Установка DEB-пакета в Ubuntu

У Linux Ubuntu можна встановлювати додаткове програмне забезпечення. Для цього використовуються файли з розширенням .DEB. Їх відкривають через Центр додатків, термінал або утиліти. Найлегше це зробити за допомогою графічного інтерфейсу. Але користувачі, які раніше не працювали в такій ОС, навряд чи зможуть розібратися без інструкції. В Ubuntu установка DEB-пакета трохи відрізняється від запуску EXE-файлів в Windows.

Для початку

Щоб утиліта працювала без помилок, її краще завантажувати з Центру додатків Лінукс (ЦП). Так ви точно отримаєте офіційне ПО. Воно буде самостійно оновлюватися. Можна пошукати файли на сайті розробника потрібної вам програми. Звертайтеся до неофіційних джерел в крайньому випадку: наприклад, коли на комп'ютері немає доступу в інтернет. Також ручна установка DEB актуальна, якщо ви не знайшли утиліту в ЦП.

Якщо на комп'ютері відключена мережу, це єдиний спосіб поставити на нього драйвера. Краще шукати їх на сайті launchpad.net. Введіть в рядок пошуку «Linux-Firmware». Далі вибирайте дистрибутив і архітектуру.

Для роботи пакета потрібні бібліотеки, від яких він залежить. Такі об'єкти є і в інших ОС. Наприклад, в Windows це DLL-файли. При інсталяції ПО з Центру відсутні доповнення будуть встановлюватися автоматично. А зі сторонніми утилітами все не так просто. Якщо бібліотек немає, і ЦП їх не довантажити, значить, їх треба качати вручну.

графічний інтерфейс

Найпростіше - інсталяція DEB-пакета через графічний інтерфейс. Він нагадує провідник Win. Але відмінності все ж є.

 1. Зайдіть в файловий менеджер Лінукс.
 2. Відкрийте папку з потрібним файлом.

  Папка з файлом для установки

 3. Клацніть по ньому правою кнопкою миші і запустіть через контекстне меню.
 4. З'явиться установник.
 5. Може виникнути помилка, в якій сказано, що вже встановлена ​​застаріла версія програми. Просто закрийте оповіщення. Воно нічим не завадить.
 6. Натисніть на «Встановити».
 7. Введіть пароль адміністратора.
 8. Зачекайте, поки закінчиться інсталяція. Це може зайняти багато часу.

Так ви запускаєте файли через Центр додатків. Він часто гальмує і «неправильно» відкриває утиліти. Тому краще використовувати консоль.

термінал

Ось як встановити DEB-пакет на Ubuntu, використовуючи консольні команди:

 1. «Додатки - Стандартні».
 2. Відкрийте «Термінал».
 3. Перейдіть в каталог, в якому знаходиться інсталятор. Для цього введіть «cd ~ / [ім'я_папки]» без лапок. Підставте своє ім'я папки. І натисніть Enter.
 4. Використовується служба «Dpkg». Напишіть в консолі «sudo dpkg -i [Названіе_файла] .deb».

  Пишемо в консолі «sudo dpkg -i [Названіе_файла] .deb»

 5. Можна скоротити. Вистачить і однієї команди «sudo dpkg -i /[Путь_к_папке]/[Імя_файла].deb».
 6. Програма не буде довантажувати додаткові бібліотеки. Якщо виникнуть проблеми з залежностями, введіть «sudo apt-get -f install».

  «Sudo apt-get -f install»

 7. Якщо у вас кілька DEB-установників, можна запустити всі. У команді поставте замість імені файлу зірочку «*». Термінал буде сприймати її, як будь-яка кількість символів. Це корисно, якщо ви хочете завантажити пакет разом з бібліотеками. Припустимо, їх назви: Programm-1.deb, Programm-2.deb, Programm-3.deb. Можна завантажити всі окремо. Але краще заощадити час і вписати в команду «Programm * .deb». Служба запустить їх все. І встановлений файл буде відразу з набором необхідних залежностей.

інші утиліти

Існують і інші утиліти для завантаження установників.

Gdebi

Якщо її у вас немає, скачайте через термінал. Введіть команду «sudo apt install gdebi». Служба з'явиться в контекстному меню файлів. Використовувати її просто:

 1. Клік правою кнопкою миші по пакету.
 2. Пункт «Gdebi».

  Установка через Gdebi

 3. Червона кнопка «Встановити».

  Натискаємо на червону кнопку Встановити пакет

Можна і через консоль «sudo gdebi [Путь_к_діректоріі] / [Имя_Пакета] .deb». Програма сама завантажить пов'язані бібліотеки, якщо комп'ютер підключений до інтернету, і вони є в репозиторії.

Apt

Ось як виглядає установка DEB в Ubuntu через програму Advanced Packaging Tool. Вона підходить для локальних пакетів:

 1. Запустіть «Термінал».
 2. Перейдіть в папку з потрібним файлом «cd ~ / [Імя_каталога]». У команді можна вказати повний шлях.
 3. І введіть «sudo apt install ./[Імя_файла].deb». Точка з косою рисою ( «слешем») означає, що ви звертаєтеся до поточної директорії.
 4. Залежно завантажаться автоматично, якщо вони доступні.

Тепер ви знаєте, як встановити DEB-пакет на Linux Ubuntu. Способів багато. Можна завантажувати програми за допомогою інтуїтивно-зрозумілого інтерфейсу або терміналу. Додаткові бібліотеки, від яких залежить утиліта, теж треба качати. В результаті ви поставите не один пакет, а кілька.

Поділіться думкою: який метод ви вважайте найшвидшим і зручним?