Виправлення помилки з кодом 0xc0000185 при завантаженні Windows

З системними помилками рано чи пізно стикаються всі користувачі операційної системи Windows. Одні збої виникають при старті ОС, інші під час роботи, якщо буде запущено програму або інших умовах, і причини цього можуть бути різними. При цьому не всі помилки є критичними, а в більшості випадків вирішити проблему можна самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Однією з проблем при завантаженні системи є помилка 0xc0000185, вона відноситься до BSOD (синій екран смерті) або Stop помилок. Хоча збій і перешкоджає процесу завантаження Windows, усунути його найчастіше можна простими методами.

Методика виправлення помилки 0xc0000185 в Windows.

Причини появи помилки

Не завжди вдається відразу зрозуміти, що спровокувало збій, але за кодом можна приблизно визначити, що могло послужити джерелом проблеми, до того ж в повідомленні нерідко вказана ймовірна причина несправності, а це значно звужує коло «підозрюваних». Так, помилка 0xc0000185 в Windows 10 або інших версіях виникає через відсутність можливості отримання системою інформації з жорсткого диска, необхідної для запуску. Це може бути пов'язано як з невірними системними настройками, нерегулярними записами в реєстрі, пошкодженими даними завантажувача, так і з неправильно підключеним обладнанням. Виправлення помилки, що має код 0xc0000185, безпосередньо залежить від усунення провокуючого фактора. Якщо звичайна перезавантаження не допомагає позбутися від збою або є тільки тимчасовим рішенням, то потрібно приймати більш рішучі заходи для відновлення нормального функціонування пристрою.

Апаратне рішення проблеми

Оскільки даний збій виникає через відсутність зв'язку з жорстким диском, цілком можливо, що проблема апаратна і пристрій не бачить встановлене обладнання, так як останнім некоректно підключено. Звичайно, переплутати гнізда на материнке і неможливо, але несправність може полягати, наприклад, в пошкодженому шлейфі, поганому контакті з материнською платою і т.д. Таким чином, щоб вирішити проблему 0xc0000185, необхідно оглянути обладнання, перевірити цілісність елементів фізичного підключення жорсткого диска і якість з'єднання, для чого виконуємо наступні дії:

 • Знімаємо бічну кришку з системного блоку комп'ютера.
 • Знаходимо жорсткий диск і оцінюємо якість приєднання шлейфів, як з боку самого пристрою, так і в місцях контактів з материнки. Можна повністю від'єднати обладнання, після чого підключити його знову.

Якщо мова йде про ноутбук, процес розбирання не такий простий, як у випадку зі стаціонарним ПК. Незважаючи на те, що використовується практично все те ж обладнання, «начинка» більш щільно укомплектована в компактному корпусі пристрою. При цьому можна розібрати і ноутбук, але тут слід діяти дуже обережно, щоб не пошкодити елементи. Виконуємо наступні дії:

 • В першу чергу відключаємо харчування і знімаємо батарею. Щоб вийняти акумулятор, як правило, потрібно потягнути одночасно в різні боки його фіксатори і витягнути батарею на себе.
 • Все відкручуються гвинтики з корпусу (вони можуть бути і під батареєю) викладаємо на підготовленій поверхні, щоб полегшити складання і не втратити нічого в процесі. Можна сфотографувати розташування гвинтів.
 • Коли все отвінчено, плоскою викруткою акуратно, щоб не пошкодити пластик і фіксатори всередині, від'єднуємо нижню кришку корпусу. Головне, не докладати зайвої сили при натисканні на викрутку, фіксатори самі звільняють кришку при правильному натиску.
 • Після розтину нам будуть доступні жорсткий диск, материнка та інші елементи конструкції. Вінчестер, як правило, кріпиться гвинтами до корпусу і плати, а також з'єднаний з материнки за допомогою шлейфа. Оглядаємо якість кріплень, за необхідності знімаємо і заново підключаємо жорсткий диск.

Займатися розбиранням в разі, коли ноутбук на гарантії не слід, а також, якщо ви не впевнені в своїх силах, краще довірити діагностику фахівця. При пошкодженнях шлейфа буде потрібно заміна елемента.

Варіанти вирішення питання програмними способами

Розглянемо, що робити при появі помилки 0xc0000185 в Windows 7, 8 або 10, якщо проблема не пов'язана з апаратними причинами. Усунути збій можна програмними способами. Насамперед нам потрібно завантажувальний диск або флешка з системою правильного видання. Виставляємо пріоритет завантаження з знімного носія і приступаємо до виконання процедури щодо виправлення збою з кодом 0xc0000185.

Автоматичне відновлення системи

Функція Windows дозволяє просканувати систему на помилки і автоматично усунути виявлені в процесі проблеми. Виконуємо наступні дії:

 • Вставляємо носій з Windows 8 або іншою версією, яка встановлена ​​у вас на комп'ютері.
 • При запуску програми установки ОС вибираємо параметри мови і тиснемо «Далі».
 • Натискаємо «Відновлення системи» ( «Repair your computer») в наступному вікні.
 • Вибираємо зі списку «Усунення неполадок» - «Додаткові параметри» - «Автоматичне відновлення».
 • Чекаємо, поки Windows виконає процедуру.

Якщо системі не вдалося виправити проблеми при завантаженні, переходимо до наступного методу.

Перевірка жорсткого диска системної утилітою CHKDSK

Розглянемо, як виправити помилку 0xc0000185 на ноутбуці або ПК шляхом діагностики та відновлення жорсткого диска за допомогою вбудованого системного інструменту Check Disk:

 • Запускаємо командний рядок в середовищі відновлення (переходимо по пунктам «Усунення неполадок» - «Додаткові параметри»).
 • У командному рядку вводимо команду chkdsk C: / f / r / x (замість «С» необхідно вказати відповідний том, на якому стоїть Windows, якщо система встановлена ​​на іншому диску).
 • Натискаємо клавішу Enter.
 • Параметри мають таке значення: / f - сканування на помилки і їх автоматичне виправлення, / r - пошук пошкоджених секторів, відновлення їх вмісту, / x - відключення томи перед перевіркою.
 • Процес займе деякий час, по його завершенні служба надасть звіт про виконані роботи на екрані.
 • Перезавантажуємо комп'ютер і перевіряємо, чи зникла помилка.

Відновлення завантажувальних файлів

Помилки при старті Windows, в тому числі і збій з кодом 0xc0000185, можуть бути спровоковані ушкодженням або відсутністю файлів, необхідних для завантаження системи. Так, для відновлення даних конфігурації (BCD) використовуються Boot-команди. Виконуємо наступне:

 • Відкриваємо командний рядок в середовищі відновлення (див. Вище).
 • У командному рядку по черзі потрібно задати кілька команд, після кожної з яких натиснути Enter:
 • bootrec.exe / scanos (виконання сканування дисків і софта на сумісність з поточною версією ОС).
 • bootrec.exe / fixmbr (оцінка сумісності системного розділу MBR).
 • bootrec.exe / fixboot (запис завантажувального сектора в системний розділ натомість на пошкоджений).
 • bootrec.exe / rebuildbcd (повна перебудова сховища даних конфігурації).

Після закінчення процедури перевіряємо, чи з'являється помилка 0xc0000185.

Якщо вищеописані способи не допомогли вирішити проблему і збій все ще на місці, доведеться піти на крайні заходи, що передбачає повну переустановку системи. У разі, коли процес супроводжується різними труднощами або зупиняється, потрібно придбання нового жорсткого диска.