Пошук файлів на комп'ютері з Windows XP, 7, 8, 10

На комп'ютерах користувачів скупчуються терабайти інформації, серед яких відшукати потрібні в даний момент файли не завжди просто. В арсеналі операційної системи є вбудовані засоби пошуку, користуючись якими можна знайти об'єкти, що збігаються повністю або частково із запитом. Інструменти Windows дозволяють шукати різними методами, що значно розширює можливості, якщо користувач має неточними відомостями з приводу шуканого елемента. Розглянемо, якими способами можна виконати пошук файлів в Windows 7, 8 або 10.

Правила пошуку файлів на комп'ютері з Windows.

З використанням кнопки Пуск

У Windows 7 вже, як це було в XP, шукати з собаками або іншими помічниками не доведеться, але це не означає, що опція зовсім пропала з функціоналу. Пошук даних будь-якого формату на пристрої здійснити дуже просто за допомогою пошукової рядки в меню Пуск. У відповідному полі досить ввести ім'я або частину імені шуканого об'єкта - результати не змусять себе чекати, починаючи з'являтися вже після введення початкових символів. Пошуковий процес буде виконуватися серед додатків, параметрів, файлів і інших категорій. При цьому звузити коло пошуку в Windows 7 можливо із застосуванням фільтрів. Серед отриманих в результаті результатів, відсортованих за категоріями, вибираємо потрібний файл.

Меню Пуск не завжди вміщує всі знайдені елементи і якщо в списку багато варіантів, а потрібного немає, внизу буде напис «Ознайомитися з іншими результатами», натисканням на неї відкривається Провідник, де будуть показані всі елементи за запитом. Крім стандартного пошуку на Сімці доступний і пошук по вмісту, що корисно застосувати, коли найменування шуканого об'єкта ви не пам'ятаєте. Якщо опція налаштована, у видачі будуть також елементи, що містять вводиться при запиті текст.

Десята версія вікон пропонує більш широкі можливості. Тут доступна нескромних розмірів пошуковий рядок прямо на панелі завдань (якщо ви її приховали і хочете повернути, натисканням ПКМ на панелі завдань викликаємо меню, де вибираємо «Пошук» і відзначаємо пташкою опцію показу цього поля), але виконати завдання можна і з кнопки Пуск. Для цього в меню, викликаному ЛФМ потрібно вибрати «Пошук» або зі списку, доступного при натисканні ПКМ вибрати «Знайти» - буде доступна рядок, аналогічна тій, що в Сімці.

Зважаючи на відсутність кнопки Пуск в Windows 8 пошук файлів виконується інакше. Тут пошук параметрів в панелі управління відкривається гарячими клавішами Win + W, пошук додатків - Win + Q, а шукати по файлах - Win + F. Почати шукати можна і натисненням на значок лупи з початкового екрана або в спливаючій бічній панелі в правій частині, а також з контекстного меню кнопки Windows (опція «Знайти»).

Із застосуванням спеціального пошукового інтерфейсу

Пошук здійснюється в системі різними способами, один з них передбачає запуск спеціального пошукового інструменту. Даний варіант не користується популярністю, але можливість на Сімці все ж таки присутня. Розглянемо, як знайти файл на комп'ютері з Windows 7, застосувавши пошуковий інтерфейс:

  • Відкривається інструмент сполучення клавіш Win + F.
  • У вікні в пошуковій рядку вбиваємо запит. Як і в попередньому випадку, здійснюючи пошук об'єктів на пристрої, система видає результати.

Метод трохи примітивний, тому частіше користувачі виконують завдання через Пуск або Провідник. До того ж на комп'ютері можна використовувати і додаткові кошти з метою пошуку, наприклад, Total Commander.

через провідник

Стандартний інструмент системи дозволяє швидко отримати доступ до файлів і папок, що зберігаються на комп'ютері. Зовнішній вигляд і функціонал Провідника в Windows відрізняється в різних версіях ОС, але інтерфейс залишається простим і зрозумілим. Якщо ви не пам'ятаєте розташування потрібного файлу, то без зусиль знайдете його і в Windows XP, і в 7, 8, 10 за допомогою рядка пошуку на верхній панелі Провідника по частині імені або повній назві елемента. Еволюція інструменту по роботі з даними на комп'ютері ніяк не вплинула на місцезнаходження опції пошуку. При цьому в XP, коли шукаєш безпосередньо з відкритої програми, потрібно натиснути кнопку з лупою на панелі інструментів Провідника, після чого в бічній частині з'явиться панель з елементами управління процесом - помічник. Тут можна задати критерії, за якими будуть виконуватися пошукові роботи.

Якщо ви маєте уявлення про те, в якій директорії розташовується шуканий об'єкт, можна відразу перейти до неї, в іншому випадку шукайте на диску (або на всіх дисках). Наприклад, в Windows 7 вибираємо «Мій комп'ютер» ( «Цей комп'ютер» для Десятки) і шукаємо з пошукового поля провідника, тоді система знаходить дані по всім жорстких дисків. У Windows 10 знайдіть файл за частиною або повній назві також з рядка вгорі праворуч, вибравши область пошуку (каталог, диск або весь ПК). Якщо серед знайдених на комп'ютері варіантів за Вашим запитом не знайшлося шуканого або об'єктів занадто багато, краще виконати процедуру, задавши необхідні критерії для пошуку.

Швидкий пошук по видам файлів

Умови виконання пошукового процесу можна задати, використовую відому про об'єкт інформацію. Так, якщо ні частини імені, ні тим більше повного найменування елемента згадати не вдалося, то є можливість знайти потрібний файл за його типу, ви ж точно знаєте, що шукаєте. На верхній панелі інструментів крім пошукового поля є і кнопка «Пошук», де можна вказати тип, розмір та інші властивості. Та ж опція пошуку по розширенню файлу доступна і при застосуванні фільтра в пошуковій рядку меню Пуск. Кожен користувач знає, що об'єкти різних форматів використовують різні розширення, з їх допомогою теж можна відшукати той елемент, що нам потрібен. Значить, в умовах слід задати розширення, що застосовується файлом:

  • Документи. Якщо ви шукайте файли Word, пропишіть запит «* .doc» (для пакета офіс 2003) або «* .docx» (для офісу 2007-2010). Зірочка означає будь-яку послідовність будь-яких символів. Документи Exel використовують розширення «* .xls» і «* .xlsx» відповідно. Для текстових документів додатки Блокнот буде застосований ефект розширення «* .txt».
  • Картинки і фото. Вони можуть мати різні формати, так що якщо формат невідомий точно, доведеться застосувати для пошуку найбільш поширені ( «* .jpg», «* .jpeg», «* .bmp», «* .gif» і т.д.).
  • Відеофайли. Популярні відео формати використовують розширення «* .avi», «* .mpeg», «* .mp4», «* .3gp», «* .mov», «* .flv», «* .wmv» та ін ..
  • Аудіофайли. Формати аудіо також мають різні розширення, наприклад, «* .mp3», «* .mp4», «* .aac» і ін.

Якщо ви перебрали різні типи файлів, але так і не знайшли на комп'ютері потрібний елемент, спробуйте виставити інші критерії. У Windows XP, 7, 8, 10 можна задати декілька параметрів, шукайте по розташуванню, типу, розміру, тимчасового діапазону, а також іншим характеристикам (наприклад, теги, шлях до папки та ін.).

Пошук по вмісту

При бажанні, щоб Провідник шукав об'єкти не тільки по іменах, форматам, розміром і іншим властивостям, а й за змістом, що робить пошукову процедуру ще більш ретельної, опція потребують настройки. У Windows 7 слід виконати наступні дії:

  • Тиснемо «метод» вгорі на панелі інструментів.
  • Тут слід вибрати із списку меню «Параметри папок і пошуку».
  • На вкладці «Пошук» ставимо прапорець навпроти «Завжди шукати по іменах файлів і вмісту».
  • Тиснемо кнопку «Застосувати».

Після цих маніпуляцій Провідник шукає слова по заданому вами запиту і всередині документів, при цьому процес стане більш тривалим. Якщо в використанні опції більше немає необхідності, її доцільно відключити, інструмент буде знаходити дані швидше. Щоб перевірялося і вміст елементів, в Windows 10 можна включити параметри індексування:

  • Переходимо до Панелі управління.
  • Відкриваємо зі списку «Параметри індексування».
  • Тиснемо «Додатково» і переходимо до вкладки «Типи файлів».
  • Розширення вже відзначені, ставимо прапорець в пункті «Чи індексувати властивості і вміст файлів», тиснемо «Ок».
  • Після цього побачимо віконце «Перебудова індексу», в якому стверджується, що процес вимагає часу, погоджуємося і по завершенні закриваємо вікно.

Налаштувати пошук вмісту файлу в провіднику також просто:

  • З меню «Файл» провідника виберемо функцію «Змінити параметри папок і пошуку».
  • У вкладці «Пошук» вікна ставимо галочку навпроти «Завжди шукати по іменах файлів і вмісту» і застосовуємо налаштування.

Як використовувати фільтри для пошуку

У будь-якій з версій ОС Windows впроваджені пошукові фільтри, вони допоможуть швидко і з точністю визначити об'єкт, що цікавить. Якщо в XP користувачам було все зрозуміло, помічник видавав підказки, а меню було візуально оформлено дуже зручно, то наступні версії операційки виглядають зовсім по-іншому, і оформлення плутає багатьох користувачів, які шукають комп'ютерні файли. При цьому можливості пошуку значно розширюються з кожною версією ОС, так що фільтри нікуди не поділися, а навіть поповнилися. Якщо вам потрібно шукати серед будь-яких файлів, то не слід звужувати коло, краще отримати в результатах всі об'єкти за запитом. В іншому випадку можна обмежити категорію елементів застосувавши фільтрацію.

Так, відповідно до тією інформацією, що є про шуканий об'єкт, потрібно вибрати відповідний фільтр. Збільшити точність результатів в Windows 7 можна при введенні запиту в випадає рядку. Тут потрібно вибрати фільтр і задати необхідне значення, наприклад, вказавши тип файлу. У Windows 10 з цим ще простіше - натиснувши на кнопку Пошуку, у блоці «Уточнити» можна вибрати шукати за датою, розміром, типом або іншими критеріями. Фільтрація доступна і при роботі з меню Пуск. При введенні запиту з'явиться можливість вибрати, які фільтри застосувати.

Як зберегти умови пошуку

Якщо ви весь час шукайте дані на пристрої та використовуєте ті ж критерії, для економії часу є можливість збереження списку умов. У провіднику Windows 7 буде потрібно зробити наступне:

  • Спочатку задамо умови і почекаємо результати.
  • На панелі інструментів натискаємо «Зберегти умови пошуку» і в новому вікні вказуємо назву для файлу і зберігаємо.
  • Тепер, коли ви забажаєте повернутися до цих самих критеріям, збережений набір критеріїв буде доступний з папки «Вибране» в Провіднику.

Та ж опція є і в провіднику Десятки:

  • Після видачі результатів, тиснемо кнопку «Пошук» на панелі інструментів.
  • У блоці «Параметри» натиснемо на «Зберегти умови пошуку» (значок у вигляді дискетки).
  • Тиснемо кнопку «Зберегти».

Як очистити умови пошуку

Якщо знадобилося знайти інші файли або змінити критерії, стерти введені в пошукове поле відомості можна натисканням на хрестик в кінці строчки. Очистити журнал попередніх запитів можливо різними способами з Провідника або за допомогою реєстру. Натискаємо на кнопку «Пошук» і в блоці «Параметри» вибираємо «Попередні пошукові запити», тиснемо «Очистити журнал пошуку».

Крім штатних засобів Windows застосовуються і сторонні програми, що дозволяють комфортно шукати на комп'ютері потрібну інформацію. Популярністю користується зручний і простий інструмент Search My Files, який не потребує інсталяції. Хорошим, і ще більш простим засобом для пошуку в Windows 7 є також Effective File Search. Інтерфейс таких програмних рішень інтуїтивно зрозумілий, в додатках також присутня можливість налаштування пошукових критеріїв.