Найпопулярніші і функціональні графічні оболонки для Linux

Графічна оболонка - це набір інструментів, що полегшують використання комп'ютера під управлінням Linux. Серед основних компонентів програми зазвичай є наступні:

  • Віконний менеджер.
  • Панелі меню.
  • Віджети.
  • Файловий менеджер.
  • Браузер.
  • Текстовий редактор.
  • Термінал і т. Д.

Різноманітність програм пов'язано з тим, що Linux пропонує більш ніж одну графічну оболонку робочого столу. Це частина того, що робить Linux цікавим, але різноманітність програм може утруднити вибір того, яке підходить саме вам. Ось чому ми склали цей список кращих графічних оболонок робочого столу Linux.

ТОП кращих графічних оболонок Linux.

GNOME

В даний час GNOME є найпопулярнішою графічною оболонкою Linux для робочого столу. Включено за замовчуванням в декількох основних операційних системах на основі Linux, таких як Ubuntu і Fedora. GNOME має дизайн, який одночасно підходить як для сенсорних пристроїв, так і для традиційних ПК. У верхній частині екрану знаходиться одиночна панель, як на мобільному пристрої. Замість док-станції або списку вікон користувачі взаємодіють з вікнами, відкриваючи огляд операцій, в якому відображаються додатки, відкрите програмне забезпечення і віртуальні робочі столи. Розробники GNOME використовують GIMP Toolkit (GTK +), який може з'явитися, коли ви вирішуєте, які програми встановлювати.

GNOME, мабуть, найпопулярніша оболонка серед користувачів Linux, вона безкоштовна і з відкритим вихідним кодом, проста, але потужна і функціональна. Проект розроблений з нуля, щоб запропонувати користувачам Linux чудові і захоплюючі можливості. Він представляє огляд дій для легкого доступу до основних завдань, а також потужний інструмент пошуку для користувачів, щоб отримати доступ до своєї роботи з будь-якого місця. Остання стабільна версія GNOME 3 поставляється з наступними видатними компонентами і функціями:

  • Використовує Metacity як віконного менеджера за замовчуванням.
  • Поставляється з Nautilus в якості файлового менеджера за замовчуванням.
  • Підтримує повідомлення на робочому столі, використовуючи зручну систему обміну повідомленнями.
  • Вмикає / вимикає перемикання повідомлень на робочому столі і багато іншого.

KDE Plasma

KDE Plasma - це, мабуть, сама настроюється графічна оболонка, доступна для будь-якої настільної операційної системи, в тому числі і Linux. Кожен екранний компонент - це віджет, який ви можете переміщати, змінювати розмір або видаляти. З достатньою кількістю налаштувань ви можете конфігурувати робочий стіл Plasma так, щоб він виглядав як будь-який інший інтерфейс. KDE має безліч опцій. Ці додатки є одним з найпотужніших серед інших графічних оболонок Linux. Розробники KDE використовують Qt, а не GTK +. Це широко відома, потужна і настроюється середу робочого столу, розроблена для того, щоб надати користувачам Linux повний контроль над своїм робочим столом.

Останнім випуском в серії KDE для настільних ПК є Plasma 5, в яку внесено кілька поліпшень і нових функцій. Він поставляється з зрозумілим і відточеними користувача інтерфейсами в порівнянні з попередніми версіями, з поліпшеною читаністю. Побудований з використанням Qt 5 і фреймворків 5, ряд помітних компонентів і нових функцій в Plasma 5 включають в себе:

  • Файловий менеджер Dolphin.
  • Менеджер вікон Kwin.
  • Конвергентна оболонка.
  • Оновлений графічний інтерфейс, що забезпечує більш плавну продуктивність.
  • Покращення робочого процесу в області повідомлень робочого столу.
  • Покращена підтримка відображення з високою щільністю (з високою роздільною здатністю) і багато інших дрібних функції.

Deepin Desktop Environment

Deepin Desktop Environment (DDE) - це проста, елегантна і продуктивна середу робочого столу для Linux, розроблена творцями Deepin OS. Він працює на кількох інших дистрибутивах Linux, включаючи Arch Linux, Ubuntu, Manjaro і ін. Поставляється з добре розробленими і витонченими користувача інтерфейсами для абсолютної продуктивності. Крім того, додаток також зручно для користувача з декількома доступними конфігураціями. Більшість конфігурацій виконується за допомогою спливаючої бічній панелі, крім того, користувачі можуть запускати додатки з док-станції в нижній частині екрана, аналогічно тому, як на робочому столі Pantheon.

Cinnamon

Cinnamon - це графічна оболонка для Linux Mint, однією з найбільш широко використовуваних версій Linux. Розроблявся як аналог GNOME в той час, коли цей інтерфейс піддавався радикальним змінам. Cinnamon зберігає більш традиційний інтерфейс, який змусить давніх користувачів Windows «відчувати себе як вдома». Багато хто любить цю оболонку за її простоту використання. Проект являє собою суміш між прийняттям нових ідей і збереженням старого інтерфейсу. Наприклад, MintInstall виглядає як суміш між магазином мобільних додатків і традиційним менеджером пакетів Linux. Cinnamon насправді являє собою колекцію з кількох невеликих проектів, таких як Cinnamon, розгалуження оболонки GNOME, заставка Cinnamon, робочий стіл Cinnamon, меню Cinnamon, Cinnamon Settings Daemon в поєднанні з багатьма іншими. Cinnamon desktop є аналогом GNOME - це стандартна середу робочого столу в Linux Mint разом з MATE. Інші другорядні проекти і компоненти, інтегровані в робочий стіл Cinnamon, включають наступне:

  • Диспетчер відображення MDM.
  • Файловий менеджер Nemo.
  • Віконний менеджер Muffin.
  • Диспетчер завдань Cinnamon.
  • Blueberry, інструмент налаштування Bluetooth і багато іншого.

MATE

У той час, коли проект Cinnamon розширював межі застосування GNOME, розробники MATE намагається зберегти, що вже існувало. Якщо ви не хочете переходити на GNOME 3.0, MATE пропонує спосіб продовжити використання 2.x. Розробники MATE витратили час і сили на оновлення фонового коду, але в цілому це все одно нагадує ту графічну оболонку, в яку багато закохалися десять років тому. Новачки часто розглядають MATE як більш легку і традиційну альтернативу аналогам GNOME.

Xfce

Xfce, талісман якої - миша, довгий час існував як швидкий інтерфейс для комп'ютерів на базі Linux. Він не заснований на GNOME, але використовує той же інструментарій. В наші дні Xfce сприймається як відмінна альтернатива MATE. Його розробники продовжують приділяти особливу увагу підтримці інтерфейсу, навіть якщо це означає відмову від останніх наворотів. Між виходом оновлень часто проходить багато часу. В результаті Xfce, як і MATE, не сильно змінився за останні роки. Якщо ви шукаєте сучасне середовище з відкритим вихідним кодом, легковажну і просту у використанні робоче середовище для Linux і деяких інших Unix-подібних систем, таких як Mac OS X, * BSD, Solaris і багатьох інших, то вам слід спробувати Xfce. Додаток працює швидко і, що важливо, зручно для користувача, з низьким використанням системних ресурсів. Він пропонує користувачам гарний користувальницький інтерфейс в поєднанні з наступними компонентами і функціями:

  • Xfwm windows manager.
  • Файловий менеджер
  • Диспетчер сеансів користувачів для роботи з логінами, управлінням харчуванням і не тільки.
  • Диспетчер робочого столу для настройки фонового зображення, піктограм на робочому столі і багато чого іншого.
  • Менеджер додатків.
  • Легко підключається і має ряд інших функцій.

Pantheon

Pantheon - проста графічна оболонка для Linux. На перший погляд може нагадувати macOS. У верхній частині знаходиться панель, а в нижній - док-станція з додатками, які пропонують стильний і уніфікований дизайн. Але більша частина мови дизайну Pantheon насправді заснована на оригінальному коді GNOME. Завдяки інноваційній схемі Pantheon став розсадником нових додатків для Linux. Ці додатки, як і сам робочий стіл, є відходом від традиційного Linux-підходу. Pantheon не надто настроюється або розширюваний. Це, можливо, його основна перевага і, в той же час, найсуттєвіший недолік.

Pantheon - це проста і добре спроектована середу робочого столу для Elementary OS, дистрибутива для Windows і MacOS X, подібний Linux. Він пропонує користувачам чистий і організований робочий стіл. Завдяки своїй простоті, Pantheon має не так багато візуально спостережуваних функцій в порівнянні з іншими популярними оболонками. Тим не менш, він працює виключно добре для нових користувачів Linux, що перемикаються з операційних систем Windows або Mac OS X.

Budgie

Budgie - відносно молода графічна оболонка, створена в рамках проекту Solus. Вона пропонує урізаний інтерфейс, який, можливо, на відміну від MATE і Xfce, виглядає більш сучасним. Велика частина натхнення для Budgie виходить від Chrome OS і мобільних додатків. На відміну від багатьох інших оболонок в цьому списку, Budgie знаходиться в стані постійної зміни, і основні реконструкції в дизайні переходять від одного поновлення до іншого.

Unity

Unity - це колишній інтерфейс за замовчуванням для Ubuntu, найпопулярнішою версією Linux. З Ubuntu 17.10 Canonical припинила розробку Unity і замість цього почала надавати графічну оболонку GNOME. Шанувальників Unity все ще дуже багато, і більшість використовують застарілий інтерфейс. І хоча Canonical може довше підтримувати проект, код все ще існує для прийняття і використання іншими людьми на свій розсуд. Unity - це графічна для GNOME. Проект Unity було розпочато Марком Шаттлвортом і Canonical, творцями відомого дистрибутива Ubuntu Linux. Він був запущений ще в 2010 році з метою запропонувати користувачам настільних комп'ютерів і нетбуків послідовні і елегантні комп'ютерні можливості. Unity не є абсолютно новою настільною середовищем, а являє собою інтерфейс до існуючих програм та бібліотекам GNOME з інтегрованими в нього різними технологіями. Unity має наступні виділяються компоненти і функції:

  • Менеджер вікон Compiz.
  • Наутілус - файловий менеджер.
  • Системна панель інструментів.
  • Компонент, який відправляє пошукові запити в ScopeScope - потужна функція пошуку, що шукає як локально, так і онлайн, якщо ПК підключений до інтернету.
  • Попередній перегляд Unity, який переглядає результати пошуку на панелі інструментів.
  • Пропонує індикатор додатка.
  • Системний індикатор, який надає інформацію про системні налаштуваннях, таких як потужність, звук, поточний сеанс і багато іншого.
  • Простий і елегантний компонент повідомлень в поєднанні з іншими незначними функціями.

LXDE

LXDE - це швидка, легка і енергоефективна графічна оболонка. LXDE є модульним додатком - ви можете замінити менеджер вікон за замовчуванням, яким є OpenBox, будь то менеджер сеансів, менеджер мережі або звуковий сервер.

Enlightenment

Enlightenment був створений більше десяти років тому як графічна оболонка для ПК. Він не отримав широкого поширення серед користувачів Linux, але залишається доступним і функціональним. Художній стиль є більш скейоморфним, ніж мультиплікаційні зображення, часто зустрічаються на інших безкоштовних робочих столах. Сьогодні Enlightenment перейшло на мобільні пристрої, інші портативні гаджети і телевізори. Enlightenment - це віконний менеджер і диспетчер додатків, що використовується в Tizen.

Sugar

Sugar - це середовище робочого столу, призначена для використання в школах. Додаток вкрай просто, не в мінімалістському сенсі, а з точки зору складності. Приблизною користувачами є маленькі діти. Sugar розроблявся Sugar Labs, некомерційної організації, керованої волонтерами. Проект надає не тільки середовище робочого столу, але і прості програми. Ці інструменти створені для того, щоб педагоги могли адаптувати дітей до комп'ютерів навіть у районах з обмеженими економічними ресурсами.

Це далеко не всі графічні додатки для Linux. Більшість операційних систем на основі Linux дозволяють замінювати робочий стіл за замовчуванням на інший. Багато хто пропонує варіанти, які надають інший інтерфейс. Варіанти на цьому не закінчуються. У Linux, крім описаних оболонок робочого столу і віконними менеджерами, існує безліч способів змінити спосіб відображення додатків і контенту на вашому екрані. Якщо ви вже використовуєте інший додаток, розкажіть про це в коментарях під статтею.