Налаштування формату паперу в Word

Постійний розвиток сучасних технологій дозволяє користувачам проводити електронний документообіг, що, природно, зводить до мінімуму використання принтерів і друку в цілому. Однак це не виключає друкований варіант документів, який до цих пір займає лідируючу позицію в усіх сферах життя людини.

Величезна кількість різноманітних документів складається і редагується в програмі Microsoft Word. Відразу ж варто відзначити, що, як правило, більша їх частина має формат А4, встановлений міжнародним стандартом ISO 216, який використовується і прийнятий у всьому світі. Однак крім нього існують і багато інших, які можна використовувати при друку різноманітних текстів і документів.

Сьогодні ми розповімо, як змінити формат в документі Word

Інші формати з серії А

Найпопулярнішим, як ми вже з'ясували, є лист розміру А4, який на даний момент всюди застосовується при друку технічної, юридичної, фінансової документації, звичайних текстів і в цілому є стандартним для офісних принтерів і копіювальної техніки.

Другим за популярністю є формат А3, який використовують при створенні малюнків, різноманітних діаграм і великих таблиць.

І, наостанок, варто згадати формат А5, який найбільше поширений в книгодрукуванні.

На ілюстрації показані стандартні розміри паперу та інших їх розміри

Налаштування типу паперу

Отже, працюючи в Word, ви маєте можливість вибрати на папері якого розміру ви будете друкувати той чи інший документ. Налаштування цих параметрів досить проста і зажадає від вас всього пару кліків мишею. Нижченаведений опис стосується версій програми починаючи від 2007.

Метод №1: меню «Розмітка сторінки»

Для того щоб змінити розмір і тип паперу, перейдіть у вкладку «Розмітка сторінки» і там клікніть на невелику стрілку в полі «Параметри сторінки». Потрапивши в це меню, ви побачите ще три вкладки, серед яких знаходиться необхідна нам. Називається вона «Розмір паперу». Крім того, що тут на ваш вибір надані основні застосовувані нині формати, ви також можете вказати конкретні параметри використовуваного вами листа в сантиметрах, якщо він унікальний.

До речі, перехід в «Параметри сторінки» це лише один з варіантів настройки. Безпосередньо в самій цій галузі також є пункт «Розмір» і меню, що випадає з усіма популярними розмірами аркуша.

Метод №2: Вкладка «Друк»

Природно, настройка, описана вище, не є єдиним варіантом вирішення цього завдання. Безпосередньо в меню «Друк» ви точно так само можете вибрати необхідний вам формат.

Налаштування в Word 2003

Щоб в цій версії програми потрапити в область «Розмітка сторінки», натисніть на меню «Файл» і в списку, знайдіть «Параметри сторінки».

Власне, ось і всі дії, які необхідно зробити для зміни типу паперу. Однак, не забувайте, що ваш принтер, як варіант, не підтримує той чи інший тип листа, тому, перед тим як друкувати, переконайтеся, що він впорається з поставленим завданням.