Як користуватися менеджером паролів LastPass для браузера

У будь-якого користувача при активній роботі в інтернеті накопичується безліч паролів від різних сайтів, поштових клієнтів, магазинів і сторінок в соціальних мережах. Запам'ятати їх всі практично неможливо - деякі сервери самі генерують коди, що складаються зі складних комбінацій. Щоб полегшити долю користувачів, браузери пропонують послуги із запам'ятовування і переносу паролів, але це небезпечно, тому що, ваша інформація може потрапити в чужі руки. Тоді на допомогу приходить плагін LastPass: що це і як ним користуватися ми розповімо далі.

Робота з менеджером паролів LastPass.

Що таке LastPass

Розширення LastРass вбудовується в браузер і служить менеджером паролів: допомагає розсортувати їх, зберегти і убезпечити. Для зберігання він використовує хмара, тому навіть якщо ПК, планшет або телефон потрапить до чужих рук, в ньому не буде ніякої інформації про облікових даних. Паролі кодуються по системі Randall, яка ще жодного разу не піддалася найуспішнішої хакерської атаки, і програмісти вважають, що їй можна довіряти. Додаток створено для різних платформ і поширюється безкоштовно, але є розширені функції за 3 долари на місяць.

можливості

Залежно від того, яку версію програми ви вибираєте: платну або безкоштовну, надається набір функціоналу. Можливості першої:

 1. Безпечне збереження паролів: їх можна додавати, змінювати, видаляти, сортувати, налаштовувати використання.
 2. Доступ з будь-якого пристрою: додаток можна синхронізувати на ПК, телефоні, планшеті і користуватися з комфортом.
 3. Можливість ділитися паролями з іншою людиною, налаштовувати спільний доступ.
 4. Автоматичне заповнення форм для введення пароля - досить один раз зберегти його в системі.
 5. Генератор надійних паролів: додаток складе і запам'ятає його.
 6. Опція «Захищені записи»: дозволяє зберігати дані банківських карт і платіжних систем без ризику втратити їх.
 7. Перевірка надійності паролів, нагадування, що пора міняти код.
 8. Багатофакторна аутентифікація: для надійності ви можете запитувати додаткову перевірку вашої особистості перед входом на сайт.

Преміум-версія надає розширені можливості:

 1. Оправлення паролів для спільного доступу декільком людям.
 2. Опцію «Аварійний доступ» на випадок форс-мажорних ситуацій.
 3. Техпідтримку без очікування.
 4. 1 ГБ пам'яті в хмарному сховищі.

установка розширення

Встановити розширення нескладно: досить зайти на офіційний сайт розробника з того пристрою, на яке планується інсталяція. Система сама розпізнає, який дистрибутив вам потрібен. Так само доведеться зареєструватися і запам'ятати пароль від аккаунта в LastPass. Будьте уважні - це єдиний код, який важливо знати напам'ять для доступу до всіх інших.

Перенесення паролів в менеджер

У додатку є ще одна цікава функція - автоматичне перенесення паролів. Нею дуже зручно користуватися, щоб не довелося забивати дані вручну.

 1. Відкрийте меню розширення і опції: More options - Advanced - Import - Other.
 2. Виберіть, звідки потрібно скопіювати паролі.

Якщо вам потрібно навпаки, експортувати всю наявну з LastPass, то така функція теж є - ви отримаєте документ зі збіркою інформації.

Додавання сайту

Щоб поповнити список новим кодом для аккаунта на сайті, потрібно зробити наступне:

 1. Вказати адресу сайту.
 2. Назвати його, як завгодно, лише б вам було зрозуміло.
 3. Уточнити за категорією для розміщення.
 4. Вписати логін і пароль.
 5. Скласти пояснювальну анотацію (необов'язково).

Внизу також є розширені опції, поставте позначки, якщо вони вам потрібні:

 • re-enter password;
 • automatic logon;
 • to cancel the autocomplete.

Сайт виявиться в загальному переліку. Надалі з ним можна здійснювати різні дії:

 • змінити всі заповнені поля;
 • вилучити;
 • відкрити доступ для інших;
 • створити резервну копію;
 • перекласти в іншу категорію;
 • копіювати дані;
 • копіювати адресу сайту;
 • зайти на сайт.

Якщо ви випадково стерли якийсь елемент зі списку, його можна відновити, натиснувши More options - Advanced - Deleted items.

заповнення форм

На деяких ресурсах, наприклад, в інтернет-магазинах, може знадобитися не тільки введення логіна / пароля, а й заповнення цілої анкети: із зазначенням імені, прізвища, поштової адреси, паспортних даних, e-mail, номери телефону, віку і статі. Якщо ви заповніть подібну форму в LastPass (вкладка Add Form Fill), то в подальшому в полях на будь-яких сайтах ця інформація буде з'являтися автоматично.

Поділитися паролем

Щоб передати пароль людині, який використовує обліковий запис разом з вами, потрібно відкрити розділ Share An Item і вписати в рядок e-mail адресата, а потім натиснути кнопку «Поділитися». Вам на пошту прийде лист з підтвердженням, а вашому другу - з посиланням. Якщо перейти по ній, то з'явиться повідомлення: «Вам надано пароль від такого-то аккаунта, хочете прийняти його?». Після цього код можна використовувати для входу.

Перевірка безпеки

Ви можете перевірити надійність всіх своїх паролів, скориставшись відповідною функцією. Сервіс проаналізує і покаже вам:

 • наскільки вони прості або складні для злому;
 • чи є такі, які використовуються на різних сайтах і створюють ризик втрати даних;
 • застарілі, якими ви вже давно не користуєтеся.

Через кнопку «Відкрити сайт» можна тут же змінити код і зберегти заново.

Генератор паролів

Додаток може придумати надійний пароль за вас: тільки вкажіть потрібні параметри. Якщо ви хочете запам'ятати його, то запросите «вимовний пароль» - він буде більш легким для сприйняття, але при цьому складним для злому. Також генератор вирішить проблему з кодами для «вимогливих» сайтів, які наполягають на певній кількості символів, різних поєднаннях цифр і букв, зміні регістра і т.п.

Налаштування аутентифікації

Щоб додатково захистити вхід на якийсь сайт, можна налаштувати багаторівневу перевірку. Для цього можна використовувати або мобільний додаток LastPass Authenticator, або отримання коду по СМС. У першому випадку потрібно включити в браузері двухфакторную аутентифікацію, потім зайти в Play Market або AppStore і завантажити додаток. Браузер запропонує QR-код, його потрібно відсканувати зі смартфона, щоб додаток синхронізувати з плагіном, а потім число, яке потрібно вписати і в ПК, і в телефон. Також можна вибрати «Налаштувати СМС» і вказати номер телефону, на який будуть приходити коди підтвердження. Обидва способи можна використовувати одночасно, працюючи на сайті, де вкрай важливим є захист даних, наприклад, в електронному гаманці.

LastPass на мобільних пристроях

Для смартфонів і планшетів є однойменне додаток, що працює під одним аккаунтом з версією для ПК і здатне зберігати паролі від різного встановленого софта. Інтерфейс тут трохи інший, з огляду на специфіку мобільного ПЗ, але розібратися в ньому нескладно.

видалення розширення

Тепер поговоримо про те, як видалити LastPass, якщо він вам більше не потрібен:

 1. Для початку переконайтеся, що ви володієте всіма паролями, збереженими в ньому. Найкраще відразу скористатися функцією експорту і отримати файл зі своєю інформацією.
 2. Плагін для ПК видаляється стандартним способом, через «Панель управління» - «Установку і видалення програм».
 3. Мобільний додаток теж видаляється звично: перетягуванням ярлика в корзину.

Якщо ви збираєтеся в майбутньому знову завантажити LastPass, то можна зупинитися, а якщо немає, то потрібно видалити акаунт. На офіційному сайті є спеціальний розділ, присвячений цьому. Зауважте, профіль з усіма даними відновити не можна.