Робота з досягненнями / ачівкі в Steam - цікаво, але ще й корисно

Ось вам прекрасний приклад того, що «сама садок я садила, сама буду поливати». Про що це ми !? Так про індустрію комп'ютерних розваг.

Як обнулити досягнення в Стім.

Ось прослідкуйте весь хід життя:

  1. Спочатку два далеко не самих останніх співробітника Microsoft розкручують комп'ютерну індустрію, повністю підтримуючи клич Гейтса: «Комп'ютер на кухню кожної домогосподарці».
  2. Потім, поки ще в рамках Microsoft, розкручують ігровий бізнес на ПК.
  3. Потім йдуть «від мами», навіть переїжджають (правда, недалеко, все в межах того ж штату Вашингтон).
  4. І засновують фірму комп'ютерних ігор - Valve, яка вийшла дійсно блискучим «клапаном» в світ розваг, однією з найпопулярніших і авторитетних у своїй області.
  5. З фірмою не співпрацює тільки «ледачий», сьогодні серед залучених в її бізнес не мало не багато - 125 мільйонів чоловік.

  6. Бізнес набуває таких масштабів, що фірма розробляє додаток Steam з розповсюдження розробок самої ж «себе». Далі - більше, але нам тепер в інший бік.

Специфіка поведінки в іграх

Ну, а далі вже переходимо до специфіки поведінки всіх більш-менш стоять ігор. У кожній «іграшці» ми прагнемо чогось досягти. Коли досягнуте у нас «в кишені», в наступний раз ми можемо знову розпочати з нуля. Але краще все-таки з досягнутого, щоб не проходити десятки разів по шляху, який вже, може, і нецікавий. Таких досягнень може бути не один десяток, і всі вони запам'ятовуються програмно.

ПОРАДА. Більш того, таких «точок зупину» може бути скільки завгодно, і продовжити гру можна з будь-якої з вибору. Іноді, що гріха таїти, це «точки» починають заважати, і виникає бажання їх просто скинути або обнулити.

Ось і виникають дві нагальні завдання в стиме:

  • як отримати всі досягнення в steam, і,
  • як видалити досягнення в іграх.

Для вирішення цих завдань дуже зручно скористатися корисною утилітою, адже сама Steam дозволяє працювати з досягненнями тільки по одному, а це і довго, і незручно.

Вирішення першого завдання - просто перегляд

Отже, тут, як завжди, приходять на допомогу доброзичливці-програми «сторонніх розробників». Заходимо на сайт такої програми - Steam Achievement Manager. Автори не стали винаходити велосипед і назвали її прямо - «Менеджер Досягненнями Стим».

Викачуємо програму, вона безкоштовна і поставляється в упакованому вигляді, тому спочатку, само собою, розпаковуємо.

УВАГА. Програма використовує Microsoft.NET Framework, тому дуже бажано, щоб у вас на компі стояла остання версія цього пакета.

Далі, запускаємо і тут же на екрані бачимо всі ігри, які Стим приписує вам. Знавці дуже радять для чистоти "експерименту" вийти попередньо з усіх запущених на комп'ютері програм. Для отримання списку досягнень гри вибираємо її і бачимо праворуч кількість досягнень (ачівок, як кажуть бувалі ігромани) у цю гру. Завдання, як відкрити всі досягнення в steam, виконана.

Йдемо далі і видаляємо ачівкі

Інша справа, що відкриття досягнень steam (як, власне, і самі ачівкі - більше внутрішня «кухня» будь-якої програми - треба ж якось забезпечити прагнення в більшій в цьому нескінченному сидінні за комп'ютером) цікаво з чисто «спортивного» інтересу, якщо вже ачівкі є. Тепер виникає вже більш життєва задача, а чи може ця програма не тільки відкривати досягнення в стим, але і тепер прибрати ачівкі, щоб почати гру «з чистого аркуша».

Так, можливо і це, правда, маємо на увазі, що ні про які «Кошик» тут мова не йде, і віддалені досягнення будуть забуті і поверненню не підлягають. Отже, коли програма Steam Achievement Manager відкриває список всіх досягнутих точок (причому можна отримати навіть опис кожної), для їх видалення діємо за наступним алгоритмом:

  1. Двічі натискаємо мишкою на логотипі гри.
  2. Відкривається вікно зі списком досягнень.
  3. Вгорі вікна є кнопка Reset.
  4. Знаходимо її і натискаємо.
  5. Тут немає команди видалення «Виконати всі», тому операцію виробляємо над кожною окремо - іншими словами, з'явиться стільки вікон видалення, скільки в іграшці досягнень.
  6. В кожному вікні видалення вибираємо «Так».

  7. Звертаємо увагу, що такий порядок дозволяє видаляти ачівкі вибірково, раптом якась із них виявляється особливо «дорогий», тоді, ймовірно, не гріх і залишити.

Ми розглянули програму Steam Achievement Manager (іноді її називають коротко - SAM). Але майте на увазі, що ігрова комп'ютерна індустрія настільки бурхливо розвивається, що не сьогодні-завтра може з'явитися і в іншій програмі, здатне виконувати поставлені нами задачі над досягненнями в іграх від Steam. Тому порада тут може бути тільки один - постійно стежити за ринком розваг на комп'ютері і швидко реагувати на його новинки.