Чи не завантажується «Робочий стіл» в Windows: що робити в цьому випадку

Якщо ви включили комп'ютер і виявили, що з «Робочого столу» зникли всі ярлики, а також «Панель задач» (а іноді екран залишається порожнім і чорним), не хвилюйтеся - це можна виправити. Ми розповімо вам про можливі причини такої поведінки ПК і способи боротьби з ними.

Чому не завантажується робочий стіл Windows

Є кілька причин, по яких не завантажується «Робочий стіл» в Windows ХР, 7, 8 або 10:

  1. Збій системи - в цьому випадку шпалери завантажуються, а значки зникають разом з «панеллю задач».
  2. Вірус або невдала очищення ПК від нього - характеризується тотально чорним екраном без ознак будь-якої візуалізації.
  3. Неправильна корекція реєстру, в результаті якої відповідальний процес explorer.exe не запускається, і ви не бачите ні папок, ні файлів, ні програмних ярликів, ні заставки.
  4. Значки спеціально приховані - якщо ви цього не робили, значить, хтось над вами пожартував. В цьому випадку шпалери і «Панель завдань» залишаються на місці.

Подібні речі можуть відбуватися з будь-якою версією Windows: ХР, 7, 8 і 10. Єдина додаткова причина, чому не відображається «Робочий стіл» саме в Windows 10, полягає у випуску некоректних оновлень. Самі розробники ще не розгадали, в чому конкретно допущена помилка, тому простіше видалити update-пакети, якщо проблема виникла після їх установки.

Відновлюємо «Робочий стіл»

Ну, що ж, тепер приступимо до регенерації «Робочого столу». Для початку перевірте, чи не приховані чи значки вручну. Для цього клікніть ПКМ по полю «Робочого столу», виберіть Viev і встановіть позначку навпроти Display Desktop Icons. Якщо вся інформація повернулася на місця, значить, проблема вирішена. Якщо цього не відбулося, переходимо до менш очевидним рішенням.

Ручний старт процесу explorer.exe

Як уже згадувалося, цей процес відповідальний за візуалізацію і, коли з ним що-небудь трапляється: збій роботи, раптова зупинка і т.п., «Робочий стіл» зникає або довго не завантажується - іноді Windows 7-10 вдається впоратися з проблемою через якийсь -той час.

Спробуємо зробити рестарт самостійно:

  1. Натисніть Ctrl + Alt + Del, щоб викликати Task Manager. Іноді для цього призначається інша комбінація клавіш - все залежить від вашої Windows.
  2. Відкрийте вкладки File - New task (Execute).
  3. Ви побачите рядок, куди треба вписати, що ви бажаєте відкрити - в даному випадку це explorer.exe. Підтвердіть дію, натиснувши ОК.

    Пишемо команду у вікні задач

Тепер «Десктоп» повинен повернутися з усім вмістом.

Внесення змін до реєстру

Збій в записах реєстру - найбільш часта причина зникнення «Робочого столу»: він не вантажиться і демонструє чорний екран. Щоб уникнути подібної неприємності (і багатьох інших), краще перед внесенням будь-яких змін робити копію записів.

Тепер спробуємо знову відредагувати записи, щоб повернути «Десктоп»:

  1. Натисніть Win + R, і в що з'явилася рядок впишіть «regedit» (без лапок).
  2. З'явиться вікно редактора, в якому вам потрібно вибрати гілку HKEY_LOCAL_MACHINE.
  3. У ній послідовно відкрийте: SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Winlogon.

    Робимо кроки в редакторі реєстру Windows-7

  4. В останній папці нас цікавлять два елементи: Shell і Userinit. Почнемо з першого: клікніть по ньому двічі і подивіться, що написано в рядку «Значення». Там обов'язково має бути «explorer.exe». Якщо це не так, замініть напис.
  5. Точно також відкрийте відомості про другому елементі і впишіть: C: \ Windows \ system32 \ userinit.exe.

Перезапустіть систему і перевірте, чи відкривається «Десктоп» після внесених змін, в Windows 10 доведеться заново вписати пароль для входу в обліковий запис Microsoft.

Очищення від вірусів

Віруси також є найбільш частою причиною зникнення «Робочого столу».

Тому наступне, що потрібно зробити, якщо не завантажується «Робочий стіл» - провести повне очищення системи від підозрілого ПО.

  1. Насамперед скачайте хороший антивірус, типу «Касперського» або Dr. Web і запустіть повну перевірку. Це займе багато часу - можете залишити на ніч. Програми пропонують кілька варіантів роботи з вірусами: видалення, переміщення в «Карантин» або лікування. Варто вибрати видалення: вірус, «з'їв» «Робочий стіл» може вибратися з ізольованою папки, та й лікувати його немає сенсу.
  2. Якщо ПК в аварійному стані, доцільно завантажити на сайті Dr. Web спеціальний образ системи з вбудованою утилітою очищення від вірусів - якщо ви просто повторно ОС зверху проблемної, шкідливе ПЗ залишиться на диску. При запуску образу перед вами відкриється інтерфейс Linux. Якщо ви з нею знайомі, знайдіть набір команд для «Терміналу», щоб не шукати потрібні папки самостійно.