюють на 1.9 ГГц, а чотири - на 2.5 ГГц. На борту - новітня графічна система Adreno 540, здатна обробляти відео Ultra HD. Завдяки високій деталізації 3D-графіки, цей CPU ідеальний для віртуальної реальності. Через високі характеристик він застосовується в топових смартфонах. Але є недолік - вимагає багато енергії від акумулятора, тому його ємність дуже важлива.

№4 - Kirin 970

Цей чіп випускається компанією Huawei. Тут використовується абсолютно нова нейроморфная архітектура. Це означає, що в ньому застосовується штучний інтелект. Це, до того ж, дозволило значно знизити енергоспоживання, але збільшити потужність процесора. Він дуже хороший при зйомці в умовах поганого освітлення, в тому числі об'єктів, що рухаються. Всього в чіпі є 8 ядер, розділених на два кластери - 4 ядра Cortex-A73 працюють на 2.4 ГГц, і 4 ядра A53 на частоті 1.8 ГГц. Вбудований потужний графічний модуль. Ще одна відмінність - модуль LTE Advanced, який здатний передавати дані зі швидкістю більше 1 Гбіт / с. Цього не можуть навіть самі топові смартфони з іншими процесорами.

№3 - Exynox 9 Octa 8895

На сьогоднішній день це флагманський, 8 - ядерний процесор від Samsung. 4 ядра - всім відомі Cortex A53, а інші чотири - секрет, який компанія поки не розкриває. Відомо лише, що це нове покоління. У складі чіпа - потужна графічна підсистема з штучним інтелектом і технологією машинного зору. Вона здатна відтворювати відео 4К зі швидкістю 120 кадрів / с. Модуль 5CA LTE може передавати дані зі швидкістю 1 Гбіт / с. Перший смартфон на базі цього процесора - Galaxy S8.

№2 - Snapdragon 845

Кращий чіп від Qualcomm, що потрапив в топ процесорів для смартфона в 2018 році. 4 ядра A75 з частотою 2.8 ГГц і 4 ядра А55 з частотою 1.8 ГГц забезпечують відмінну продуктивність при економному енергоспоживанні. Тут також є нейронний блок третього покоління, з підтримкою штучного інтелекту. Деякі схиляються до того, що саме цей процесор кращий на сьогоднішній день.

№1 - A11 Bionic

На першому місці - процесор від Apple, який використовується в iPhone X. На відміну від попередньої моделі, A10, тут є особливий нейронний прискорювач, який покращує роботу штучного інтелекту. Крім того, була підвищена обчислювальна потужність на 25%, а енергоспоживання при цьому знизилася на 50%. Звичайно, підтримуються всі найсучасніші технології і стандарти передачі та обробки даних.

Який процесор краще для смартфона на системі Android

Питання, який процесор краще для телефону, не такий простий. Звичайно, для кожного з них існують результати тестів, які показують продуктивність для різних завдань. Однак вибирати процесор для смартфона виключно по рейтингу потужності або швидкодії невірно. Справа в тому, що немає ідеального процесора, який краще за всіх. Свої переваги і недоліки є у кожного з них, навіть у тих, які в нашому списку займають перші місця. Також не особливо важливо, яка частота процесора краще - у більшості ця характеристика приблизно однакова, а кількість ядер і їх тип виявляються важливішими. Тому відповідь на питання, який процесор для смартфона краще, може бути таким - щоб відповідав вимогам і власним бюджету. У нашому списку є різні моделі, і дуже дорогі, і не дуже. Але всі вони досить потужні і цілком сучасні, так що вибрати є з чого.