USB 3.0 проти 2.0 - відмінності, переваги та особливості вибору

USB 3.0 є останньою версією стандарту Universal Serial Bus, випущеного в 2008 році. Він пропонує підвищену швидкість передачі даних - до 4, 8 Гбіт / с, збільшену максимальну потужність шини, поліпшене керування живленням, а також нові роз'єми і кабелі, які забезпечують більш високу швидкість передачі і додаткову продуктивність. Впровадження цієї технології почалося в 2009 році з адаптерів USB 3.0 (PCIe і ExpressCard), що дозволило встановити нові порти 3.0 в сучасні комп'ютерні системи. За концентраторами було додаткове розширення 3.0. Для досягнення високої швидкості передачі даних кабелі і пристрої повинні підтримувати 3.0. В даний час більшість пристроїв 3.0 представляють зовнішні жорсткі диски, док-станції для жорстких дисків і флеш-накопичувачі.

У чому відмінність USB 2.0 і USB 3.0.

USB і його версії

Стандарт USB 2.0 був випущений в квітні 2000 року. Він здатний підтримувати максимальну швидкість сигналу 480 Мбіт / с. Це теоретичний максимум, який ви насправді не отримаєте. USB 2.0 також здатний передавати електрику до 0, 5 А для зарядки або живлення пристроїв.

Стандарт USB 3.0 був випущений в листопаді 2008 року, і його зміни вивели технологію на новий рівень. Він сумісний з USB 2.0 і навіть USB 1.0 зі швидкістю передачі даних до 5 Гбіт / с. USB 3.0-сумісні пристрої можуть витримувати до 0, 9 А для швидкої зарядки. Якщо пристрій сумісний з USB 3.0, зарядка з таким збільшенням пропускної спроможності зменшується як мінімум на 25%.

USB 3.1, який був випущений в 2013 році, подарував нам з'єднувальний кабель USB-C. USB 3.0 швидкий і може передавати більше енергії. Завдяки новій архітектурі з двома шинами, USB 3.0 може добре працювати зі старими специфікаціями, а також з низькими, повними і високошвидкісними шинами USB 1.0, 1.1 і 2.0. Це причина того, що ви можете підключити пристрій USB 2.0 до порту 2.0 на пристрої 3.0, і все це буде працювати правильно.

зворотня сумісність

З моменту свого створення протокол USB пройшов три основних ревізії: USB 1, 2.0 та 3.0 / 3.1. Основна відмінність - специфікація 3.0 вимагає повної сумісності з пристроями USB 2.0. Однак не всі порти 3.0 або комп'ютери, до яких вони підключені, будуть забезпечувати сумісність з USB 2.0 належним чином. Ось кілька способів виявлення і усунення проблем, пов'язаних з USB 3.0:

  • Визначте, чи є на вашому комп'ютері порти USB 3.0.

Подивіться на фізичні порти на вашому комп'ютері. Порт 3.0 буде відзначений або синім кольором на самому порту, або маркуванням поруч з портом. або «SS» (супершвидкість), або «3, 0».

  • Перевірте системні властивості вашого комп'ютера.

Для комп'ютерів з Windows: перейдіть в диспетчер пристроїв, знайдіть список контролерів універсальної послідовної шини в нижній частині списку і розгорніть його. Якщо в списку показані 3.0, XHCI або Super Speed, у вас є порти 3.0.

Для Mac: відкрийте «Про це Mac» - Додаткова інформація - Системний звіт. У розділі «Обладнання» виберіть «USB». Якщо пристрій підтримує останній стандарт, там буде вибір (и) для USB 3.0.

Залежно від операційної системи і моделі комп'ютера може знадобитися оновлення останніх версій драйверів чіпсета для сумісності архітектури 3.0. Наприклад, Windows 7 і більш ранні версії несумісні з USB 3.0, тому драйвери потрібні для будь-яких портів 3.0 на вашому комп'ютері. Щоб знайти чіпсет USB 3.0, відкрийте диспетчер пристроїв, розкрийте список контролерів універсальної послідовної шини і розкрийте його. Знайдіть список Host Controller і / або Root Hub. Зверніть увагу на виробника наборів мікросхем (наприклад, Intel) і відвідайте їх веб-сайт, щоб переконатися, що ви оновлені до останніх версій драйверів.

ВАЖЛИВО. Якщо ви використовуєте Windows 8 або 8.1, USB 3.0 вже повинен підтримуватися за замовчуванням. Проте, якщо у вас виникли проблеми, рекомендується оновити або перевстановити драйвери набору мікросхем USB 3.0, використовуючи той же метод, що і вище.
  • Останній варіант для користувачів Windows, який можна виконати тільки при наявності докладних інструкцій від виробника вашого комп'ютера, - відключити контролер xHCI в BIOS вашої системи.

Це фактично відключить функцію USB 3.0, тому Windows буде бачити все порти як USB 2.0. Підключення пристрою USB 2.0 до порту USB 3.0 з використанням концентратора USB 2.0 може бути ефективним обхідним рішенням для будь-яких проблем, які ви виявили, тільки через порту 3.0.

збільшення швидкодії

Максимальна теоретична швидкість передачі інформації в версії 2.0 становить 480 Мбіт / с, а в USB 3.0 - 5 Гбіт / с. Це вважається теоретичним максимумом, бо існують інші перешкоди, які обов'язково необхідно враховувати. Основною причиною є якість пристрою, який ви використовуєте. Наприклад, карта пам'яті 3.0 вищої якості зазвичай працює швидше, ніж дешева. Вона повільніше внутрішньої шини і флеш-пам'яті всередині флешки. Швидкість передачі може сильно змінюватися - в середньому, флешка 2.0 може досягати 8-9, 5 Мбіт / с. Пристрій USB 3.0 - 11-286 Мбіт / с. Як бачите, різниця між ними колосальна. Ще одна відмінність USB 2 від USB 3 - 2.0 здатний заряджати пристрій на 0, 5 А, а 3.0 - на 0, 9 А. Хоча різниця здається невеликою, вона може бути важливою. Якщо ви використовуєте сумісний кабель USB 2.0 для зарядки смартфона, зарядка Samsung Galaxy від мінімального до повного займе близько 8 годин. Використовуючи порт USB 3.0 і кабель USB 3.0, зарядка займе всього 5 годин. Але це все одно довше, ніж заряджання через рідного зарядного пристрою, але все ж дуже зручний спосіб підтримувати роботу гаджета.

Технічні особливості

Між 2.0 і 3.0 є кілька суттєвих відмінностей. По-перше, швидкість передачі даних: USB 2.0 пропонує швидкість передачі 480 Мбіт / с, а 3.0 - від 4, 8 Гбіт / с - це в 10 разів швидше. Зверніть увагу, що швидкість передачі також залежить від використовуваного пристрою, типу шини, USB-портів і якості дроти. Другим основною відмінністю є додавання ще однієї фізичної шини - подвоєння кількості проводів, з 4 до 8. Додаткові дроти вимагають більше місця як в кабелях, так і в роз'ємах. Нарешті, останнім основна відмінність полягає в доступній потужності і керування живленням продуктів 3.0. USB 2 забезпечує до 500 мА, тоді як версія 3 забезпечує до 900 мА, що дозволяє енергозберігаючим пристроїв харчуватися від шини. Крім того, технологія версії 3.0 дозволяє підвищити енергоефективність при меншому енергоспоживанні в режимі очікування або повністю відключити харчування, коли воно не використовується.

зовнішні відмінності

Швидка візуальна перевірка USB-порту покаже різницю і допоможе визначити, з яким портом ви маєте справу. Усередині 2.0 повинна бути смуга сірого кольору, в той час як 3.0 матиме смугу синього кольору. Таке рішення було затверджено в якості міжнародного стандарту. Тому, де б ви не купували будь-які комплектуючі, ці кольори повинні бути однаковими. Якщо є можливість, завжди використовуйте версію 3.0. Вони швидкі і можуть впоратися з більшою потужністю.

У чому відмінності між кабелями USB 2.0 і USB 3.0

Кабелі 3.0 забезпечують більш високу швидкість передачі даних - 4, 8 Гбіт / с, а також додаткову передачу потужності в 900 мА, подвоюючи кількість проводів в кабелі з 4 в кабелях 2.0 до 8 в кабелях 3.0. Кабелі USB 2.0 передають дані зі швидкістю 480 Мбіт / с і забезпечують потужність до 500 мА. Кабелі USB 3.0 також мають різні роз'єми, що відрізняються синім кольором з внутрішньої сторони. Це означає, що будь-який пристрій, що використовує різні роз'єми, не може використовувати кабелі, еквівалентні 2.0. Крім того, хоча слот 2.0 фізично вписується в порт 3.0, інша конфігурація проводки все одно не дозволяє правильно передавати дані.

Ціна пристроїв

Сучасні виробники продовжують випускати флешки і інші пристрої старого покоління 2.0 паралельно з новими версіями 3.0 і 3.1. Вартість перших зазвичай не перевищує 10 доларів США, тоді як накопичувачі, що підтримують USB 3.0 можуть коштувати до 40 доларів США. Якщо на вашому комп'ютері немає портів USB 3.0 і він не дуже старий, то вам, ймовірно, пощастило. Якщо вам необхідно оновити стаціонарний ПК або ноутбук, існує безліч адаптерних карт з одним або декількома портами USB 3.0. Адаптерні карти зазвичай мають два порти USB 3.0.

Якщо у вас ПК, вам знадобиться карта PCI Express або PCIe, і на вашому комп'ютері повинен бути вільний слот PCI Express для її установки. Якщо ви досить сміливі, щоб відкрити свій комп'ютер, зробіть це, відключивши систему від мережі, і встановіть карту в порожній слот PCIe. Коли ви включите його знову, комп'ютер повинен виявити нову карту і автоматично встановити драйвери, або попросить диск, що містить необхідні драйвери. Якщо вам незручно відкривати корпус, ви завжди можете купити карту і знайти кого-то більш кваліфікованого для її установки.

Якщо у вас є ноутбук, він повинен мати посадочне гніздо ExpressCard. ExpressCard - це слот розширення з високою пропускною здатністю, який зазвичай зустрічається на ноутбуках, вироблених не пізніше, ніж 5 років тому. Якщо у вас старий ноутбук з PC Card (також званої PCMCIA) або слотом Cardbus, ви не зможете використовувати новітні периферійні пристрої ExpressCard.

Існує два форм-фактора для слотів ExpressCard і периферійних пристроїв. Слоти ExpressCard / 34 і периферійні пристрої мають ширину 34 мм, а слоти ExpressCard / 54 і периферійні пристрої мають ширину 54 мм. 34-мм слот приймає тільки 34-мм карти, а 54-мм слот приймає 34-мм і 54-мм карти. У будь-якому випадку, все адаптери ExpressCard USB 3.0 мають ширину не менше 34 мм, тому, якщо у вашому ноутбуці є слот ExpressCard, ви можете підключити один з цих адаптерів. З метою безпеки вставте адаптер ExpressCard в комп'ютер, коли він вимкнений. Після включення комп'ютера він повинен виявити адаптер і автоматично встановити драйвери або запросити диск з необхідними драйверами. Це все, що потрібно зробити. Таким чином, ви можете вдихнути нове життя і швидкість в старий комп'ютер.

Як правильно вибрати

Щоб не заплутатися в розмаїтті стандартів і слотів, ознайомтеся з найбільш популярними форматами роз'ємів USB:

  • A-Type - стандартний прямокутний порт на комп'ютерах і інших пристроях.
  • Type-B - більшість кабелів для принтерів USB 2.0, сканерів і деяких зовнішніх жорстких дисків є роз'єми типу B. Вони маленькі і квадратні.
  • C-Type - це новітні на ринку роз'єми. Вони мають симетричний дизайн, який усуває проблему підключення кабелю. Швидше за все, роз'єм C буде знаходити на пристрої, так як більшість комп'ютерів притримують тип-A. Винятком є ​​останній Macbook Pro, який оснащений портами Thunderbolt 3, розробленими Intel підтримують Type-C. Існує безліч кабелів AC, які працюють як на версіях 2.0, так і на 3.0. Просто пам'ятайте, що швидкість зарядки в кінцевому підсумку буде обмежена версією USB.
  • Micro B-Type - використовується на телефонах, планшетах, зовнішніх накопичувачах, деяких камерах і багатьох інших пристроях. Завдяки невеликим розмірам і щодо дешевого виробництва, цей порт вбудовується вже всюди і навряд чи скоро зникне.
  • Mini-b (5-контактний) - якщо кабель занадто великий для вашого мобільного телефону, це може бути Mini-b 5-контактний. Він зустрічається на цифрових камерах, пристроях GPS, деяких DV-камерах, зовнішніх дисках і подібному обладнанні. Цей роз'єм поступово витісняється на користь Micro B-type.
  • Mini-b (4-контактний) - менший, навіть ніж Mini-B 5-контактний, Mini-B 4-контактний також був замінений більш новим Micro B-Type.

Як бачите, різниця між версіями USB 2.0 і 3.0 колосальна - від зовнішніх параметрів до швидкості передачі інформації. Більш детальну інформацію про версії, яку підтримує ваш гаджет або ПК (ноутбук) ви зможете отримати на сайті виробника або в інструкції по експлуатації.