Планшет не бачить SIM-карти: причини і способи вирішення проблеми

Незважаючи на те, що планшети далеко не завжди оснащуються модулем телефонного зв'язку, наявність слота для SIM-карти багатьма розцінюється як безперечний плюс, особливо з урахуванням розширення покриття 3G / 4G мережі. В даний час, коли велика частина користувачів віддає перевагу спілкуванню за допомогою різних менеджерів, в тому числі і здійснення телефонних переговорів, подібне функціональне доповнення відходить на другий план. Але поки бездротове інтернет-з'єднання має лише локальне поширення, в міських умовах модулі прийому 3G / 4G мережі користуються ще колосальним попитом, так як дозволяють не переживати про доступність інтернет-з'єднання і не піклуватися про пошуки безкоштовної точки доступу. Але, на жаль, не завжди все так просто. В рамках цієї статті мова піде про ситуацію, коли планшет просто відмовляється «бачити» встановлену SIM-карту, що нівелює всі спроби зателефонувати або отримати активну інтернет-з'єднання. У чому полягають причини, а головне - як знайти відповідне рішення? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете нижче.

Рішення проблеми: планшет не бачить SIM-карту.

причини

Для початку варто відзначити, що розглянута ситуація має абсолютно ті ж причини і варіанти рішень, що передбачені для аналогічної проблеми при використанні звичайного смартфона. Особливо гостро ця схожість виявляється на девайсах від «майстрів з-під неба», які за «мізерну» ціну пропонують своїм покупцям велику кількість вбудованих модулів і функціональних можливостей. Але подібний «дешевий вінегрет» може і обов'язково матиме певні «підводні камені», так як колосальна різниця в ринковій ціні накладає певні рамки якості кінцевого продукту. У дешевих смартфонах і планшетах практично завжди відсутні обов'язкові попередні налаштування, наявність яких забезпечує належну роботу сімки, а головне - працездатність мережі і її фактичне перебування / визначення. Про рішення подібного питання мова піде трохи пізніше.

Причинно-наслідковий зв'язок може проявлятися і в результаті апаратної проблеми, як на стороні самої SIM-карти, так і на стороні планшета, наприклад, несправний сам модуль або слот SIM. Крім того, як багатьом напевно відомо, багато стільникові оператори випускають гаджети під власним брендом (Білайн, Мегафон, МТС), і встановлюють певні обмеження на використання SIM-карт від інших операторів. Логічно, адже кому хочеться «годувати» конкурентів. Це обмежувальна функція «sim-lock» блокує саму можливість розпізнавання компонентів, за випуском яких коштує не сам розробник / виробник девайса, і саме це, як раз, і призводить до виникнення даної в цій статті ситуації. А тепер настав час торкнутися головних питань: «Як все це виправити? І чи можливо це в принципі? ».

варіанти вирішення

Ключ до вирішення будь-якої проблеми - це визначення причинно-наслідкового зв'язку. Як вже було сказано вище, в ситуації, що розглядається може бути кілька основних причин. Тому перше, що потрібно зробити будь-якому користувачеві, - це достовірно визначити, що саме вплинуло на працездатність девайса.

Планшет новий і / або які раніше не використовувався разом з SIM-картою

Для початку необхідно звернутися до документації (керівництву користувача) і ознайомитися з інформацією про те, які можуть бути встановлені обмеження (і чи є вони) при використанні планшета в подібному амплуа. Якщо ніяких обмежень немає, то слід візуально оглянути сімку на наявність механічних пошкоджень, а також упевнитися, що вставляється вона в слот коректно. Дрібниця, але буває і таке. Також буде не зайвим спробувати скористатися SIM з іншого пристрою, для того, щоб переконатися в її працездатності. Особлива увага цілісності SIM слід приділити в випадках, коли вже застарілі моделі власноруч обрізаються під сучасні стандарти, і не рідко дані необережні дії призводять до її пошкодження. Кращим варіантом буде звернутися в салон стільникового зв'язку вашого оператора і отримати нову картку зі збереженням номера телефону.

раніше використовувався

Варіанти рішень стандартні для подібної ситуації, а саме:

  • Акуратно витягніть карту і огляньте її і слот під неї, наявний на пристрої на наявність пошкоджень.
  • Перезавантажте ваш девайс і переконайтеся, що встановлені коректні настройки дати / часу.
  • Перевірте, чи не включена у вас «Режим польоту», який блокує лінію зв'язку.
  • Перевірте, чи включений режим передачі даних в налаштуваннях вашої операційної системи.

На цей пункт варто звернути особливу увагу, так як раніше вже згадувалося, що «китайські гаджети» можуть поставлятися без встановлених налаштувань або можуть бути налаштовані виключно на «місцевих операторів». Тому в налаштуваннях мережі слід відключити автоматичний пошук і прописати відповідні налаштування оператора вручну. Знайти їх можна на офіційному сайті стільникового оператора або в документації до SIM.

  • Спробуйте відключити бездротове з'єднання (якщо воно включено). Можливо, в настройках встановлена ​​пріоритизація, і доступ до мобільного інтернету просто недоступний.
  • Перевірте наявність оновлень для операційної системи вашого планшета, можливо, проблема носить масовий характер і була усунена в останніх патчах.
  • Переконайтеся, що в операційній системі відсутній програмне забезпечення, яке теоретично може впливати на коректність роботи модуля. Наприклад, різні «звонилки», яких в надлишку і в офіційних магазинах, і у сторонніх розробників. У тому числі слід приділити особливу увагу перевірки на наявність вірусного ПЗ, встановивши відповідні додатки-антивіруси.

висновок

В якості заключного варіанту вирішення даної проблеми виступає скидання налаштувань до заводських значень, а також більш детальна перевірка конфігурації пристрою за допомогою «більш привілейованого» ПО і його фактичної перепрошивки. Якщо скидання налаштувань можна здійснити самостійно у відповідному розділі меню, то робота з двома іншими варіантами вимагає певного досвіду і, відповідно, програмних інструментів. Тому, резюмуючи все вищесказане. Якщо ви зіткнулися з тим, що планшет відмовляється бачити SIM-карту, то слід переконатися у відсутності фізичних ушкоджень по обидва боки, виключити можливі «стандартні проблеми програмного характеру» і звернутися в сервісний центр по кваліфіковану технічну допомогу.