Як виправити помилку на синьому екрані KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED в Windows 8, 8.1, 10

«Сині екрани смерті» зі всілякими супутніми повідомленнями, конкретизують проблему, характерні для операційних систем компанії Microsoft всіх версій і практично кожному користувачеві доводилося сталкнуться хоча б з одним з них. Серед різновидів BSOD зустрічається і помилка KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED, вона нерідко виникає в Windows 8, 8.1 і 10. Збій може проявитися коли завгодно, але найчастіше при запуску комп'ютера і спроби системи перезавантажитися, як правило, не змінюють ситуації. Причин тому може бути безліч, провокувати помилку здатні як програмні, так і апаратні причини. Таким чином, щоб прибрати проблему «синього екрану», буде потрібно виявити її першоджерело.

Виправлення помилки KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED в Windows.

Причини виникнення проблеми

«Синій екран» (або BSOD) завжди супроводжується повідомленням, в якому вказується ім'я помилки і її код, за ним і можна дізнатися інформацію про способи виправлення збою. При цьому відомості в тексті повідомлення не настільки змістовні, щоб по ним зрозуміти причину виникнення проблеми. У випадку зі Stop-помилкою KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED, вона зазвичай супроводжується кодом 0х0000001е, що не дуже розкриває суть питання, чому не обробляється інформація і не вантажиться ОС, і вже точно не підкаже, як його вирішити. Лише в рідкісних випадках точніше відомий джерело несправності. Тоді в повідомленні згадується не тільки код зупинки: KMODE EXCEPTION NOT HANDLED, а й викликала проблему елемент, найчастіше це файл, що має розширення «.sys». Об'єкти такого формату пов'язані з драйверами, які можуть відповідати за взаємодію обладнання зі сторонніми модулями, або бути критичними системними. Так, помилку KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED можуть провокувати такі чинники:

  • Випадковий одноразовий збій.
  • Несправність обладнання, апаратна несумісність.
  • Некоректна робота драйвера, його пошкодження.
  • Невдала установка, оновлення ОС.
  • Перерваний процес інсталяції драйверів.
  • Вплив шкідливих програм.
  • Несумісність BIOS і інші причини.

Приводів для появи помилки не так вже й мало, тому якщо зв'язати її виникнення з попереднім подією не вдалося і в повідомленні не уточнюється файл, який спровокував збій, то доведеться пробувати різні методи, щоб знайти потрібне рішення.

Як виправити помилку

Випадкові збої, як правило, з'являються одноразово і не турбують користувача далі. Так, досить виконати перезавантаження пристрою і проблема буде вирішена. Іноді також ефективна завантаження останньої вдалої конфігурації Windows. Але такі маневри спрацьовують не завжди, і якщо помилка носить постійний характер, доведеться виконати більш серйозні дії по її усуненню. Добре, коли користувач розуміє, після чого виникла несправність, тоді і часу на виправлення піде менше. Наприклад, якщо помилку передувала установка драйвера або служби, слід просто повернути все, як було, шляхом видалення проинсталлировать софта. При виникненні помилки KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED на синьому екрані з невідомих причин потрібно шукати, як виправити проблему, перебираючи існуючі способи, які ми розглянемо далі.

Скидання налаштувань BIOS

Для початку варто спробувати простий метод усунення помилки KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED, що передбачає відкат БІОС до налаштувань за замовчуванням. Виконуємо наступні дії:

  • Переходимо до системного меню BIOS (відкривається різними способами, найчастіше натисканням Del або F2).
  • Знаходимо опцію скидання до стандартних налаштувань (Load Optimized Defaults), натискаємо.
  • Підтверджуємо дію, виходимо з меню БІОС і виконуємо перезавантаження.

Метод ефективний не завжди і якщо синій екран з помилкою KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED турбує повторно, то слід вдатися до інших варіантів усунення.

Перевірка системних файлів інструментом SFC

Якщо ОС не стартує, щоб виконати сканування і відновлення файлів операційної системи нам знадобиться завантажувальний флешка або диск з Windows 10 або іншою версією, яка у вас встановлена. Попередньо необхідно налаштувати пріоритет завантаження з носія, а потім приступаємо до наступних дій:

  • Вставляємо флешку / диск з Windows і запускаємо в середовищі відновлення командний рядок (для чого слідуємо шляхом «Далі» - «Відновити комп'ютер» - «Налаштування» - «Пошук та усунення несправностей» - «Додаткові параметри» - «Командний рядок»).
  • Задаємо команду sfc / scannow і тиснемо клавішу введення.
  • Чекаємо закінчення процедури перевірки і відновлення пошкоджених файлів.
  • Перезавантажуємо комп'ютер.

Якщо проблема не була вирішена, виправляємо помилку KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED іншими методами.

Оновлення драйвера відеокарти

Нерідко дана проблема в Windows 10 пов'язана з драйверами відеокарти. Так, щоб виправити помилку дрова потрібно видалити, після чого знову встановити їх актуальну версію. При відмові системи завантажуватися використовуємо знімний носій, як в попередньому варіанті рішення і виконуємо наступне:

  • Запускаємо в середовищі відновлення командний рядок.
  • Набираємо в консолі командуbcdedit / set {default} bootmenupolicy legacy і тиснемо Enter (команда поверне класичний варіант меню завантаження).
  • Після виконання процесу прописуємо exit для виходу.
  • Тиснемо «Продовжити» і перезавантажуємо пристрій.
  • У процесі перезавантаження тиснемо клавішу F8 для старту в безпечному режимі.
  • Заходимо в систему як адміністратор.
  • Переходимо до «Диспетчер пристроїв» і знаходимо категорію «Відеоадаптери», розгортаємо, тиснемо на імені відеокарти ПКМ.
  • З контекстного меню вибираємо «Властивості», йдемо у вкладку «Драйвер» і тиснемо «Видалити».
  • Виконуємо перезавантаження комп'ютера в стандартному режимі (завантажувальна флешка повинна бути вже залучена).

Не зайвим буде оновити драйвери і інших пристроїв. Щоб полегшити собі завдання і автоматизувати процес можна скористатися спеціальною утилітою для оновлення драйверів.

Ще кілька варіантів рішень

Не завжди помилка KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED піддається видаленню вищеописаними методами, оскільки причин її виникнення чимало. У певних випадках допомогти зможе один із таких способів:

  • Відключення апаратного прискорення в браузері Хром. Іноді саме активність цієї опції провокує збій. Якщо операційна система безперешкодно завантажується і «синій екран» з'являється в процесі роботи, ви зможете перейти в настройки браузера і відключити функцію апаратного прискорення.
  • У разі можливості запуску ОС можна виконати відновлення Windows, повернувшись до тієї збереженої точці системи, коли проблеми не існувало.
  • Оскільки частими винуватцями збоїв виступають віруси, а також різний небажаний софт, необхідно просканувати систему антивірусом, запустити в «безпечному режимі». Існують також сторонні утиліти, що виконують процедуру перевірки і видалення шкідників ще до завантаження Windows (такі інструменти бажано мати у себе на флешці, щоб при необхідності вилікувати комп'ютер, заражений вірусами, які не дозволяють пристрою завантажитися).
  • У випадку з ноутбуком іноді допомагає витяг акумулятора. Для цього спочатку потрібно вимкнути і знеструмити пристрій, потім витягти батарею і почекати кілька хвилин, після чого запустити систему.
  • В окремих ситуаціях проблема пов'язана з неполадками оператіви. Щоб продіагностувати її знаходимо в пошуковому рядку «Пуск» на вимогу пам'ять службовий інструмент «Діагностика проблем оперативної пам'яті комп'ютера», запускаємо сканування і по завершенні процесу перезавантажуємося. Якщо діагностика ОЗУ не допомогла виправити проблему, має сенс спробувати по черзі підключати модулі пам'яті, щоб вручну виявити джерело неполадки.
  • Несумісність апаратних компонентів з системою Windows 10 - одна з можливих причин помилки KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED, тому варто перевірити пристрої на сумісність (ОЗУ, відеокарту, процесор і підключений обладнання).

Якщо ви перебрали всі варіанти рішень, але проблема так і не зникла, завжди можна знести Windows і виконати установку системи. Спосіб хоч і крайній, але ефективний, якщо мова не йде про апаратні несправності або несумісності BIOS (тоді слід оновити БІОС). Виконувати заміну компонентів, наприклад ОЗУ, не рекомендується самостійно при відсутності необхідних навичок. У деяких випадках краще звернутися за допомогою до фахівця, ніж потім пожинати наслідки спроб виправити проблему.