«Синій екран смерті» 0Х00000019 або помилка BAD POOL HEADER: специфіка самостійного усунення неполадки

Бездоганна робота персонального комп'ютера - це вкрай важлива характеристика для кожного користувача ПК, яка нерідко затьмарюється збоями і неполадками різного роду, які вимагають рішення, для відновлення можливості експлуатації пристрою і його безперебійного функціонування. Помилки, що виникають в системі, можуть мати різнопланову природу: одні з них вирішуються елементарно, інші ж, що виникають на апаратному або програмному рівні, відносяться користувачами і професіоналами до категорії складних за характером виявлення і ліквідації. Друга категорія помилок нерідко передбачає ретельну діагностику, з подальшим виправленням неполадок, а іноді і обумовлює необхідність звернення до кваліфікованих фахівців. У цій статті розповімо про один з таких прецедентів, який часто сприймаються користувачами, як складно вирішується, відноситься до категорії неполадок з критичним назвою «синій екран смерті», а саме розглянемо, що таке помилка 0Х00000019, чому вона виникає, і як з нею боротися . Незважаючи на неоднозначне і суперечливе походження, несправність такого роду усунена, причому без потреби звернення до фахівців, якщо правильно діагностувати проблему і знати регламент її ліквідації, про що і буде розказано далі.

Способи усунення помилки 0x00000019.

Суть і варіанти появи помилки

«Синій екран смерті» в більшості випадків позиціонується не тільки користувачами, але і фахівцями як помилка складної категорії, стовідсотково блокує можливість експлуатації комп'ютерного пристрою. Найчастіше подібний прецедент, з появою помилки на тлі синього екрану дійсно критичний, проте, не завжди. Наприклад, випадок, який розглядається, коли помилка виявляють кодом 0Х00000019, відноситься до виліковним, причому кожним користувачем самостійно, без допомоги професіоналів. Щоб визначити коректний і ефективний вектор виправних робіт, користувачеві важливо детально розібратися в суті проблеми і причинно-наслідкових провокаторів збою, що зумовить методологію боротьби з несправністю.

Stop помилка 0Х00000019 є однією з найбільш частих проблем, що зустрічаються при експлуатації комп'ютерних пристроїв, що працюють на ОС Windows 7, проте, може виникати і на більш пізніх варіаціях програмного забезпечення, проявляється переважно після інсталяції різноманітних сторонніх утиліт або ж при оновленні встановлених системних програм. Детальне вивчення повідомлення, що з'явилося на синьому тлі, дозволяє виділити назву збою, детермінується як BAD POOL HEADER, що в перекладі звучить як «Погане назву пулу». Фахівцями інтерпретується така помилка, як недозволене для певної задачі позначення змінної, що найчастіше провокується недостатнім обсягом пам'яті, яку виділяє система для коректної інсталяції та роботи встановлюється користувачем софта або апаратної складової. Прецедент не має однозначного варіанта усунення, тому користувачеві необхідно бути готовим випробувати кілька методів ліквідації неполадки, орієнтуючись причинно-наслідковими провокаторами, здатними спричинити за собою появу помилки, про які і буде розказано далі.

Варто зазначити, що причини появи збою і варіанти ліквідації несправності з шифром 0Х00000019 практично ідентичні для всіх варіацій операційних систем, тому інформація буде актуальна як для Windows 7, так і для шанувальників нових версій ОС, аж до «десятки».

Причини виникнення помилки

Якщо розглядати природу прецеденту, яка полягає у відсутності пулу, що свідчить про недостатній обсязі пам'яті, то як головні чинники появи помилки, що має код 0Х00000019 для Windows 7, 8 або 10 варто виділяти такі причини:

  1. Наявність проблем з модулями оперативної пам'яті. Причина може ховатися як під грифом повного виходу з ладу планок, так і в їх некоректної роботи.
  2. Некоректне функціонування драйверів або їх технічне старіння.
  3. Проблемна робота антивірусної утиліти, з негативним впливом на систему, з паралельним пошкодженням критично важливих для ОС файлів.

Менш поширеними, однак, мають можливість спровокувати появу сповіщення BAD POOL HEADER, з цифровим кодом 0Х00000019, є наступні причини:

  1. Конфлікт інстальованого програмного забезпечення і операційної системи.
  2. Пошкодження вінчестера механічного характеру.
  3. Обриви або нещільне прилягання шлейфів ПК.

Природно, визначити причину появи «синього екрану» теоретичними методами не вийде, рішення проблеми передбачає почергове виключення можливих провокаторів помилки, щоб обчислити шляхом проб і помилок ключову причину несправності.

Методологія усунення неполадки

Розглянемо детально, з почерговим описом методів, як виправити неполадку з кодом 0Х00000019 на прикладі Windows 7. Специфіка виконання завдання для наступних версій буде аналогічна, з незначними відмінностями програмного класу. Наприклад, буде відрізнятися по виконанню запуск системи в «безпечному режимі»: на сімці для цього достатньо під час запуску ПК активувати директиву F8, а у випадку з вісімкою і десяткою необхідно буде скористатися знімним накопичувачем у вигляді флешки або диска, із записаним на нього дистрибутивом Windows. Виправні маніпуляції фахівці рекомендують виконувати в обумовленій черговості: почати роботу з виключення найбільш ймовірних причин збою, з подальшим переходом до наступного етапу, якщо попередній метод не дав позитивного результату.

Так як обговорювана помилка найчастіше асоціюється з пам'яттю ПК, а саме, з її невідповідністю за параметрами обсягами додатків, експлуатованих на пристрої, відновлювальний процес варто починати саме з діагностики оперативки. З цією метою фахівці рекомендують скористатися ресурсними можливостями сторонніх програм, наприклад, застосувати програму MemTest86, яка дозволяє виявити дефектні планки і усунути проблеми, якщо вони мають програмний характер. Якщо на ПК встановлена ​​не одна планка пам'яті, діагностувати рекомендується їх по черзі, що дозволить виокремити проблемний модуль. А також проблема може полягати не в технічній несправності планок або виході з ладу, а в банальному їх засміченні, або ж в ненадійних контактах. Для виключення такого варіанту подій фахівці рекомендують ретельно прочистити всі контакти планок, а також перевірити паралельно надійність і щільність підключення всіх шлейфів пристрою.

Якщо з пам'яттю все в нормі, тоді варто переходити до виключення варіанту з драйверами. Для вирішення проблеми проведіть оновлення всіх драйверів на ПК до останньої варіації. Так як в ручному режимі виконати це завдання важко, скористайтеся ресурсами однієї із запропонованих розробниками утиліт обумовленого призначення, наприклад, задійте софт DriverPark Solution, прекрасно зарекомендував себе в цій сфері, або ж застосувати ресурси гідного і надійного аналога додатки. Після оновлення драйверів не завадить блокувати службу індексування експлуатованого контенту, що істотно впливає на продуктивність лептопа. Для цього треба зайти в обумовлений параметр через меню «Пуск», здійснивши вхід з привілеями адміністратора: в пошуковому рядку пропишіть установку services.msc, відкрийте пункт Windows Search, і задайте в рядку «Тип запуску» характеристику «Відключено», підтвердивши команду клавішею «ОК », з подальшим перезапуском ПК для вступу в силу змін.

Якщо і ці процедури не привели до позитивного результату, варто виключити варіант з наявністю шкідливих компонентів в системі. З цією метою потрібно сканування ПК на віруси будь-яким з надійних, що є в розпорядженні користувача, інструментів, застосувавши ресурси софта AdwCleaner або будь-яких аналогових по призначенню програм. Якщо версія з зараженням ПК не підтвердилася, спробуйте тимчасово реінсталювати антивірусну програму, встановлену на вашому ПК: саме її некоректна діяльність може виступати провокатором помилки, які виявляють під ім'ям BAD POOL HEADER.

Вінчестер, навіть при відсутності механічних пошкоджень на ньому нерідко є першопричиною появи «синього екрану», якщо його контролери часто піддавалися некоректним маніпуляціям, у вигляді неправильного завершення роботи лептопа, некоректної або неповної інсталяції програм, перебоїв в подачі електроенергії або стрибків напруги тощо. Перевірити, і при потребі виправити системні проблеми з жорстким диском можна задіявши ресурси Windows: в командному рядку потрібно ввести директиву chkdsk / f / c, активізувати сканування клавішею Y, перезапустити лептоп і почекати, поки процес буде завершений.

Ще одним ефективним методом боротьби з помилкою є «відкат» системи до моменту, коли ПК працював справно. Цей варіант передбачає використання точки «повернення» через інструмент «Відновлення системи», де буде потрібно вибрати момент, до якого необхідно здійснити «реверс» операцій, здійснюваних на ПК. Далі, слідуючи допоміжним директивам «Майстри», залишиться тільки довести процес до логічного завершення. Єдиною перешкодою для виконання цієї процедури може виступати відсутність точки повернення, якщо користувачем була раніше відключена функція автоматичного архівування образу ОС. Як крайня і радикальна міра боротьби з помилкою BSoD користувачами позиціонується чиста інсталяція Windows, проте, як відзначають професіонали, до виникнення такої потреби справа доходить рідко. Найчастіше вирішити проблему виходить одним з вищеописаних методів.

Підведення підсумків

Інформація в цій статті, з детальним описом методів усунення помилки класу «синій екран», з цифровим супроводом 0Х00000019, орієнтована на кожного користувача ПК, що при серйозному підході до проблеми і її вирішення, дозволить ліквідувати несправність самостійно, без потреби звернення до сервісного центру за допомогою до фахівців. Природно, якщо проблема полягає в присутності механічних пошкоджень комплектуючих, тоді без фінансових витрат не обійтися, доведеться купувати і встановлювати нові деталі, в іншому ж випадку кожен власник ПК зможе власноруч, ефективно і без капіталовкладень впорається з «синім екраном».